CNN Prima News Beroun

Beroun

Výpis příspěvků ke štítku „Beroun“

Nehoda na Berounsku zastavila na tři hodiny dálnici D5. Srazilo se tam několik aut

Dálnice D5 byla ve čtvrtek na kilometru 18,5 na Berounsku ve směru na Prahu zhruba tři hodiny uzavřená kvůli nehodě čtyř osobních a jednoho nákladního auta. Hasiči vyprošťovali jednoho člověka. Záchranáři měli v péči tři lidi, jeden člověk utrpěl středně těžké zranění, další lehké. Vyplývá to z informací od krajských hasičů, policie a záchranné služby. Před místem nehody se vytvořily kolony, sahají až ke 31. kilometru. Místo je zhruba od 14:15 průjezdné jedním jízdním pruhem.

Hrůza na D5: Řidič po havárii vyletěl z auta a poté ho srazil nákladní vůz. Jeho šofér ujel

Tragická nehoda dodávky a osobního auta uzavřela ve čtvrtek ráno u Berouna na více než tři hodiny dálnici D5 ve směru na Prahu. Při nehodě zemřel řidič osobního vozu, jehož náraz dodávky vymrštil z auta a poté ho přejel nákladní vůz, který policie stále hledá. Po nehodě se před místem nehody vytvořila více než desetikilometrová kolona, objízdná trasa byla přetížená. Před 8:00 byl provoz obnoven oběma jízdními pruhy, zhruba po dvou hodinách byla doprava na místě bez omezení, řekla po 10:00 policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nepříjemné změny na českých železnicích: Zdraží jízdné, ruší se spoje, lidé nestihnou přestupy

V železniční dopravě čeká na cestující řada nepříjemných změn. Kvůli dezolátnímu stavu mostu na pražské Výtoni bude na pražské hlavní nádraží z Berouna jezdit jen polovina vlaků, ostatní skončí na Smíchově. Komplikace se dotknou i trati na Kolínsku, kde lidé nově vedle spoje na Ústí nad Labem nestihnou přestup ani na vlak mířící do Prahy. Neochota kraje pak zkomplikuje dopravu v obcích kolem Benešova. České dráhy navíc zvýší cenu jízdného.

Mámy s Hyundai po Česku: Dámská jízda z Berouna až k Malé Americe a Mexiku aneb Cestování, které baví

Jak zabavit tři dospělé ženy, z nichž jedna se brzy stane dvojnásobnou maminkou? To může být náročný oříšek! Ale dá se vyřešit. Hned se dvěma tipy na výlet přišel další díl pořadu Prima Česko, v němž reportérka Andrea Antony vyrazila s kamarádkami na dámskou jízdu. Prvním cílem se stalo město Beroun, které vás překvapí tím, co všechno turistům nabízí. A tím druhým se staly lomy Amerika, jejichž pohnutou historii je dobré znát.

Psycholog o striptýzu v Třebíči: V dětech mohl vyvolat úzkost a ovlivnit vývoj sexuality

Umělecký zážitek, nebo dětská noční můra? Podle psychologa by se vystoupení burlesky na třebíčských slavnostech vína mohlo na psychice přihlížejících dětí podepsat. A zatímco právník shledává vinu hlavně na straně tanečnice burlesky, která se před dětmi odhalila, kolegové z branže se jí spíš zastávají. Vina je podle nich na straně pořadatele.

V Berouně vzniklo Centrum duševní rehabilitace. Unikát, jenž chce měnit standardy v péči

Zdravotnický holding AKESO, přední poskytovatel zdravotní péče v Česku, v úterý 20. června v areálu Rehabilitační nemocnice Beroun slavnostně otevřel svoji vlajkovou loď v péči o duševní zdraví – Centrum duševní rehabilitace. Unikátní pracoviště, které je součástí nemocnice, má ambici měnit dosavadní standardy psychiatrické péče a stát se vzorem nejenom v rámci Česka, ale i Evropy.

Klíčová kolej do Prahy byla mimo provoz kvůli poruše. Vlaky nejezdily, nebo končily předčasně

Aktualizováno

Porucha trakčního vedení v úseku mezi stanicemi Dobřichovice a Praha-Radotín komplikovala v pátek dopoledne provoz vlaků mezi Prahou a Berounem. Vlaky jezdily od noci zhruba do 10:30 po jedné traťové koleji ze dvou. Některé osobní vlaky linky S7 mezi pražským hlavním nádražím a Řevnicemi, případně Radotínem a Berounem, České dráhy (ČD) zrušily, dálkové spoje nabíraly zpoždění. V 10:35 Správa železnic (SŽ) dokončila opravné práce na trolejovém vedení, v úseku se tedy začalo opět jezdit bez omezení dvoukolejně, sdělil mluvčí SŽ Dušan Gavenda.

Smutek v Berouně. Uhynul druhý z trojice medvědů z legendárního večerníčku Méďové

V Berouně uhynul medvěd Matěj, z původní trojice medvědů známých z populárního večerníčku Méďové tak zbyl jen Kuba. Matějovi bylo 23 let a v posledních dnech mu nebylo dobře. Ošetřovatelka ho našla v úterý ráno bez známek života. Nejpravděpodobnější příčinou bylo selhání některého z orgánů, řekla mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová. Už v roce 2016 uhynul nejslabší z medvědích sourozenců Vojta.