bomba

Výpis příspěvků ke štítku „bomba“

Nebezpečí bomby na Staroměstském náměstí se nepotvrdilo. Policie našla i podezřelou tekutinu

Kvůli nálezu podezřelého zavazadla u sochy mistra Jana Husa uzavřela policie v úterý krátce před 16:00 velkou část Staroměstského náměstí v Praze. Pyrotechnik poté vyloučil, že by byl v odloženém zavazadle nástražný výbušný systém. Zasahující policisté na náměstí zajistili také dvě nádoby s neznámou tekutinou a zhruba po hodině opatření ukončili. Médiím to řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Alláhu akbar, znělo Paříží. Ve stejný den se Francie loučila s učitelem ubodaným ve jménu ISIS

Evakuovaná letiště, školy, muzeum Louvre i zámek ve Versailles. Sídlo francouzských králů museli tento týden nechat vyklidit dokonce pětkrát kvůli hrozbě bombou, která se ale nikdy nenašla. Extrémní nasazení bezpečnostních složek kvůli významným akcím a teroristickým hrozbám nelze dlouhodobě vydržet, zhodnotila mluvčí policejních odborů Linda Kebbabová. Policisté podle ní nemohou být všude a jednou kvůli tomu nastane vážný problém.

Škola hrůzy v Arrasu: Po nedávném ubodání učitele tu anonym nahlásil výskyt bomby

Střední škola ve francouzském Arrasu, kde byl v pátek zavražděn učitel, byla evakuována kvůli hrozbě bombou. Vyučování začalo v pondělí kvůli pátečnímu incidentu až v deset hodin, zhruba o půl jedenácté byla po telefonickém anonymním hlášení celá škola vyklizena. Na místě jsou psychologové a policie se psy, kteří pátrají po případné výbušnině, uvedla AFP.

Exploze zasáhly nejméně 20 domů na Korsice. Útočníci umístili výbušniny do rekreačních oblastí

Aktualizováno

Nejméně dvě desítky domů na francouzském ostrově Korsika poničily v noci na pondělí výbuchy. Podle francouzských médií o tom informovala místní prokuratura. K celkem 22 explozím, při nichž podle prokuratury nebyl nikdo vážněji zraněn, se přihlásili korsičtí separatisté. Vyšetřování výbuchů převzala francouzská protiteroristická prokuratura, informovala agentura AFP.

Exploze, požár a černý dým. Nehoda na německé dálnici rozpoutala inferno, na místě jsou mrtví

Aktualizováno

Tragická nehoda se odehrála v úterý odpoledne na německé dálnici A2. Po srážce několika kamionů explodovaly plynové bomby, které jeden z nich převážel. Následné ohnivé inferno nepřežili minimálně dva lidé. Nebezpečí výbuchů stále hrozí, část důležité tepny spojující Berlín a Hannover tak zůstane uzavřená až do soboty, informovala ve středu agentura DPA.