Blechy a klíšťata se kožichu vašeho mazlíčka mohou vyhnout! Máme řešení

Z procházky se psem si můžete odnést i jiný suvenýr, než dobrý pocit a pár fotek vašeho parťáka v akci. Klíšťata jsou sice malá a nenápadná, ale o to více nebezpečná. Mohou přenášet závažné choroby, které mohou vašeho mazlíčka ohrozit na životě, ale nebezpečné jsou i pro lidi. Kromě těch známějších onemocnění jako jsou lymská borelióza, klíšťová encefalitida, existují i méně známé: anaplazmóza, bartonelóza nebo babezióza. Typickými příznaky onemocnění jsou horečka a únava.

Problémem ale nejsou jen klíšťata, ale i blechy. Ty kromě svědění a únavy přenáší i virová a bakteriální onemocnění. Známá filmová hláška pana Kemra, že „Psí blechy na člověka nejdou,“ pravdou není. U nás jsou to převážně blechy kočičí a nepohrdnou ani vámi (a strašidelnější na tom všem je to, že 95% blech se skrývá někde v pelechu, v koberci, v sedačce a jen 5% na zvířeti).

"POZOR! MÁME PRO VÁS SOUTĚŽ O AUTO A CHYTRÉ HODINKY! BĚŽTE NA SOUTEZFORESTO.CZ A ZJISTĚTE VÍCE!"

Pokud si říkáte, že vaše kočka je domácí a nic jí nehrozí, také omyl. Blechu můžete domů přinést i vy a to třeba na oblečení. Proto je vždy důležité, pokud řešíme zablešené zvíře, zároveň i odčervit, protože si pravděpodobně blechy i vykousával a blecha je mezihostitelem tasemnice.

Dobrou volbou jsou tak například obojky proti blechám a klíšťatům Foresto. Jednak vašeho mazlíčka chrání preventivně, působí až 8 měsíců, jsou voděodolné a navíc vhodně pro psy i kočky. Kromě klíšťat a blech vaše mazlíčky tyto obojky ochrání i proti všenkám, které mohou způsobit velkou neplechu v psím kožichu. Anebo, pokud u psů více preferujete, že obojek nemá, pak je vhodnou volbou i Advantix spot -on roztok pro psy. Ale pozor, nesmí být aplikovaný kočkám, pro ně by mohl být smrtelný. Pokud řešíte společnou domácnost kočky i psa, pak psovi aplikujte na noc, zvířata nechte spát tu noc odděleně a po zaschnutí může být pejsek zase zpátky v kamarádském kontaktu s kočičkou. Advantix je vhodný navíc i pro kojící a březí feny.

*Produkty řady Foresto a Advantix jsou veterinární léčivé přípravky. Čtěte pečlivě příbalové informace.

A vy teď můžete s těmito pomocníky vyhrát velké ceny!

  1. Kupte v době od 1. 1. 2021 do 30. 4. 2021 v místě konání soutěže (v ČR) alespoň 1 ks některého ze soutěžních výrobků Foresto a pečlivě si uschovejte doklad o provedení nákupu. Předložení dokladu prokazující nákup soutěžního výrobku je v případě výhry podmínkou!
  2. V době konání soutěže zaregistrujte svůj soutěžní nákup na www.soutezforesto.cz
  3. Od počátku soutěže (1. 3. 2021) až do 29. 4. 2021 pak společnost Elanco pro každý soutěžní den vybere jednoho výherce vedlejší výhry, kterou jsou chytré hodinky Garmin Venu SQ Music. Po skončení soutěže vybere jednoho výherce hlavní výhry – osobního automobilu Volvo XC40. V soutěži lze získat maximálně 1 hlavní a 1 vedlejší výhru. Tak neváhejte a zapojte se také.

Ps: Věděli jste, že dospělá blecha naklade za den až 40 vajíček?

Foresto, Advantix a Elanco logo - šikmý pruh jsou obchodní značky ve vlastnictví společnosti Elanco nebo jejích obchodních poboček. Logo Bayer a Bayer kříž jsou obchodní značky ve vlastnictví společnosti Bayer© 2021 Elanco. PM-CZ-21-0080

Tagy: