CNN Prima News zlomenina

zlomenina

Výpis příspěvků ke štítku „zlomenina“

Kluziště na silnicích, zrušené vlaky a spousta zlomenin. Ledovka paralyzovala Česko

Stojící tramvaje či trolejbusy, zpožděné vlaky, místo silnic kluziště a silný led na chodnících i trávě. To vše přineslo mrazivé počasí, kvůli němuž vznikla silná ledovka. Problémy na východě Česka hlásí řidiči, chodci i železničáři. Desítky meziměstských souprav čekalo velké zpoždění, přičemž některé kvůli nepříznivému počasí ani nevyjely.

Pouhý pád přináší zlomeninu: Oliverkova matka těžkou diagnózu neustála, otec shání pomoc

Malého Olivera vychovává otec Lukáš sám. Maminka rodinu opustila poté, co se dozvěděla, že chlapec trpí nemocí osteogenesis imperfecta – laicky řečeno nevyléčitelnou lámavostí kostí. Oliver vyžaduje neustálou péči a dohled, pouhý pád či úder totiž přináší velmi vysoké riziko zlomeniny. Tatínek chce synovi dopřát co nejkvalitnější život, proto se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc. Prostřednictvím sbírky na platformě Znesnáze21 shání peníze na speciální jídelní stoličku.

Hrůzný pád před cílem: Lyžařská hvězda utrpěla ošklivé zranění, soupeř odvracel oči

Aktualizováno

Lyžařské fanoušky při těch záběrech jímala hrůza. Dvojnásobný majitel křišťálového glóbu a vicemistr světa Aleksander Aamodt Kilde měl těsně před cílem sjezdu Světového poháru ve švýcarském Wengenu hodně ošklivý pád, po děsivém karambolu skončil v ochranných sítích. Zkrvavená hvězda musela být vrtulníkem přepravena do nemocnice. Původně se mluvilo o otevřené zlomenině bérce, v neděli ale lékař norské reprezentace uvedl, že Kilde má „pouze“ vykloubené rameno a pořezané lýtko.

Hrůza v zoologické zahradě. Žirafa si zlomila vaz, veterinář se o záchranu snažil marně

Teprve šestiletý žirafí samec Parker nešťastně zahynul poté, co se zasekl v bráně vlastního výběhu v newyorské zoologické zahradě. I přes okamžitou pomoc pracovníků a veterináře však již nebylo zvířeti pomoci – zlomilo si vaz. Samec, který byl v zoo od roku 2018 a loni v dubnu se stal otcem samečka Olmsteda, se až do hrozivé nehody těšil skvělému zdraví. Tragickou zprávu oznámila zoo v pondělí 13. února.