CNN Prima News bouřky

bouřky

Výpis příspěvků ke štítku „bouřky“

Tornádo se prohnalo Moravou, potvrdili lovci bouřek. Vítr vyvracel stromy, poškodil i domy

1. dubna 2023 13:17
Aktualizováno

Silný vítr zasáhl při páteční bouřce některé obce na Blanensku. Obyvatelé mluví o tornádu, odborníci zatím jejich domněnky nepotvrdili. Podle organizace Czech Thunderstorm Research Association, ve které působí lovci bouřek a amatérští meteorologové, ale o slabé tornádo jednoznačně šlo. Na svých stránkách zveřejnili i video, které má dokazovat dotyk tornáda se zemským povrchem. Živel pozorovali obyvatelé Letovic, Lhoty i Nýrova v Jihomoravském kraji. Ačkoli jeho intenzita nebyla výrazně silná, poničil několik střech a vyvrátil stromy.

V márnicích docházejí místa. Řádění tropické bouře Freddy si v Malawi vyžádalo 190 obětí

14. března 2023 14:35

Tropická bouře Freddy už má v Malawi 190 obětí na životech, píše agentura Reuters s odkazem na malawiský úřad pro řešení katastrof. Ještě v pondělí přitom tento úřad informoval o 99 mrtvých. Freddy je jedna z nejsilnějších bouří, které kdy byly zaznamenány na jižní polokouli, a potenciálně nejdéle trvající tropický cyklon.

Hrozí silné bouřky a kroupy. S ochlazením přijdou i přívalové deště, kde platí výstraha?

8. září 2022 07:17

Je na čase se s létem rozloučit? Ve čtvrtek do Česka dorazí studená fronta, která bude zvolna přecházet přes střední Evropu k východu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle meteorologů se ojediněle vyskytnou i přívalové deště se silnými bouřkami. Během týdne se bude postupně ochlazovat.

Konec letních dnů? Do Česka se vkrádá podzim. Ve čtvrtek se ochladí, místy hrozí bouřky

7. září 2022 07:25

Je na čase se s létem pomalu rozloučit? Ve středu bude v Česku ještě panovat polojasné až jasné počasí s vysokými teplotami. Ve čtvrtek by však mělo dojít ke zlomu. Dorazí totiž studená fronta, která bude zvolna přecházet přes střední Evropu k východu. Teploty v tuzemsku proto čeká postupný pokles. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Lidé by během týdne měli počítat také s častými dešti i bouřkami.

Velmi silné bouřky udeřily na Česko. Postupují pomalu, hrozí lokální povodně

28. srpna 2022 15:41

Velmi silné bouřky se v neděli odpoledne místy vyskytují v Orlických horách, na Jesenicku a Krnovsku a na jižní Moravě v pásu přibližně od Třebíče po Vyškov. Srážkové úhrny mohou být ojediněle nad 40 milimetrů. Aktuální upozornění před velmi silnými bouřkami vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), výstraha platí do 17:00. V ostatních částech na východě Česka by bouřky měly být o něco slabší, jejich výskyt odhaduje ČHMÚ do 19:00.