CNN Prima News Belize

Belize

Výpis příspěvků ke štítku „Belize“

Žraločí superdálnice v ohrožení. Odborníci se snaží zachránit unikátní korálový útes

30. července 2022 22:19

Téměř tisíc kilometrů dlouhý Mezoamerický korálový útes v oblasti Střední Ameriky byl odjakživa domovem obrovské populace žraloků, želv a rejnoků. Teď mu však hrozí velké nebezpečí, a to nejen kvůli nadměrnému rybolovu. Nezisková organizace MarAlliance se rozhodla zachránit podvodní faunu a problém netradiční cestou vyřešit.

Williama během návštěvy Karibiku ostře zkritizovali. Princ proto připustil zásadní změnu

29. března 2022 06:54

Princ William plánuje prosadit zásadní změny v královských tradicích. K veřejnému vyjádření ohledně stávajících zvyků ho motivovali občané karibských zemí, jejichž kritika šokovala vévodu během jeho osmidenní cesty přes Jamajku, Belize a Bahamy. Při projevu připustil, že by se tyto země mohly v budoucnosti distancovat od monarchie.

Williame, opusť naši zemi. Britský princ čelil s Kate protestům v Karibiku

20. března 2022 04:09

Britský princ William a jeho manželka vévodkyně Kate museli v úvodu své více než týdenní cesty po Karibiku zrušit kvůli protestům jeden z bodů programu. Kensingtonský palác podle agentury DPA v sobotu potvrdil, že plánovaná návštěva kakaové plantáže v Belize byla přesunuta na jiné místo kvůli citlivým záležitostem týkajícím se domorodé komunity v obci Indian Creek.

První cesta mimo rodnou zemi skončila tragicky. Seniorka se na lodi nakazila a zemřela

27. srpna 2021 22:31

Nevídaný skandál řeší společnost Carnival Cruise Line, která pořádá výletní platby. Na její lodi Carnival Vista se cestou do Karibiku na konci července nakazilo 27 cestujících: 26 členů posádky a jedna pasažérka. Tou byla 77letá Marilyn Tackettová, která měla pozitivní test i přes očkování, stejně jako zaměstnanci. Jednalo se o její první cestu mimo USA, skončila však tragicky. Po náročné plavbě zpět do Spojených států žena zemřela.