Otevřená zlomenina a rychlá operace. Extraligového hráče Jeřábka po střetu s Pánikem odnášeli

Klíčový bek třineckých hokejistů Jakub Jeřábek má po sezoně. V předposledním kole základní části extraligy utrpěl po střetu s pardubickým útočníkem Richardem Pánikem otevřenou zlomeninu holenní a lýtkové kosti. Podstoupil operaci v třinecké nemocnici.

V prodloužení vedl Pánik útočnou akci a při pádu zalehl Jeřábkovi nohu. Obránce Ocelářů se svíjel na ledě a držel se za pravou nohu, kterou mu lékař během několikaminutového vyšetření zafixoval. Hrací plochu opustil dvaatřicetiletý třinecký zadák na nosítkách ve velkých bolestech.

Pánik uvedl, že by situaci neuměl popsat, kdyby si ji neprohlédl na videu. „Nešťastně jsem upadl rovnou na nohu. Doufám, že bude Keba v pořádku. Určitě to nebylo chtěné,“ dušoval se Pánik, který sezonu začal právě v Třinci a byl vyměněn v průběhu ledna do Pardubic za Davida Ciencialu. V zápase k nelibosti domácích fanoušků dvakrát skóroval a pomohl Pardubicím vyrovnat v závěrečných sedmi minutách třetí třetiny z 0:3 na 3:3.

ČTĚTE TAKÉ: Fotbalové hvězdy pomáhají Ukrajině. Hraním Counter-Strike přispěly miliony korun

„Celý dnešní sport zastiňují myšlenky na Kubu Jeřábka. Kubo, drž se, prosím tě,“ pronesl na tiskové konferenci viditelně otřesený třinecký trenér Zdeněk Moták. Zápas, ve kterém Oceláři vyhráli 4:3 po nájezdech, neměl náladu hodnotit. „Zažil jsem to před dvěma roky. Vím, co to je, a nepřijde tak brzy na led,“ doplnil útočník Ocelářů Libor Hudáček, který rozstřel rozhodl.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Derby Sparty se Slavií? Zajímavý souboj miliardářů, míní Vízek. Zmínil i výkony rozhodčích

Tagy: