CNN Prima News bouřka

bouřka

Výpis příspěvků ke štítku „bouřka“

Sledujte RADAR: V Česku udeří silný vítr i bouřky. Podívejte se, zda u vás hrozí závěje

3. února 2023 08:08

V pátek bude zataženo, očekává se občasné sněžení, v nížinách i srážky smíšené nebo dešťové. V platnosti jsou nadále výstrahy, a to zejména před silným větrem a závějemi. Situaci nejen ve vašem kraji můžete sledovat na radaru. Meteorologové navíc varují před sněhovými jazyky, ojedinělými bouřkami nebo náledím. Co přinese následující týden?

RADAR: Nebezpečný vítr a silné sněžení se ženou na Česko. Podívejte se, co u vás hrozí

2. února 2023 08:36
Aktualizováno

Meteorologové očekávají ve čtvrtek dešťové i sněhové přeháňky. V platnosti jsou hned tři výstrahy – před silným větrem, sněhovými jazyky i závějemi. Varování před silným větrem navíc Český hydrometeorologický ústav prodloužil až do soboty a hrozit může i vysoké nebezpečí. Situaci nejen ve svém kraji můžete sledovat na radaru. Na místech, kde se vyjasní, hrozí navíc i tvorba náledí.

Umrzl i muž, který šel pro jídlo své těhotné ženě. USA počítají oběti, majitelé brání obchody

30. prosince 2022 11:10

Policie v Buffalu ve Spojených státech varovala, aby se lidé při sněhové kalamitě zdrželi rabování, neboť majitelé obchodů se vyzbrojili a jsou odhodláni je bránit. Zatčeno již bylo osm osob. Web Daily Mail informoval o nálezu těla muže, který vyrazil obstarat zásoby pro svou těhotnou manželku. Nejhorší bouře tohoto století si v USA vyžádala už nejméně 65 životů, 31 mrtvých hlásí Buffalo.

Tragická bilance sněhové bouře v USA. Extrémní arktické počasí nepřežilo minimálně 48 lidí

26. prosince 2022 07:59

Mrazivé počasí a sněhové bouře si ve Spojených státech v posledních dnech vyžádaly nejméně 48 lidských životů, uvádí v pondělní bilanci agentura AP. Většina obětí je hlášena ze západu státu New York, kde ve městě Buffalo a jeho okolí zemřelo nejméně 27 lidí poté, co blizard uvěznil lidi v autech nebo domech bez elektřiny. Extrémní zima, která lidem napříč USA zasáhla do vánočních plánů, by měla tento týden ustupovat.

Do ladovské zimy daleko. Během svátků dorazí mlhy, déšť a místy i bouřky

25. prosince 2022 08:17

Sváteční dny se zřejmě ponesou v duchu spíše podzimního počasí. Zamračená obloha, mlhy a slabé, ojedinělé deště na Boží hod přejdou na Štěpána do srážek téměř na celém území České republiky, můžeme čekat dokonce ojedinělé bouřky. Po svátcích budou podle meteorologů přicházet smíšené srážky, sněhová pokrývka se však v nížinách kvůli teplotám nad nulou nemá šanci udržet.

Extrémní počasí v USA. Mráz zrušil tisíce letů, lidé se nemohli na Vánoce dostat za příbuznými

23. prosince 2022 22:49

Těsně před Vánoci zasáhla Spojené státy jedna z nejhorších vln mrazů a vydatného sněžení. Varování před zimním počasím bylo vydáno pro rozsáhlé oblasti, v nichž žije více než 200 milionů lidí. V celých USA dnes bylo v pátek zrušeno přes 4 600 letů, informovala agentura AP. Přívalu sněhu čelí i Kanada.