Bývalá hvězda USK slaví rekord za oceánem. Basketbalistka Thomasová má největší počet asistencí


Bývalá basketbalistka USK Praha Alyssa Thomasová překonala ve WNBA rekord v počtu asistencí v jedné sezóně. Při prohře Phoenixu 84:87 v Connecticutu zaznamenala deset přihrávek a maximum posunula na 342.

Thomasová už rekord v asistencích držela v roce 2023, kdy v barvách Connecticutu nasbírala 316 přihrávek. Loni její výkon překonala třiadvacetiletá Caitlin Clarková, hvězda Indiany zaznamenala 337 přihrávek.

ČTĚTE TAKÉ: Izrael na dresech už nebude. Cyklistický tým na Vueltě čelil propalestinským demonstrantům

„Abych byla upřímná, ani jsem netušila, že se k rekordu blížím,“ citovala agentura AP třiatřicetiletou Thomasovou. „Velký dík patří především spoluhráčkám, bez kterých bych to nedokázala,“ dodala.

„Mám kolem sebe několik skvělých střelkyň trojek, které mi práci dost usnadňují. Já jim jen hodím míč a ony se postarají o zbytek,“ uvedla Thomasová, která je také držitelkou rekordu v počtu triple doublů v jedné sezóně a v této statistice vede i historické pořadí ligy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Má dva Stanley Cupy, přitom nevkročil na led. Skaut z Ostravy hledá talenty pro Floridu