CNN Prima News britská královna

britská královna

Výpis příspěvků ke štítku „britská královna“

Medvědi a vlci na panství Alžběty II.? Děsíme se muže, který to vymyslel, zlobí se lord

10. prosince 2021 07:15

Lord Jonathan Maraland si dělá starosti o britskou královnu Alžbětu II. Podle něj ji může hrozit nebezpečí v případě, že přední ekolog a aktivista Chris Packham prosadí svou výzvu k obnově divoké přírody na královských panstvích. Pak prý není vyloučeno, že se panovnice na procházce se svými corgi setká třeba s medvědy anebo vlky.

Královna Alžběta II. měla emotivní projev. Princ Philip by se červenal, domnívá se expert

2. listopadu 2021 20:31

Přestože se britská královna Alžběta II. nemohla osobně zúčastnit klimatické konference COP26, světovým lídrům poslala videozáznam, ve kterém je nabádala, aby začali jednat v zájmu ochrany klimatu. Během projevu vzpomněla také svého letos zesnulého manžela prince Philipa a vzdala mu dojemnou poctu. Podle královského experta by byl princ v rozpacích a nejspíše by se i červenal.

Zášť i nesouhlas. Sestra královny Alžběty nesnášela Češku přivdanou do královské rodiny

12. října 2021 13:37

Zesnulá sestra královny Alžběty II. jménem Margaret byla přezdívaná rebelka. Ačkoliv se řeší zejména skandály kolem vnuka královny, tedy prince Harryho a jeho manželky Meghan, Britové nezapomínají ani na Margaretin život. V novém dokumentu odborníci tvrdí, že odmítla mluvit s manželkou svého bratrance prince Michaela z Kentu. Důvodem byla zášť i křivda.

Policie nebude stíhat prince Andrewa. Vyšetřování sexuálního napadení nezletilé ukončila

11. října 2021 13:48

Britská policie ukončila vyšetřování prince Andrewa kvůli obvinění ze sexuálního napadení a nebude ho stíhat, informovala stanice BBC s odkazem na policejní prohlášení. Obvinění proti synovi britské královny Alžběty II. vznesla Američanka Virginia Giuffreová letos v srpnu. Tvrdila, že ji princ několikrát pohlavně zneužil ještě předtím, něž jí bylo 18 let. Andrew se však proti žalobě bránil a její prohlášení popíral.

Kritici jí vyčítali panovačnost a pisklavý hlas. Královna Alžběta II. už vládne 68 let

2. června 2021 10:43

Před 68 lety se britskou královnou stala Alžběta II. Šlo o první korunovaci, kterou prostřednictvím televize sledovalo zhruba 20 milionů Britů. Její vitalita bývá spojována mimo jiné s její zvídavostí. V současné době je podobným symbolem, jakým byl pro země Koruny české císař František Josef I. O královnině osobnosti hovořil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS spisovatel Kamil Rodan.