reklama
CNN Prima News britská královna

britská královna

Výpis příspěvků ke štítku „britská královna“

Královna Alžběta II. měla emotivní projev. Princ Philip by se červenal, domnívá se expert

2. listopadu 2021 20:31

Přestože se britská královna Alžběta II. nemohla osobně zúčastnit klimatické konference COP26, světovým lídrům poslala videozáznam, ve kterém je nabádala, aby začali jednat v zájmu ochrany klimatu. Během projevu vzpomněla také svého letos zesnulého manžela prince Philipa a vzdala mu dojemnou poctu. Podle královského experta by byl princ v rozpacích a nejspíše by se i červenal.

Zášť i nesouhlas. Sestra královny Alžběty nesnášela Češku přivdanou do královské rodiny

12. října 2021 13:37

Zesnulá sestra královny Alžběty II. jménem Margaret byla přezdívaná rebelka. Ačkoliv se řeší zejména skandály kolem vnuka královny, tedy prince Harryho a jeho manželky Meghan, Britové nezapomínají ani na Margaretin život. V novém dokumentu odborníci tvrdí, že odmítla mluvit s manželkou svého bratrance prince Michaela z Kentu. Důvodem byla zášť i křivda.

Policie nebude stíhat prince Andrewa. Vyšetřování sexuálního napadení nezletilé ukončila

11. října 2021 13:48

Britská policie ukončila vyšetřování prince Andrewa kvůli obvinění ze sexuálního napadení a nebude ho stíhat, informovala stanice BBC s odkazem na policejní prohlášení. Obvinění proti synovi britské královny Alžběty II. vznesla Američanka Virginia Giuffreová letos v srpnu. Tvrdila, že ji princ několikrát pohlavně zneužil ještě předtím, něž jí bylo 18 let. Andrew se však proti žalobě bránil a její prohlášení popíral.

Kritici jí vyčítali panovačnost a pisklavý hlas. Královna Alžběta II. už vládne 68 let

2. června 2021 10:43

Před 68 lety se britskou královnou stala Alžběta II. Šlo o první korunovaci, kterou prostřednictvím televize sledovalo zhruba 20 milionů Britů. Její vitalita bývá spojována mimo jiné s její zvídavostí. V současné době je podobným symbolem, jakým byl pro země Koruny české císař František Josef I. O královnině osobnosti hovořil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS spisovatel Kamil Rodan.

Byl sarkastický, břitký i neomalený. Smrt Philipa znamená konec epochy, říká historik

9. dubna 2021 15:29

Je to konec epochy, která trvala skoro celé jedno století, řekl k úmrtí britského prince Philipa historik z Vysoké školy ekonomické Martin Kovář. „Bez nadsázky můžeme říct, že princ Philip a královna Alžběta II. jsou součástí britské identity a součástí života všech Britů,“ uvedl Kovář. Ve vysílání CNN Prima NEWS na Philipa vzpomínal i bývalý velvyslanec v Británii Michael Žantovský.

reklama