CNN Prima News Benjamin Roll

Benjamin Roll

Výpis příspěvků ke štítku „Benjamin Roll“

Milion chvilek povede tříčlenný výbor. Roll se chce věnovat povolání faráře

15. prosince 2021 21:29

Spolek Milion chvilek nově povede tříčlenný výbor. Bývalý předseda spolku Benjamin Roll se chce věnovat studiu teologie a profesi faráře, ale zůstane řadovým členem organizace. Milion chvilek to oznámil ve středu v tiskové zprávě. Ve výboru spolku zasedne dosavadní místopředseda Milionu chvilek Jiří Jakub Zévl spolu s Amálií Kovářovou a Lukášem Venclíkem.

Muzikant Petr spáchal sebevraždu kvůli opatřením, tvrdí kamarádka. Měl dvě děti

27. března 2021 17:24

Uctít památku jedné z obětí pandemie covidu přišla ve čtvrtek na Staroměstské náměstí 19letá Valentina. Její kamarád Petr nemoci nepodlehl, ale spáchal sebevraždu – prý kvůli protikoronarovým restrikcím. „Vládní opatření pro něj představovala poslední kapku,“ svěřila se studentka. Pražské náměstí plní od pondělí svíčky a květiny. Lidé ke křížkům, symbolizujícím oběti covidu, připisují konkrétní jména.

Minářovo hnutí PRO končí. Nesehnali jsme dost podpisů, uvedli členové

24. března 2021 09:40

Hnutí Lidé PRO, jehož vznik v prosinci oznámil bývalý předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář, končí a podpoří jiné opoziční demokratické strany. Na Twitteru to uvedl bývalý ředitel protikorupční organizace Transparency International David Ondráčka, který s Minářem na projektu spolupracoval. Následně to subjekt potvrdil v tiskové zprávě.

David Stypka i babička Dáša. Lidé přiřadili křížkům jména, truchlí za oběti covidu

23. března 2021 23:54

Svíčky, květiny a jména blízkých, kteří zemřeli kvůli covidu. Staroměstské náměstí v Praze se proměnilo v obří pietní místo, kam lidé přicházejí uctít památku více než 25 tisíc obětí koronaviru. Tisíce křížků, které na náměstí namaloval spolek Milion chvilek, měly zmizet v pondělí odpoledne. Nakonec se vedení Prahy rozhodlo, že je tam nechá, dokud je nesmyje déšť.

Demonstrace on-line? Milion chvilek pro demokracii tak odstartoval Rok změny

16. listopadu 2020 20:43

Spolek Milion chvilek svolal na pondělní večer online demonstraci zvanou Rok změny. Chce, aby v příštích sněmovních volbách posílila v Česku demokratická opozice a odstavila od moci hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, kterého viní z arogance a střetu zájmů. Úspěch opozice hodlá podpořit vlastními akcemi a projekty. On-line demonstrace se uskutečnila v předvečer výročí pádu komunistické nadvlády v někdejším Československu, které připadá na 17. listopadu. K demonstraci se diváci mohli připojit prostřednictvím Facebooku a Youtube.

Minář vytvořil spolek Pro ČR. Má sloužit k přípravě nového politického projektu

26. října 2020 19:01

Bývalý předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář vytvořil spolek Pro ČR. Spolek si klade za cíl vytvořit svobodnou, spravedlivou a bezpečnou zemi a sílu, která změní Česko k lepšímu, uvádí dokumenty ve veřejném rejstříku. Minář počátkem října sdělil, že půjde příští rok do sněmovních voleb s novým politickým projektem, chce je vyhrát společně se současnou opozicí.