reklama

Biatlon

Nejnovější příspěvky k tématu

Být vzorem pro ostatní? Krásné. Rozlučka byla emotivní i bez diváků, říká Moravec
Nový den

Být vzorem pro ostatní? Krásné. Rozlučka byla emotivní i bez diváků, říká Moravec

Předminulý víkend naposledy v rámci kariéry vyslal na 50 metrů vzdálený terč několik ran z malorážky, pak dojel do cíle, kde na něj čekalo překvapení – manželka a dvě děti. Ondřej Moravec se slzami v očích ukončil dlouhou etapu svého života. Během ní naučil tuzemské publikum milovat biatlon. „Sport je to ve finále pořád stejný, ale český divák ho dříve úplně neznal,“ uvedla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ikona, která zazářila zejména na olympijských hrách v Soči.

Moravec není jediný. Z biatlonu odchází olympijský šampion a mistr světa
Biatlon

Moravec není jediný. Z biatlonu odchází olympijský šampion a mistr světa

Německý biatlonista Arnd Peiffer ukončil po 13 letech ve Světovém poháru kariéru. Pětinásobný mistr světa a olympijský vítěz z Pchjongčchangu to oznámil v úterý. Z rodinných důvodů už ani neodcestuje na závěrečný podnik sezony do švédského Östersundu. Do sportovního „důchodu“ tak zamířil stejně jako Ondřej Moravec po závodech v Novém Městě na Moravě.

Další příspěvky k tématu

Zázračný příběh Moravce: V 10 letech trpěl na vozíku, pak spustil biatlonový boom

Bylo to poměrně zvláštní sbohem Ondřeje Moravce, velikána českého biatlonu. Skrze střeleckou mizérii Lucie Charvátové ve smíšené štafetě dvojic hrozilo, že české duo bude předjeto o kolo a předčasně staženo ze závodu v Novém Městě na Moravě. Naštěstí se tak nestalo. Rozloučil se muž, jenž dosáhl velkých věcí i přes to, že mu osud do cesty postavil pořádnou překážku, která rozhodně nenasvědčovala tomu, že jednou bude Moravec na olympiádě sbírat medaile a stane se miláčkem národa.

Biatlon v Novém Městě bez diváků? Smutné, říká Soukalová. Chybí přenos energie

Nové Město na Moravě v těchto dnech hostí Světový pohár v biatlonu. Krásné vzpomínky na tento areál má i bývalá závodnice Gabriela Soukalová. Třeba když v roce 2013 v rámci mistrovství světa získala se smíšenou štafetou senzační bronz. Nebo když o pár let později – už jako velká hvězda – vybojovala první místo v hromadném závodě. Kouzlo závodům ve Vysočina Areně vždy dodávaly vyprodané tribuny. Během pandemie však vládne při všech závodech ticho.

Sledujte ZÁZNAM: Soukalová zhodnotí výkon české štafety. Povedou si muži lépe než ženy?

V Novém Městě na Moravě pokračuje Světový pohár v biatlonu. Po čtvrteční štafetě žen, ve kterém Češky propadly a skončily až na 18. místě, jsou na řadě muži. Závod na 4x7,5 kilometru ve Vysočina Areně začíná po třetí hodině odpoledne. V 17:00 později bude výkon nejen českého kvarteta hodnotit na CNN Prima NEWS moderátorka Showtime Gabriela Soukalová v rámci Zpráv z regionů.

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu

Mladí čeští biatlonisté a biatlonistky mají perspektivu. Šéf českého biatlonu Jiří Hamza se o populárním tuzemském sportu rozmluvil v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Markétu Davidovou, která si z mistrovství světa ve slovinské Pokljuce odvezla zlatou medaili, přirovnal ke Gabriele Soukalové. Mladí biatlonisté narozeni na přelomu století by podle něj zase mohli nahradit Ondřeje Moravce a Michala Šlesingra.

Koukalová o zlaté následovnici Davidové: Dechberoucí. A jsme si celkem podobné

Poslední zlato z biatlonového mistrovství světa pro Českou republiku získala do úterka Gabriela Koukalová. Snad v nejméně očekávanou chvíli na ni na šampionátu ve slovinské Pokljuce navázala Markéta Davidová. Do vytrvalostního závodu se spíše trápila, pak všem vytřela zrak a byla dekorována nejcennějším kovem. Její výkon nadchl právě i bývalou královnu světa běžek a malorážky. „Každému to přeju, vím, kolik obnáší takovýto úspěch dřiny a odříkání,“ říká pro CNN Prima NEWS Koukalová.

Kalendář sportu na rok 2021. Které akce si kromě olympiády nebo Eura nenechat ujít?

Už vyvrcholilo mistrovství světa hokejistů do 20 let, rozběhl se světový šampionát v házené a premiérové duely za sebou má zámořská NHL. V roce 2020 museli organizátoři odpískat vinou koronaviru spoustu akcí včetně letní olympiády nebo tenisového svátku Wimbledon. Po přetočení kalendáře na rok 2021 by nabídka měla být v daleko tradičnějším – tedy pestřejším – podání. Na co všechno se mohou sportovní fanoušci těšit?

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové
Počasí

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi
Sociální sítě

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

reklama

Biatlon

Biatlon je zimní sport kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky. V letní verzi biatlonu je běh na lyžích nahrazen jízdou na kolečkových lyžích nebo jízdou na kole. Za druh biatlonu je považován i skiarc, při kterém je střelba z malorážné zbraně vyměněna za střelbu z luku.

Biatlon se vyvinul z prastarého způsobu lovení na lyžích v Norsku a Finsku. První závod v biatlonu se konal roku 1767 v Norsku mezi místními a švédskými hraničními strážci. Až v roce 1948 se začalo pro tento sport využívat slovo biatlon. Roku 1956 byla oficiálně přijata pravidla.