CNN Prima News bouřka

bouřka

Výpis příspěvků ke štítku „bouřka“

Česko zasáhly bouřky s krupobitím, a ženou se další. Kde udeří? Sledujte RADAR

Západ České republiky zasáhly bouřky. Místy je doprovázely také kroupy, informoval na sociální síti X Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na severu Německa je situace ještě závažnější – udeřily zde supercely a hrozí i silnější tornáda. Šance, že by se větrné víry objevily také v Česku, je však podle expertů malá. Oproti tomu výskyt dalších bouřek je podle situace na meteorologických radarech pravděpodobný.

Teploty překročí 20° C. Velikonoce přinesou jaro, hrozí však bouřky i vichr, jak bude u vás?

Česko čeká příliv teplého vzduchu. Teploty se během týdne vyšplhají i přes 20 stupňů. Pocitovou teplotu ovlivní silné nárazy větru, hlavně na východě území, kde až do středečního večera platí výstraha proti silnému větru. Od čtvrtka se na většině území vyskytnou přeháňky. V sobotu by se ale mělo vyjasnit až na 23 stupňů, v neděli pak hrozí ojediněle i bouřky.

Dobyvatelům Mount Everestu dláždí cestu na vrchol mrtvoly. Nejznámější má zelené boty

O dobytí nejvyšší hory světa, Mount Everestu, se pokouší řada horolezců, mnozí za svůj sen zaplatili životem. Od roku 1924 zemřelo během expedic na jeho vrchol 327 horolezců. Smrt si pro ně přišla kvůli vyčerpání, dostali infarkt, nebo nezvládli nedostatek kyslíku. Jeden z nešťastníků se zelenými botami se stal pro všechny ostatní symbolem, i když jeho ostatky záhadně na několik let zmizely z cesty.