
Slušnost bývá zneužívána jako slabost, shodl se Pavel s Čaputovou. Varují před šířením strachu
„Mám strach, že si na nás nikdy nezvykne,“ píše kočičí behavioristce Kateřině Štiblické čerstvá majitelka kočičky z útulku. Když ji jeli s manželem navštívit, kočička se s nimi mazlila a vzala si pamlsky. A kočka skoro vypadala, že se do nového domova těší – sama si vlezla do přepravky! Nyní je to ale už týden a kočka pořád „kempí“ za sedačkou a vylézá jen, když nejsou doma nebo v noci. Znamená to, že se adopce nepovedla? Jak kočičce zvykání ulehčit a čemu se v tomto období vyhnout?
Městské holubníky jsou ideálním kompromisem mezi odpůrci i milovníky holubů. Dochází totiž ke snižování jejich populace, ale humánním způsobem. Místo plynování a střílení se holubům mění vajíčka za atrapy. Holubi jsou monitorováni a krmeni, takže většinu času tráví v holubníku a „neznehodnocují“ památky ani auta obyvatel města. Holubníky jsou velmi populární v Německu a sice pomalu, ale jistě nabírají na oblibě i v Česku. Na počátku všeho ale vždy musí stát přístupná politická autorita.
Dirofilarióza, známá také jako srdeční červivost, je závažné parazitární onemocnění, které může mít pro psy fatální následky. Přestože je její prevence snadná, léčba bývá složitá a riskantní. Zjistěte, jak se váš pes může nakazit, jak rozpoznat první příznaky a jak mu zajistit účinnou ochranu.
Za chvíli nás čeká jaro. O to víc se budeme těšit na procházky s našimi mazlíčky. V tomto období bychom na ně měli myslet o trochu víc než jindy. Stoupající teploty a sluneční paprsky jsou totiž rájem pro klíšťata.
Myslíte si, že kočka žijící v bytě nepotřebuje pohyb? Opak je pravdou. Pravidelná aktivita je klíčem k jejímu fyzickému i psychickému zdraví. Zjistěte, proč je pohyb pro kočku důležitý, kolik ho denně potřebuje a jak ji zabavit, aby byla spokojená a zdravá i bez přístupu ven.
Staří, nemocní, handicapovaní, jedním slovem - neadoptovatelní. Tito pejsci nalézají svůj doživotní domov v malém Azylu Bubáčkov poblíž Prahy. Jedná se o menší rodinný domov psích důchodců, kteří byli zachráněni z velmi špatných podmínek nebo byli opuštěni a ponecháni napospas osudu svými původními majiteli.
Alergie na bleší kousnutí je jedna z nejčastějších reakcí, pokud se zvíře setká s blechou. Ty mohou číhat prakticky všude a klidně je můžete přinést i vy zvenku na podrážce boty. Takže blechu může chytit i kočka, která nechodí ven.
Tasemnice je častým parazitem, který může dlouho přežívat v těle psa bez zjevných příznaků. Jak poznat, že je váš čtyřnohý přítel nakažený, a jak mu efektivně pomoci? Poradíme vám, jak odhalit varovné signály, zabránit nákaze a kdy je nutné vyhledat veterináře.
Když se bavíme o klíšťatech, často se zmiňuje, že je důležité, aby se klíště vůbec nepřisálo. Proč? Protože přisátím se pomocí slin klíštěte přenáší nebezpečné nemoci. Jsou to babezióza, erlichióza, lymská borelióza, klíšťová encefalitida a další.
Už víme, že zvíře může mít blechy i když se nedrbe a může je chytit klidně i od nás. Jak tedy zvíře i domácnost správně a bezpečně odblešit tak, aby to bylo účinné, ale neublížili jsme našim mazlíčkům?
Odstraňování klíšťat u psů a koček není vždy jednoduché. I když se snažíte být opatrní, může se stát, že část klíštěte, například hlavička, zůstane v kůži. Co dělat, když se to stane? Kdy je nutné navštívit veterináře a jak správně ošetřit ranku, aby nedošlo k infekci? Přečtěte si, jak správně postupovat, abyste ochránili zdraví svého mazlíčka.
Psí blechy na člověka nejdou, tak to už snad ví každý, že jdou. Chutná jim krev psí, kočičí i lidská. Slavná replika z filmu Na samotě u lesa není pravdivá. Blechy si sice většinou vyhlédnou psa nebo kočku, ale klidně skočí i na vás, a hlavně v situaci, kdy jsou přemnožené. Pokud je pak máte v domě či bytě, není jednoduché se jich zbavit.
Česká organizace Heart for Romanian Dogs z.s. se zaměřuje na pomoc rumunským toulavým psům. Pravidelně osobně vozí krmivo do soukromých azylů, financují kastrace a pomáhají s úhradou veterinární péče i provozních nákladů. To vše přímo v Rumunsku, nejde jim o to, vozit pejsky k adopci do Česka, ale pomáhat budovat síť tamních dobrovolníků. Jedním z nich je i Laura.
Články, reportáže, pořady, zábava a informace – to všechno o zvířatech a na jednom místě! Co se děje ve zvířecím světě právě teď? Jak se chovat v různých situacích a na co je potřeba dávat si pozor? Jaké celebrity mají opravdu rády zvířata a kdo skutečně pomáhá? To všechno a ještě mnohem víc najdete právě tady!