reklama
CNN Prima News Bělorusko

Bělorusko

Výpis příspěvků ke štítku „Bělorusko“

Lukašenko varuje sportovce bez medaile: Zvažte návrat do země, cpeme do vás hodně peněz

Snem snad každého sportovce je startovat na olympiádě. Běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi ale vadí, když se reprezentanti vracejí bez medaile. Země do jejich přípravy prý dává hodně peněz, ale výsledky se nedostavují. Sportovce dokonce varoval, že pokud na hrách v japonském Tokiu nezískají medaili, měli by zvážit návrat do země. „Vyložte si to, jak chcete,“ vzkázal prezident.

Bizarní změny pro Plzeň. S běloruským klubem měla hrát v Gruzii, nakonec letí do Arménie

Vinou aktuální situace v Bělorusku a s ní související neexistence přímých leteckých spojů bylo už dva týdny rozhodnuto o tom, že fotbalová Viktoria Plzeň neodehraje odvetu předkola premiérového ročníku Evropské konferenční ligy s Dynamem Brest v zemi prezidenta Aleksandra Lukašenka. Jako náhradní destinaci si běloruský klub vybral Gruzii. To už ale teď není aktuální.

Tvrdý trest pro běloruského opozičníka. Za údajnou korupci stráví 14 let za mřížemi

Běloruský nejvyšší soud v úterý poslal na 14 let do vězení předního opozičního představitele Viktara Babaryku, kterého uznal vinným z korupce, informovaly agentury Reuters a AFP. Babaryka byl jedním z hlavních soupeřů autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka před loňskými volbami. Bezpečnostní složky však bývalého šéfa peněžního ústavu Belgasprombanka zatkly a volební komise ho z voleb vyloučila. Babarykův právní tým před vynesením rozsudku uvedl, že obvinění jsou vykonstruovaná s cílem zmařit jeho politické ambice.

Diktátorství nemá v EU místo, shodl se Kulhánek se Zemanem. Podpoří sankce vůči Bělorusku

„Podle prezidenta Miloše Zemana je třeba vyslat jasný signál, že diktátorské praktiky nemají v Evropě co dělat,“ řekl v sobotu na tiskové konferenci po schůzce s hlavou státu ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Na setkání se shodli, že Česko podpoří rozšíření sankcí vůči Bělorusku. Také mluvili o přípravách uspořádání dvou summitů v Česku během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině příštího roku.

Mám se výborně, vzkázal rodičům zadržený Pratasevič. Byl k tomu přinucen?

Zadržovaný běloruský opoziční novinář Raman Pratasevič vystoupil na tiskové konferenci. Na ní prohlásil, že se mu daří dobře a nemá žádné stížnosti. Pratasevič promluvil na konferenci organizované běloruským ministerstvem vnitra. Někteří z přítomných reportérů dali najevo, že nepovažují vystoupení za věrohodné, a například novináři stanice BBC na protest ze sálu odešli, uvedl server Meduza.

Lukašenko plní slib a vozí do Evropy migranty. Litevci už staví na hranicích tábory

Litevské úřady začaly stavět u hranic s Běloruskem stanové tábory pro nelegální migranty. Tamní veřejnoprávní televize přinesla informaci, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko začal vozit do země uprchlíky z Iráku a zároveň organizuje jejich převoz z Minsku k litevským hranicím. Začal tak zřejmě plnit svou hrozbu, že Evropu zaplaví uprchlíky a drogami.

reklama