reklama

Blechy a klíšťata jsou postrach pro každého zvířecího rodiče. Jak na ně?

Svítí sluníčko, teploty stoupají, to je ideální období na procházky s našimi čtyřnohými mazlíčky. Ne vše je ale vždy růžové a tak právě v této době začíná noční můra každého psího a kočičího rodiče. Klíšťata. Na ty narazíme prakticky kdekoliv, kde je jen trochu trávy a rozhodně neplatí to, že se na zvířata přisaje jen na procházce v lese.

reklama

Stejně nebezpečné jsou i blechy, které ve zvířecím kožichu mohou napáchat velkou neplechu. Co ale teprve u vás doma? Blecha naklade denně až 40 vajíček a deratizace bytu, nebo domu opravdu není nic příjemného. Je tedy důležité své mazlíčky chránit před vnějšími parazity preventivně.

"POZOR! MÁME PRO VÁS SOUTĚŽ O AUTO A CHYTRÉ HODINKY! BĚŽTE NA SOUTEZFORESTO.CZ A ZJISTĚTE VÍCE!"

Ideální prevencí je inovativní obojek, který je vhodný jak pro kočky, tak psy. Jedná se o šedivý obojek Foresto. A nasadit ho můžete i kotěti od ukončeného 10 týdne věku a štěněti od ukončených 7 týdnů. Rozdíl je v šířce a délce obojku. Pro menší plemena psů a pro kočičky je vhodný Foresto obojek do 8kg, který má 38cm a je i užší. Pro větší psy nad 8kg je určen obojek širší a delší, který má 70cm. Obojek se tedy nevybírá dle centimetrů, ale dle váhy zvířete, kdy hranicí pro psy je 8kg. Obojky se dají dle potřeby i zkrátit. Je nutné mít na paměti, že se nesundávají ani doma ani na noc, protože účinná látka se přenáší kontaktem s kůží a je navázána v kůži a srsti. Klíště, pokud tedy vleze do srsti, se snaží co nejrychleji zvíře opustit. Následně ale, díky tomu, že se dotklo ošetřené srsti, klíště umírá. Důležité tedy je, že se vůbec nemusí přisát a přesto klíště zahyne.

Účinné složky jsou navíc uvolňovány v malých dávkách, proto je Foresto bezpečné i pro Vaši rodinu a domov.

S Foresto obojky teď můžete soutěžit!

  1. Kupte v době od 1. 1. 2021 do 30. 4. 2021 v místě konání soutěže (v ČR) alespoň 1 ks některého ze soutěžních výrobků Foresto a pečlivě si uschovejte doklad o provedení nákupu. Předložení dokladu prokazující nákup soutěžního výrobku je v případě výhry podmínkou!
  2. V době konání soutěže zaregistrujte svůj soutěžní nákup na www.soutezforesto.cz
  3. Od počátku soutěže (1. 3. 2021) až do 29. 4. 2021 pak společnost Elanco pro každý soutěžní den vybere jednoho výherce vedlejší výhry, kterou jsou chytré hodinky Garmin Venu SQ Music. Po skončení soutěže vybere jednoho výherce hlavní výhry – osobního automobilu Volvo XC40. V soutěži lze získat maximálně 1 hlavní a 1 vedlejší výhru. Tak neváhejte a zapojte se také.

*Produkty řady Foresto a Advantix jsou veterinární léčivé přípravky. Čtěte pečlivě příbalové informace.

Ps: Věděli jste, že klíšťata se dokáží při sání krve zvětšit svůj objem více než 200 krát?

Foresto, Advantix a Elanco logo - šikmý pruh jsou obchodní značky ve vlastnictví společnosti Elanco nebo jejích obchodních poboček. Logo Bayer a Bayer kříž jsou obchodní značky ve vlastnictví společnosti Bayer© 2021 Elanco. PM-CZ-21-0081

Tagy:

Hlavní zprávy

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula
Koronavirus

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář
360°

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář

Ceny energií se drží na rekordních částkách. Podle novináře týdeníku Hrot Pavla Párala však Češi nemají čekat zlevňování, ba naopak. „Na strach z toho, že Čechy zdražování zasáhne, je pozdě. Bát se měli před třemi lety, kdy se řešily emisní limity a uhlíková neutralita. Tehdy byly překročeny hranice. Nyní jede samospád a každý týden budeme překvapeni něčím jiným,“ podotkl v pořadu 360°.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama