CNN Prima News Benešov

Benešov

Výpis příspěvků ke štítku „Benešov“

Vážná nehoda čtyř aut na Benešovsku: Sedm těžce zraněných, vrtulník transportoval i děti

Aktualizováno

Silnici I/3 u Bystřice na Benešovsku v sobotu odpoledne zhruba na tři hodiny uzavřela nehoda, při které se postupně srazila čtyři auta. Zraněno je deset lidí, z toho sedm vážně. Mezi zraněnými byly tři děti, původně záchranná služba informovala o čtyřech zraněných dětech. Kvůli vyššímu počtu raněných byl aktivován traumaplán. Provoz byl obnovený krátce po 18:00, řekl policejní mluvčí Pavel Truxa.

Nepříjemné změny na českých železnicích: Zdraží jízdné, ruší se spoje, lidé nestihnou přestupy

V železniční dopravě čeká na cestující řada nepříjemných změn. Kvůli dezolátnímu stavu mostu na pražské Výtoni bude na pražské hlavní nádraží z Berouna jezdit jen polovina vlaků, ostatní skončí na Smíchově. Komplikace se dotknou i trati na Kolínsku, kde lidé nově vedle spoje na Ústí nad Labem nestihnou přestup ani na vlak mířící do Prahy. Neochota kraje pak zkomplikuje dopravu v obcích kolem Benešova. České dráhy navíc zvýší cenu jízdného.

Airsoft učí mladé poctivosti a týmové spolupráci. Vyzkoušet ho můžete i v Benešově

Obvykle prostřednictvím Prima Česka navštěvujeme malebná místa s líbeznými zákoutími nebo poutavou historií. Tentokrát se vydáme do téměř postapokalyptického prostředí. Vybydlené objekty, které už dávno neslouží původním účelům, jsou přesto místem, kam se řada návštěvníků ráda sjíždí. Důvodem je hra zvaná airsoft, kterou do Benešova u Prahy jezdí hrát lidé z širokého okolí.

Den s Babišem a Pavlem. Nejdřív vzájemný střet, pak si kandidáti vyslechli potlesk i pískot

Druhé kolo prezidentské volby se uskuteční již 27. a 28. ledna. CNN Prima NEWS tak pečlivě sleduje každý krok obou kandidátů na novou hlavu státu. Armádní generál ve výslužbě Petr Pavel ve čtvrtek vyrazil do Ostravy, kde ho přivítaly davy podporovatelů. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš zase odcestoval do Benešova. Expremiérova návštěva tohoto města vyvolala velké vášně.

Požár v centru Benešova: Pět lidí utrpělo zranění, zásah hasičů trval celou noc

Aktualizováno

Požár, který se v pondělí odpoledne rozhořel v obchodním domě Hvězda v centru Benešova, mají hasiči pod kontrolou. Poplachový stupeň hasiči v úterý snížili na první ze čtyř možných. V budově už nyní nehoří, hasiči ji zkoumají termokamerou. Na místě pracuje také vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu požáru. Škodu hasiči předběžně vyčíslili na 50 milionů korun, je ale možné, že bude nakonec ještě vyšší, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.