Prima Mazlíček

Nejnovější příspěvky k tématu

Sychravé počasí je tady, podpořte imunitu mazlíčků včas
Svět zvířat

Sychravé počasí je tady, podpořte imunitu mazlíčků včas

Déšť, sychravo a chladno jsou typické znaky podzimního počasí. Právě v tomto ročním období je potřeba podpořit imunitu domácích mazlíčků, aby jejich organismus snadněji zvládl přechod z teplých letních dnů do těch chladných. Postačí k tomu kvalitní strava, přírodní doplňky stravy, pohyb a komplexní pravidelnost. Díky tomu se pravděpodobně vyhnete nachlazení a návštěvě veteriny.

Moderní trénink je jeden. Ten, který nepoužívá sílu a nátlak jako tréninkovou pomůcku

Správná komunikace je klíčem k úspěšnému vztahu nejen mezi lidmi, ale také ve vztahu psa s člověkem. Porozumět si i beze slov může být zpočátku těžké, ale věřte, že pochopit psí řeč a naladit se na stejnou vlnu není nic nereálného. Díky moderním metodám výchovy a správnému nastavení odměn můžete se svým psím parťákem prožívat plnohodnotné chvíle. Pojďte společně s trenérem psů Tomášem Nushartem a Pedigree zjistit, jak správně využívat pamlsky k odměňování, a prožijte spokojený život naplněný vzájemným pochopením.

Kéž je takových Ječmínků co nejméně! Když se stane zázrak, ale trvá příliš krátce

Slamáček, Ječmínek – kočky, které měly to štěstí, že se jim pomoci díky dobrým lidem dostalo. Na druhou stranu, kdyby si jich lidé všimli dříve a nepřehlíželi je, mohly žít dlouhé spokojené roky. Oba byli opuštění, zapomenutí, oba byli opomíjeni, protože to nebyla roztomilá koťátka, ale zahnisaní, na první pohled zdevastovaní starší kocouři. Oba se dostali do spolku Destiny Pet, oba to byli velcí bojovníci, oba ve spolku poprvé zažili lásku a péči, oba odešli milovaní, jen příliš krátce.

Těžký život nejobchodovanějšího savce světa. Čím jsou luskouni tak výjimeční?

Příbuzní jsou šelmám, vypadají spíš jako šišky a pochodovali po světě už s dinosaury. Jejich odchov na farmách i v zoologických zahradách je nesmírně náročný. Pytláci a pašeráci vydělávají na jejich šupinách i mase. Reálný přínos pro farmacii ani výrobce drog nemají, stále jsou to ale nejobchodovanější savci na černém trhu. Řeč je o luskounech.

Pomáháme jim, nebo naopak? Rizika a důsledky krmení volně žijících zvířat

Čas od času se objeví případy, kdy se volně žijící zvířata naučí nechat se krmit člověkem a ztratí tak svou přirozenou plachost. Krmení má však pro volně žijící zvířata značná rizika. Například ztratí schopnost hledat si potravu, případně si vytvoří závislost na lidech a ztratí k nim přirozený respekt. Konkrétní případ se v nedávné době objevil například u lišek, které se v Krkonoších nechávaly krmit turisty.

Prima Mazlíček

Články, reportáže, pořady, zábava a informace – to všechno o zvířatech a na jednom místě! Co se děje ve zvířecím světě právě teď? Jak se chovat v různých situacích a na co je potřeba dávat si pozor? Jaké celebrity mají opravdu rády zvířata a kdo skutečně pomáhá? To všechno a ještě mnohem víc najdete právě tady!