reklama
CNN Prima News zlomenina

zlomenina

Výpis příspěvků ke štítku „zlomenina“

Trombózy: Proč nás krevní sraženiny ohrožují na životě a jaká je prevence?

15. listopadu 2021 00:01

Takzvané tromby vytvářejí bariéry v žilním systému člověka. Cévy se tak mohou ucpat a zabránit průtoku krve. Pokud se na tento problém nepřijde včas, dotyčnému může hrozit i životu nebezpečná komplikace. Nejčastěji se setkáváme s plicní embolií. Někteří lidé mají větší sklony k trombózám, zejména pak ti, kteří trpí takzvanou trombofilní mutací. CNN Prima NEWS oslovila lékařku Kateřinu Pinterovou z laboratoře SYNLAB, která zodpověděla otázky týkající se nebezpečných krevních sraženin.

Hrdinka z odhozeného autobusu tornádem. I přes vážná zranění a zlomeninu došla pro pomoc

30. června 2021 11:51

Osmnáctiletá Barbora Verbíková jela ve čtvrtek autobusem z Hodonína do Tvrdonic, v nichž bydlí, když autobus mezi Lužicemi a Mikulčicemi strhlo tornádo ze silnice. I když měla pohmožděné obě nohy a otevřenou zlomeninu ruky, došla k silnici a přivolala pomoc pro ostatní lidi na místě nehody. „První myšlenka byla zavolat pomoc,“ řekla ve středu v rozhovoru.

Děsivé zranění v ringu UFC. Zápasník si o rivala při kopnutí doslova přelomil nohu

25. dubna 2021 15:17

Sobotní turnaj zápasníků MMA poznamenalo ošklivé zranění. Chris Weidman si o soupeře Uriaha Halla doslova přelomil nohu – jen 17 vteřin po začátku duelu. Otřesné a především bolestivé zranění přímo u ringu sledovalo 15 tisíc diváků. Světová organizace UFC totiž mohla po více než roce díky uvolnění protikoronavirových restrikcí vyprodat stadion v Jacksonville na Floridě.

Slavistický brankář Kolář zatím nemusí na operaci. Přijde ale o reprezentační sraz

19. března 2021 18:27
Aktualizováno

Brankář slávistických fotbalistů Ondřej Kolář utrpěl po faulu Kemara Roofeho ve čtvrteční odvetě osmifinále Evropské ligy na hřišti Glasgow Rangers zlomeninu v obličeji. Šestadvacetiletý gólman zatím nemusí na operaci a bude se léčit konzervativně. Klub pro něj nechá vyrobit ochrannou masku. Délka Kolářovy absence zatím není známa, přijde ale o nadcházející sraz reprezentace, kterou čekají úvodní tři zápasy kvalifikace mistrovství světa.

reklama