Brno

Výpis příspěvků ke štítku „Brno“

Muž měl znásilnit vlastní dceru. Je s tím srovnaná, prohlásil u soudu v Brně, trestu neunikl

10. srpna 2022 23:55

Na pět let do vězení poslal soud v Brně Luďka T. z Hodonínska. Loni měl osahávat a nutit k sexuálním aktivitám svoji vlastní nezletilou dceru, které bylo v té době teprve 13 let. Vše si měl navíc natáčet a fotit. Zneužitá dívka od té doby údajně trpí psychickými problémy a musí navštěvovat lékaře. Rozsudek zatím není pravomocný.

Bizarní záběry z brněnského parku: Umělec s holou zadnicí visící z plotu i něžný zloděj

8. srpna 2022 06:59

Co všechno se člověku může stát, když usne na lavičce? O tom by mohl vyprávět muž, kterého si v brněnském parku vyhlédla osoba podezřelá z pokusu o krádež. Pravděpodobný zloděj si dal pořádně záležet na tom, aby svoji oběť při „šacování“ neprobudil. Nakonec ale neuspěl. Díky kamerám navíc brzy na místo dorazila městská policie.

Dálnice do Vídně je stále v nedohlednu. Stát netuší, jak překročí nádrž Nové Mlýny

6. srpna 2022 23:08

Spojení s hlavním městem Rakouska je po dlouhé dekády nedostatečné. Dálnice D52 z Brna končí od roku 1996 u jihomoravských Pohořelic a poté musí řidiči po silnici první třídy přejet novomlýnské nádrže a následně se prodrat přes Mikulov. Oproti tomu Rakušané mají dálniční spojení z Vídně hotové takřka až k českým hranicím. Ministerstvo dopravy doposud netuší, kdy bude česká část čtyřproudové komunikace hotová a jakým způsobem budou překonány Nové Mlýny.

Posun ve vyšetřování masakru v Rožnově: Policie vyvrátila spekulace o zbrani

4. srpna 2022 12:23

Při střelbě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku byla použita legálně držená soukromá zbraň, nešlo o služební zbraň. Spekulace o tom, že šlo o služební zbraň, vyvrátila mluvčí krajské policie Simona Kyšnerová. Policie ve středu zasahovala v rodinném domě, kde zemřeli při násilném trestném činu čtyři lidé – dva dospělí a dvě malé děti. Podle policie devětačtyřicetiletý muž zastřelil svou pětatřicetiletou družku a své dvě děti. Poté zbraň obrátil proti sobě. Muž podle informací pracoval jako strážník, žena byla policistka. Policie případ předběžně kvalifikovala jako trojnásobnou vraždu.

PŘEHLEDNĚ: Už žádné fronty na úřadech, o „rodičák“ můžete žádat on-line. Jak na to?

2. srpna 2022 05:11

Od srpna mohou lidé žádat o rodičovský příspěvek on-line. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) spustilo portál v rámci slibované digitalizace. „Rodičák“ v současné době činí 300 tisíc korun a rodiče si mohou prostřednictvím formuláře určit i to, jak vysokou částku budou měsíčně pobírat. Jak o příspěvek tedy zažádat z pohodlí domova?