Brno

Výpis příspěvků ke štítku „Brno“

Útočník, který v Brně pobodal školačku, zůstane ve vazbě. Hrozí jeho útěk, obává se soudce

Muž, který ve středu v Brně-Židenicích pobodal školačku, zůstane ve vazbě. V sobotu o tom rozhodl soudce při vazebním zasedání, řekla novinářům státní zástupkyně Iveta Eichlerová. Policisté sedmatřicetiletého muže obvinili z pokusu o vraždu dítěte mladšího 15 let, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce 15 až 20 let, případně výjimečný trest.

Posun v případu pobodání dívky v Brně: Policie útočníka obvinila, chce ho dostat do vazby

Policie obvinila muže podezřelého z pobodání školačky v Brně z pokusu o vraždu dítěte mladšího 15 let. Obrátila se na žalobce, aby podal návrh na vazbu pro obviněného, uvedl mluvčí policie Petr Vala. Pachateli v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let, popřípadě trest výjimečný. Školačku v Brně-Židenicích ve středu odpoledne napadl muž v Táborské ulici, policisté jej zadrželi. Záchranáři dívku převezli k ošetření do dětské nemocnice.

Mlátil ji do hlavy, lidé jen stáli a koukali. Svědkyně popsala hrůzný útok na školačku v Brně

Zprvu slovně napadl handicapovanou svědkyni, posléze bezdůvodně fyzicky zaútočil na školačku. Šokující scénu popsala pro redakci Krimi zpráv právě handicapovaná žena. Když muž začal dívku bít do hlavy, nikdo z přítomných jí nepomohl. „Začala jsem se proto rozjíždět dolů, když ji šly dvě ženy bránit. Ale nejhorší bylo, že dívce předtím nikdo nepomohl. Všichni stáli a dívali se,“ líčila hrůzu. Školačka nakonec skončila v nemocnici s bodným zraněním na krku, pachatele se podařilo zadržet.

Pobodání školačky v Brně: Pachateli hrozí za pokus o vraždu dítěte výjimečný trest

Pobodání školačky v Brně vyšetřuje policie pro podezření z pokusu o vraždu dítěte mladšího 15 let. Pachateli v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let, případně trest výjimečný. Na policejním webu o tom ve čtvrtek informoval mluvčí Petr Vala. Školačku v Brně-Židenicích ve středu kolem 14:30 napadl muž v Táborské ulici, policisté jej zadrželi. Záchranáři dívku převezli k ošetření do dětské nemocnice.

Jako válka. Lidi nedaleko Brna vyděsilo testování pyrotechniky v areálu bývalé základny

Bylo to jako začátek třetí světové války. Tak popisují lidé v Brně a okolních obcích testování pyrotechniky v areálu bývalé raketové základny. Přes osm hodin v kuse se z ní ozývaly detonace, které připomínaly válečné filmy. Zatímco organizátor akce tvrdí, že úřady byly o akci s předstihem informovány, starosta obce Mokrá-Horákov tvrdí opak. O celý případ se již zajímá policie i báňský úřad.

V Brně začali stavět multifunkční halu za miliardy. Černá díra na peníze, zlobí se opozice

V Brně začala stavba multifunkční haly. Jde o aktuálně největší strategický projekt v moravské metropoli, přijde na bezmála šest miliard korun a sloužit má primárně hokeji a kultuře. Podle opozice to bude „černá díra na peníze“, naproti tomu vedení Brna věří, že si zařízení na svůj provoz vydělá. Pokud ale vykáže ztrátu, bude se dotovat z městského rozpočtu.

Svědek popsal detaily pádu letadla, kdy zemřela 5letá dívka. Formace způsobila hrůzu již dřív

Hrozná scéna, na kterou se těžko zapomíná, popsal svědek sobotní tragédii, při které hořící část letadla formace Frecce Tricolori (Tříbarevné šípy) zabila pětiletou dívku. Nejedná se o první nehodu, za kterou skupina stála. Před pětatřiceti lety se tři letouny slavného italského akrobatického týmu zřítily a způsobily nejtragičtější nehodu, ke které kdy na leteckých přehlídkách došlo. Informoval o tom deník Bild.

Seděl nenápadně v letadle. Cestující netušili, že Američan zavraždil čtyři lidi v Brně

Jen si to představte: Sedíte v zaoceánském letu na trase Vídeň–Washington. Váš soused vypadá nenápadně. Přitom tenhle chlápek má za sebou vraždu čtyř lidí v Brně a zběsilý útěk z republiky. Poslední svobodné minuty Kevina Dahlgrena, amerického vraha svých českých příbuzných, byly napínavé a nevyzpytatelné. Policisté se báli, co ve vzduchu udělá… Co je vlastně zač? Hluboko do hlav nejhorších českých vrahů a zločinců nahlížejí novináři CNN Prima NEWS Václav Janata a Jakub Kvasnička v novém videopodcastovém projektu HLASY ZLOČINU. A to i za využití obsáhlého archivu Krimi zpráv.

Hrad Špilberk nepřestává překvapovat. Najdete zde gotickou klenbu i moderní vitráže

Ačkoliv brněnský Hrad Špilberk pochází ze 13. století, i dnes umí svým návštěvníkům nabídnout něco nového. Pojďte díky pořadu Prima Česko nahlédnout nejen do nedávno zpřístupněných míst, kam dříve návštěvník nemohl. Poznejte části, které patří k těm původním, i ty, jež přibyly docela nedávno. Hrad je totiž jednou z mála památek, která se pyšní i poměrně moderními úpravami.