reklama
CNN Prima News Izrael

Izrael

Výpis příspěvků ke štítku „Izrael“

Nenávist mezi Izraelem a Íránem zapomenuta. Trenér Čechů Ginzburg předvedl pěkné gesto

26. července 2021 20:11

Bylo to jen obyčejné potřesení rukou, ale v tomto případě znamenalo daleko více. Čeští basketbalisté vstoupili do olympijského turnaje výhrou nad Íránem (84:78). Tedy státem, který neuznává Izrael. A právě ze židovské země pochází Ronen Ginzburg, trenér Tomáše Satoranského a spol. Kouč spolu se svým íránským protějškem však ukázali, že se dokážou povznést nad politiku.

Česko do tří let hospodářsky předčí Japonsko či Itálii, věští mezinárodní instituce

22. dubna 2021 06:41

Česká republika se v příštích pěti letech promění v hospodářského tygra střední Evropy. Už v roce 2024 strčíme v ekonomické výkonnosti do kapsy Japonsko, Itálii nebo Izrael. Do pěti let se přiblížíme také Německu a doslova na záda budeme dýchat Francii. Vyplývá to z aktuálního výhledu Mezinárodního měnového fondu, který předpovídá vývoj hrubého domácího produktu různých zemí světa do roku 2026.

Naočkuj se, jinak tě nikam nepustíme. Odborníci upozorňují na úskalí covidpasů

23. března 2021 13:42

Očkovaní lidé by měli mít velké výhody. „Tímto nátlakem můžeme přinutit ostatní, aby se nechali naočkovat,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr. Nepřímo tak podpořil myšlenku, o níž se už nějakou dobu hovoří nejen na evropské úrovni. A sice zavést takzvané covidpasy, jakési průkazy, pomocí nichž by lidé dokládali, že jsou očkovaní proti covidu.

Proč Blatný neletí s Babišem do Izraele pro inspiraci na očkování? Diví se Stanjura

9. března 2021 16:18

Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura se podivil nad tím, proč premiér Andrej Babiš (ANO) letí do Izraele bez ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). Dvoudenní cesty se má účastnit hlavní epidemiolog Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Petr Smejkal, kterého Babiš dříve označil za novou tvář pro komunikaci boje s pandemií.

Podivná vražda v Teheránu. Jednoho ze zakladatelů Al-Káidy měli zastřelit v autě

15. listopadu 2020 10:09

V noci 7. srpna byla v severním Teheránu zaznamenána střelba. Podle íránských zpravodajských agentur dva útočníci na motorce čtyřmi výstřely smrtelně zasáhli muže středního věku a mladší ženu v bílém Renaultu. Původní informace hovořily o libanonském akademikovi. Nyní se však několik zdrojů shoduje, že obětí byl jeden ze zakladatelů Al-Káidy a muž považovaný za strůjce teroristického útoku na ambasádu v Nairobi v roce 1998.

reklama