Williame, opusť naši zemi. Britský princ čelil s Kate protestům v Karibiku

Britský princ William a jeho manželka vévodkyně Kate museli v úvodu své více než týdenní cesty po Karibiku zrušit kvůli protestům jeden z bodů programu. Kensingtonský palác podle agentury DPA v sobotu potvrdil, že plánovaná návštěva kakaové plantáže v Belize byla přesunuta na jiné místo kvůli citlivým záležitostem týkajícím se domorodé komunity v obci Indian Creek.

Obyvatelé vesnice podle místních médií protestovali proti nedělní plánované návštěvě členů královské rodiny. Drželi transparenty, na kterých bylo mimo jiné napsáno: Princi Williame, opusť naši zemi!

Protest byl namířen proti tomu, že pro návštěvu byla vybrána kakaová farma spojená s organizací Flora and Fauna International (FFI). Ekologická organizace, jejíž je William patronem, se s místním obyvatelstvem pře o vlastnictví půdy.

„Musí pochopit, že je to součást koloniálního dědictví,“ řekl představitel obce Mateo Chub místní televizní stanici Channel 5. Podle ní domorodce také rozlítilo, že vrtulník se členy královské rodiny měl bez konzultace s místními přistát na fotbalovém hřišti.

William a Kate v sobotu zahájili cestu po několika zemích Karibiku, kterou podnikají v zastoupení královny Alžběty II. u příležitosti jejího 70. výročí usednutí na trůn. Navštívit mají kromě Belize také Bahamy a Jamajku. Karibský ostrov Barbados před téměř čtyřmi měsíci vyhlásil republiku a nezávislost na britské koruně.

Tagy:
Alžběta II. návštěva Karibik Bahamy Kensingtonský palác Belize Jamajka Deutsche Presse-Agentur William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu