CNN Prima News Izrael

Izrael

Výpis příspěvků ke štítku „Izrael“

Brutální zásah v Teheránu: Demonstranta policisté zbili obušky, přejeli ho motorkou

2. listopadu 2022 19:38

Íránská policie začala vyšetřovat okolnosti, za nichž bylo natočeno video zachycující brutální zásah proti účastníkovi demonstrací. Dvouminutový záznam datovaný 22. říjnem se v úterý objevil na sociálních sítích. K muži ležícímu na zemi přijelo na motocyklech několik členů pořádkové policie, bili ho obušky a jeden ho přejel. Autenticitu záběrů není možné nezávisle ověřit, upozornila agentura Reuters.

Další ruský cíl? Putin chystá státní převrat v Moldavsku, varují ukrajinští špioni

2. listopadu 2022 17:28

Pohledy západního světa se upírají poslední měsíce především k Ukrajině, ale velké nebezpečí ze strany Ruska hrozí také Moldavsku. Podle deníku The Washington Post ruská tajná služba FSB připravuje v zemi státní převrat, který má k moci dostat politiky orientované směrem na východ. Moldavsko má navíc s Ruskem už léta velmi napjaté vztahy kvůli proruským separatistům v Podněstří.

Izraelské volby ovládl Netanjahu, naznačují odhady. V parlamentu získá těsnou většinu

1. listopadu 2022 21:34

Strana Likud bývalého izraelského premiéra Benjamina Netanjahua podle prvních odhadů po uzavření volebních místností získala v úterních parlamentních volbách spolu se svými spojenci z náboženských a krajně pravicových stran dostatek hlasů k zajištění parlamentní většiny potřebné k sestavení budoucí vlády. Jde o předběžný odhad, konečný výsledek se může v nadcházejících hodinách ještě změnit, píše agentura AP. Netanjahu byl nejdéle sloužícím izraelským premiérem, po 12 letech ve funkci skončil loni.

Nahradí Babiše Stropnický? Má větší šanci uspět ve volbách než Schillerová, vysvětluje expert

29. října 2022 16:21

Poslední den možnosti odevzdat kandidátní listiny se blíží, hnutí ANO v pondělí oznámí svého kandidáta do prezidentských voleb. Podle marketingového experta Jakuba Horáka by ANO udělalo lépe, kdyby v případě, že se Andrej Babiš rozhodne nekandidovat, do volebního klání vyslalo spíše Martina Stropnického než Alenu Schillerovou.

Žilková: Stropnický šel proti Babišovi, chtěl rozkol v ANO. Prozradila i jeho plat

20. října 2022 15:05

O současném velvyslanci v Izraeli Martinu Stropnickém se čím dál více hovoří jako o možném kandidátovi za ANO na Pražský hrad. Dění okolo svého bývalého manžela sleduje i herečka Veronika Žilková. Nyní na svém Instagramu vydala prohlášení a ostrými slovy nešetřila. Prozradila i plat svého expartnera či zákulisní informace z Babišova hnutí. Redakce oslovila i Stropnického, velvyslanec ale nereagoval.

Podivné sázky na prezidenta: Na Stropnického už padly statisíce, věří mu i tipér „Putin“

18. října 2022 05:43

Nejdřív desítky korun, nakonec statisíce. „Podivné“ chování sázkařů pozoroval v průběhu září a začátkem října hlavní bookmaker společnosti Fortuna Michal Hanák, a to především u dvou lidí. Ti začali sázet na to, že lednové prezidentské volby v Česku vyhraje velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický, o kterém se v poslední době mluví jako o kandidátovi na Hrad za hnutí ANO. Jeden z těchto sázkařů navíc sázel pod přezdívkou jako ruský prezident Vladimir Putin.

Asi jste na něco zapomněl. Žilková okomentovala možnost Stropnického kandidatury na Hrad

17. října 2022 11:05

O Martinu Stropnickém, současném velvyslanci v Izraeli, se čím dál více hovoří jako o možném kandidátovi za ANO na Pražský hrad. Podle informací CNN Prima NEWS pro vedení hnutí bude rozhodující, jak by na jeho nominaci reagovala veřejnost v předvolebních průzkumech. Co na dění okolo svého bývalého manžela říká Veronika Žilková?