Biatlon

Nejnovější příspěvky k tématu

Fourcade se postavil za ruské biatlonisty. Vytočený Pidručnyj ho poslal „do háje“
Fotbal

Fourcade se postavil za ruské biatlonisty. Vytočený Pidručnyj ho poslal „do háje“

Bývalý francouzský biatlonista Simon Fourcade se zastal ruských závodníků, kteří byli kvůli invazi na Ukrajinu vyloučeni z mezinárodních závodů. Francouzské rozhlasové stanici RMC Sport starší bratr někdejšího vítěze Světového poháru Martina Fourcadea řekl, že krok mezinárodní federace IBU považuje za kontraproduktivní. Jeho názory narazily na velký odpor ukrajinského biatlonisty Dmytra Pidručného, který aktuálně brání svou vlast se zbraní v ruce.

Biatlonová ikona s minulostí v KGB se ozvala: Vylučování ruských sportovců je naivní
Biatlon

Biatlonová ikona s minulostí v KGB se ozvala: Vylučování ruských sportovců je naivní

Sbírala olympijské medaile, cenné kovy z mistrovství světa, vítězství ve Světovém poháru. To vše coby biatlonová reprezentantka režimu Alexandra Lukašenka. Exzávodnice Darja Domračevová se statusem legendy se vyjádřila k válce na Ukrajině, která ji kvůli obrovskému počtu obětí děsí a doufá v mír. Zároveň nechápe, proč za konflikt mají pykat běloruští a ruští sportovci.

Ukrajinský biatlonista se vyfotil během náletu. Opatruj se, vzkázal Pidručnému Krčmář

3. března 2022 11:55

Za pár dní to budou tři roky, co Dmytro Pidručnyj získal na mistrovství světa ve švédském Östersundu zlatou medaili ve stíhacím závodu. Momentálně známý závodník také drží v rukách zbraň, ovšem zcela jinou než biatlonovou malorážku. Vydal se bránit svoji zem čelící násilí ruské armády. Nyní poslal vzkaz z Ternopilu, města na západě Ukrajiny.

PŘEHLEDNĚ: Rusové, my vás tu nechceme. Co všechno válka na Ukrajině změnila ve sportu?

1. března 2022 18:13
Aktualizováno

Nemohou za to, co provádí jejich prezident, ale válka na Ukrajině způsobená Vladimirem Putinem nedovoluje nic jiného. Jednotlivé sportovní federace či unie ruským sportovcům postupně znemožňují soutěžit na mezinárodních akcích a celé zemi pak organizovat jakékoliv turnaje se zahraniční účastí. Jelikož byly dveře Rusům zabouchnuty leckde, zde máte přehled nejdůležitějších změn.

Kroky federací po okupaci? Tragikomedie, chybí lidská odvaha, říká šéf biatlonu Hamza

28. února 2022 18:59

Šéf českého biatlonu a viceprezident toho světového Jiří Hamza kritizuje postup mnohých sportovních federací po ruské okupaci Ukrajiny. Podle něj byly doposud reakce málo odvážné, naopak hodně váhavé. Sám je pro úplné vykázání sportovců z největšího státu na světě ze všech soutěží. „Byť je to pro ně nepříjemné a třeba i 99 procent z nich s invazí nesouhlasí,“ uvedl pro CNN Prima NEWS.

Vítková: Biatlonový fanoušek je namlsaný. Když není medaile, tak je to neúspěch

23. února 2022 09:20

Český biatlonový fanoušek je hodně namlsaný úspěchy předešlé generace a výsledky současných reprezentantů vnímá tak, že pokud ze závodu není medaile, tak je to neúspěch. Bývalá biatlonistka Veronika Vítková jen nahlas shrnula to, co si lidé z okolí současných závodníků spíše šeptají. Dvojnásobná olympijská medailistka pro CNN Prima NEWS také zhodnotila působení českých biatlonistů na právě skončené olympiádě v Pekingu.

ZOH: Ruští hokejisté si zahrají o zlato proti Finům. Davidové těsně unikla medaile

18. února 2022 23:22

Biatlonistka Markéta Davidová odjela výborný závod s hromadným startem. Bohužel ani tentokrát to na medaili o kousek nestačilo, skončila čtvrtá. Lucie Charvátová vybojovala 28. příčku. Závod s hromadným startem odjeli i muži. Michal Krčmář dojel na 21. místě. Slovenští hokejisté měli s favorizovanými Finy sice herně navrch, přesto nakonec prohráli 0:2. V sobotu je čeká bitva o bronz se Švédskem.

Hlavní zprávy

České stíhačky můžou Slovensko chránit až dva roky. Bráníme tím i sami sebe, říká Fiala
Petr Fiala

České stíhačky můžou Slovensko chránit až dva roky. Bráníme tím i sami sebe, říká Fiala

Slovenský vzdušný prostor by české stíhačky mohly chránit až dva roky. Na tiskovém brífinku před odletem do Švýcarska to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Obrana našich východních sousedů a bývalých federálních partnerů by měla trvat do doby, než si Slováci pořídí nové stroje. Fiala nyní míří na mezinárodní konferenci, která se zabývá obnovou Ukrajiny po válce.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
11:03

EU se musí sjednotit proti Rusku napsal Fiala pro Politico

10:41

Fiala: K obnově Ukrajiny musí přispět státy, společnosti i banky

10:20

Fiala chce, aby se do poválečné obnovy Ukrajiny zapojily i české firmy

09:51

Rusové kvůli cvičení u Krymského mostu způsobili nehodu

Biatlon

Biatlon je zimní sport kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky. V letní verzi biatlonu je běh na lyžích nahrazen jízdou na kolečkových lyžích nebo jízdou na kole. Za druh biatlonu je považován i skiarc, při kterém je střelba z malorážné zbraně vyměněna za střelbu z luku.

Biatlon se vyvinul z prastarého způsobu lovení na lyžích v Norsku a Finsku. První závod v biatlonu se konal roku 1767 v Norsku mezi místními a švédskými hraničními strážci. Až v roce 1948 se začalo pro tento sport využívat slovo biatlon. Roku 1956 byla oficiálně přijata pravidla.