reklama

Brno

Výpis příspěvků ke štítku „Brno“

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.

Lékařka zpražila Babiše, který sdílel její příběh o boji s covidem: Drzost a žvásty

Lékařka Martina Žižlavská ostře zpražila premiéra Andreje Babiše (ANO) za to, že využívá její děsivé příběhy z posledního roku koronavirové pandemie. Vláda podle ní dělala vše pro to, aby se mohl virus šířit, a nechápe, kde bere premiér drzost na to, aby teď psal, že ho z jejích příběhů mrazí. Právě tyto příběhy zveřejnila jako argumenty proti odmítačům očkování.

Dělají si fotky a při tom ničí památky. Restaurátoři zámku u Slavkova jsou zoufalí

Vandalové a nezodpovědní turisté ničí historické sochy v areálu slavkovského zámku. Spousta z nich tak podle správců činí nevědomky ve snaze ukořistit co nejlepší fotku. Radní města jsou zoufalí, proto už posilují hlídky městské policie. Přemýšlí i o zavedení kamerového systému. V krajním případě hrozí úplné odstranění soch z veřejných míst.

Brněnská nemocnice má vlastní pěstírnu konopí. Je na utajeném místě, slouží k výzkumu

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně zahájila tříměsíční zkušební provoz experimentální pěstírny konopí. Stala se prvním zdravotnickým zařízením v České republice, které bude léčebné konopí pěstovat. Rostliny budou sloužit pro výzkum, později by je zařízení chtělo po splnění všech legislativních norem užít v praxi. Novinářům to řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Očkování bez registrace ve všech krajích, plánuje Babiš. Na Smíchově fronty nebyly

Očkovací centra proti covidu, kde probíhá vakcinace bez objednání, by měla vzniknout ve všech krajských městech. Ve středu se otevřou v nákupních centrech v Ostravě a Brně, podle premiéra Andreje Babiše (ANO) se jedná také o Liberci a Ústí nad Labem. Zájem má i Hradec Králové, řekl při pondělním otevření očkovacího místa v obchodním centru Nový Smíchov v Praze ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

V Brně v jedné ulici hořelo sedm aut, policie zatím neví proč

V noci na sobotu v brněnské Františkánské ulici v centru města hořelo sedm aut, z toho čtyři oheň zničil úplně. Příčina požáru zatím není známá. Přesná škoda ještě není vyčíslená, ale zřejmě bude v milionech, uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Policisté na místě stále jsou, povolali i speciálního psa na vyhledávání akcelerantů hoření. Zda šlo například o úmyslné jednání, nebo technickou závadu, budou vědět až v příštích dnech.

reklama