CNN Prima News Brno-střed

Brno-střed

Výpis příspěvků ke štítku „Brno-střed“

Budoucí ministr Hladík v hledáčku policie. Proběhla prohlídka jeho kanceláře v Brně

18. října 2022 10:17
Aktualizováno

Policie v úterý zasahovala na brněnském magistrátu a na radnici městské části Brno-Černovice, konkrétně na bytovém odboru a také v kanceláři u náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL). Ten je kandidátem na funkci ministra životního prostředí. Policie Hladíka kontaktovala, přislíbil jí součinnost. Prezident Miloš Zeman už prohlásil, že se nemusí zabývat kompetencí Hladíka na ministra, protože návrh na jeho jmenování byl podle informací od předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky a premiéra Petra Fialy (ODS) stažen.

Obří razie v Brně: Policisté kvůli účasti ve zločinecké skupině stíhají osm lidí

5. října 2022 11:36
Aktualizováno

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci zahájilo v souvislosti s úterní razií policie v Brně trestní stíhání osmi lidí pro účast na organizované zločinecké skupině, přijetí úplatků ve prospěch skupiny a pro zneužití pravomoci úřední osoby. Kauza se týká radnice Brno-střed a přidělování městských bytů.

Fiala k možné korupci v Brně: Pokud se bude týkat politiků ODS, budeme to řešit

4. října 2022 13:29

Pokud se prokáže, že se kauza týká politiků ODS, bude to strana řešit, řekl v úterý na tiskové konferenci premiér a šéf ODS Petr Fiala o zásahu policie v Brně v souvislosti s přidělováním městských bytů na radnici Brno-střed. Policie zajistila osm lidí a zasahovala u vlivného brněnského politika z ODS Otakara Bradáče, podle webu Aktuálně.cz známého ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Fiala dodal, že více informací ale o kauze prý zatím nemá.

Brněnská kauza Stoka: Expolitik ANO Švachula dostal 9,5 roku, potrestáni jsou i další

31. května 2022 09:29
Aktualizováno

Krajský soud v Brně v úterý v korupční kauze na radnici Brno-střed uložil bývalému místostarostovi a radnímu městské části Jiřímu Švachulovi (dříve ANO) 9,5 roku vězení. Bývalý místostarosta brněnských Ivanovic Petr Liškutin dostal podmínečný trest. Soud uložil tresty i dalším lidem, vinnými v kauze soud uznal vedle Švachuly a Liškutina dalších sedm obžalovaných a dvě firmy. Rozsudek není pravomocný, žalobce i obhájci obžalovaných si ponechali lhůtu pro možné odvolání. Žalobce s verdiktem nebyl spokojený.

Problémy s ukrajinskými Romy pokračují. Jsou Češi rasisti? Hynek se pohádal s aktivistou

10. května 2022 21:57

U hlavního nádraží v Brně se opět shromažďují desítky romských uprchlíků z Ukrajiny. Problémy jsou také s maďarskými Romy, kteří v Česku žádají o finanční pomoc určenou pro ukrajinské utečence. Je chyba v tuzemském systému? A poukazují tyto problémy na rasistické tendence v České republice? Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS neshodli bývalý prezidentský kandidát Jiří Hynek a někdejší zastupitel městské části Brno-střed a aktivista Matěj Hollan.

Zeman chce po Bartíkovi vyšší odškodné. Za výrok o rakovině dál požaduje pět milionů

13. listopadu 2020 15:15

Miloš Zeman se prostřednictvím svého advokáta odvolal proti rozsudku brněnského městského soudu, který rozhodoval ve sporu prezidenta a bývalého radního městské části Brno-střed Svatopluka Bartíka. Potvrdil to Zemanův advokát Marek Nespala. Bartík se podle rozsudku musí omluvit prezidentovi za výroky, že má Zeman rakovinu, musí mu také zaplatit 250 000 korun. Hlava státu ale požadovala omluvu a pět milionů korun. Odvolá se i Bartík.

Soud propustil Švachulu z vazby, už je na svobodě. Bude ho hlídat elektronický náramek

5. listopadu 2020 15:07

Bývalý politik hnutí ANO Jiří Švachula opustil ve čtvrtek odpoledne vazební věznici v Brně. Je souzený v případu rozsáhlé korupce na radnici Brno-střed. Krajský soud v Brně rozhodl o propuštění Švachuly z vazby po roce a půl. Vyšel z věznice předním vchodem. Má elektronický náramek na kontrolu pohybu, musí se hlásit probačnímu úředníkovi a nesmí překročit státní hranice.

Kauza Stoka: Soud rozhodl o propuštění Švachuly z vazby. Žalobce podal stížnost

7. října 2020 16:56

Krajský soud v Brně ve středu nečekaně rozhodl o propuštění z vazby obžalovaného Jiřího Švachuly (dříve ANO) souzeného v případu rozsáhlé korupce na radnici městské části Brno-střed. Obžalovaný bývalý politik ale prozatím ve vazbě zůstává, státní zástupce totiž proti rozhodnutí na místě podal stížnost a usnesení soudu o propuštění z vazby není pravomocné.

Předával jsem úplatky, přiznal před soudem obviněný v korupční kauze Stoka

22. září 2020 11:02

Krajský soud v Brně v úterý pokračoval v projednávání sledovaného případu údajné korupce na radnici Brno-střed. V takzvané kauze Stoka vypovídal obžalovaný podnikatel Lubomír Smolka a přiznal, že u některých zakázek předával či sám dal úplatek. Přiznal se i bývalý vedoucí technik správy nemovitostí na radnici Brno-střed Petr Kosmák. Hlavní líčení bude pokračovat ve středu.