reklama

bomba

Výpis příspěvků ke štítku „bomba“

Teroristé rozsévali zkázu v hlavním městě Iráku. Bomba na tržišti zabila nejméně 35 lidí

Aktualizováno

Nejméně 35 mrtvých a šest desítek zraněných si v pondělí vyžádal výbuch bomby na tržišti na bagdádském předměstí. S odvoláním na irácké bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura AP. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale v minulosti se k podobným akcím v této oblasti hlásila teroristická skupina Islámský stát (IS).

Policie evakuovala budovy společnosti Seznam.cz. V jedné z nich se měla nacházet bomba

Aktualizováno

Policisté ve středu kvůli anonymní výhrůžce bombou evakuovali deset budov po celé ČR, ve kterých sídlí mediální společnost Seznam.cz. Evakuace se podle nich dotkla více než 3000 lidí. Policie to uvedla na svém Twitteru. Podle mluvčí společnosti Anety Kapuciánové policisté již umožnili návrat pracovníků do kanceláří v centrále na pražském Smíchově a také v pobočkách firmy v Brně a Ostravě.

Drama u Krymu: Rusové stříleli na britskou loď, došlo i na bomby. Británie to popírá

Aktualizováno

Plavidlo ruské pohraniční stráže dnes vypálilo výstražné výstřely kvůli plavbě britského torpédoborce Defender u břehů Krymu, oznámila státní agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. To britské záhy reagovalo vyjádřením, že kvůli lodi královského námořnictva žádné výstřely nepadly. Popřelo i ruské tvrzení, že do předpokládané trasy plavby britské lodi byly svrženy bomby.

Co dělat, když je na palubě letadla bomba? Pasažéři nesmějí nic vědět, říká expert

Bylo vidět, že sám pilot nevěří tomu, co říká dispečer, komentoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mluvčí Řízení letového provozu ČR Richard Klíma nedávný incident v Bělorusku, při kterém stíhačka donutila přistát dopravní letadlo v hlavním městě Minsk. Jinak ovšem použití vojenských letadel není v případě ohrožení nic neobvyklého. A pokud je v letadle skutečně bomba, je nejlepší, když o ní cestující nemají ponětí.

Hrozil bombou nemocnicím, telefonáty podbarvoval arabskou hudbou. Dostal podmínku

Soud zpřísnil trest Marcelu Houfovi, který se podílel na výhružných telefonátech policistům. Mladíka uznal vinným ze šesti různých skutků a uložil mu za šíření poplašné zprávy desetiměsíční podmínku, propadnutí počítače a povinnost nahradit část způsobené škody. Verdikt je pravomocný, uvedl v pondělí státní zástupce Martin Bílý, který Houfa původně obžaloval z podílu na několika desítkách telefonátů, z nichž některé hodnotil jako vyhrožování teroristickým trestným činem.

Poplach na Hradě: Muž na Vánoce hrozil bombou v kufru, policie teď prosí o pomoc

Policie pátrá po neznámém muži, který na Štědrý den v podvečer postavil k Bráně gigantů na Pražském hradě oranžový plastový kufr a hradní stráži oznámil, že je v něm bomba. Přivolaný pyrotechnik následně přítomnost výbušniny vyloučil. Vzhledem k platnému nouzovému stavu muži hrozí za šíření poplašné zprávy až osm let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

reklama