reklama
CNN Prima News biatlon

biatlon

Výpis příspěvků ke štítku „biatlon“

Biatlonistka Wiererová exkluzivně: Snad mi poslední olympiádu nezruší kvůli koronaviru

5. května 2021 18:31

Dorothea Wiererová, trojnásobná mistryně světa a dvojnásobná vítězka celkového pořadí Světového poháru v biatlonu z let 2019 a 2020, si užívá posledních dnů volna před olympijskou sezonou. V ní má jediný cíl, získat medaili v individuálním závodě, jak uvedla v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Vlastní totiž dva bronzy ze smíšených štafet z let 2014 a 2018.

Být vzorem pro ostatní? Krásné. Rozlučka byla emotivní i bez diváků, říká Moravec

24. března 2021 10:37

Předminulý víkend naposledy v rámci kariéry vyslal na 50 metrů vzdálený terč několik ran z malorážky, pak dojel do cíle, kde na něj čekalo překvapení – manželka a dvě děti. Ondřej Moravec se slzami v očích ukončil dlouhou etapu svého života. Během ní naučil tuzemské publikum milovat biatlon. „Sport je to ve finále pořád stejný, ale český divák ho dříve úplně neznal,“ uvedla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ikona, která zazářila zejména na olympijských hrách v Soči.

Moravec není jediný. Z biatlonu odchází olympijský šampion a mistr světa

16. března 2021 22:09

Německý biatlonista Arnd Peiffer ukončil po 13 letech ve Světovém poháru kariéru. Pětinásobný mistr světa a olympijský vítěz z Pchjongčchangu to oznámil v úterý. Z rodinných důvodů už ani neodcestuje na závěrečný podnik sezony do švédského Östersundu. Do sportovního „důchodu“ tak zamířil stejně jako Ondřej Moravec po závodech v Novém Městě na Moravě.

Zázračný příběh Moravce: V 10 letech trpěl na vozíku, pak spustil biatlonový boom

15. března 2021 14:01

Bylo to poměrně zvláštní sbohem Ondřeje Moravce, velikána českého biatlonu. Skrze střeleckou mizérii Lucie Charvátové ve smíšené štafetě dvojic hrozilo, že české duo bude předjeto o kolo a předčasně staženo ze závodu v Novém Městě na Moravě. Naštěstí se tak nestalo. Rozloučil se muž, jenž dosáhl velkých věcí i přes to, že mu osud do cesty postavil pořádnou překážku, která rozhodně nenasvědčovala tomu, že jednou bude Moravec na olympiádě sbírat medaile a stane se miláčkem národa.

Biatlon v Novém Městě bez diváků? Smutné, říká Soukalová. Chybí přenos energie

6. března 2021 12:28

Nové Město na Moravě v těchto dnech hostí Světový pohár v biatlonu. Krásné vzpomínky na tento areál má i bývalá závodnice Gabriela Soukalová. Třeba když v roce 2013 v rámci mistrovství světa získala se smíšenou štafetou senzační bronz. Nebo když o pár let později – už jako velká hvězda – vybojovala první místo v hromadném závodě. Kouzlo závodům ve Vysočina Areně vždy dodávaly vyprodané tribuny. Během pandemie však vládne při všech závodech ticho.

Sledujte ZÁZNAM: Soukalová zhodnotí výkon české štafety. Povedou si muži lépe než ženy?

5. března 2021 11:10

V Novém Městě na Moravě pokračuje Světový pohár v biatlonu. Po čtvrteční štafetě žen, ve kterém Češky propadly a skončily až na 18. místě, jsou na řadě muži. Závod na 4x7,5 kilometru ve Vysočina Areně začíná po třetí hodině odpoledne. V 17:00 později bude výkon nejen českého kvarteta hodnotit na CNN Prima NEWS moderátorka Showtime Gabriela Soukalová v rámci Zpráv z regionů.

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu

2. března 2021 20:26

Mladí čeští biatlonisté a biatlonistky mají perspektivu. Šéf českého biatlonu Jiří Hamza se o populárním tuzemském sportu rozmluvil v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Markétu Davidovou, která si z mistrovství světa ve slovinské Pokljuce odvezla zlatou medaili, přirovnal ke Gabriele Soukalové. Mladí biatlonisté narozeni na přelomu století by podle něj zase mohli nahradit Ondřeje Moravce a Michala Šlesingra.

Koukalová o zlaté následovnici Davidové: Dechberoucí. A jsme si celkem podobné

17. února 2021 18:33

Poslední zlato z biatlonového mistrovství světa pro Českou republiku získala do úterka Gabriela Koukalová. Snad v nejméně očekávanou chvíli na ni na šampionátu ve slovinské Pokljuce navázala Markéta Davidová. Do vytrvalostního závodu se spíše trápila, pak všem vytřela zrak a byla dekorována nejcennějším kovem. Její výkon nadchl právě i bývalou královnu světa běžek a malorážky. „Každému to přeju, vím, kolik obnáší takovýto úspěch dřiny a odříkání,“ říká pro CNN Prima NEWS Koukalová.

reklama