Čech

Výpis příspěvků ke štítku „Čech“

Mozky jedou na autopilota, říká Čech o bojích na ukrajinské frontě. Popsal i chemický útok

28. listopadu 2022 11:39

Od 24. února, kdy začala ruská invaze, se k ukrajinským ozbrojeným silám připojily desítky Čechů. Jak vypadá příjezd do válkou zmítané země? Jaké jsou podmínky výcviku? A jak opravdu vypadají tvrdé boje na frontové linii? Redakce CNN Prima NEWS získala zpověď muže, který si všemi těmito procesy prošel a aktivně zasáhl do války. Totožnost českého dobrovolníka redakce zná, po vzájemné dohodě ale nebude zveřejňovat jeho pravé jméno. Říkejme mu třeba Ondřej. Tady jsou jeho autentické zážitky z války. Třetí díl se věnuje zkušenostem z ostrých bojů.

Přejetí tankem a žádná teplá voda. Čech popsal tvrdé podmínky vojenského výcviku na Ukrajině

26. listopadu 2022 07:56

Od 24. února, kdy začala ruská invaze, se k ukrajinským ozbrojeným silám připojily desítky Čechů. Jak vypadá příjezd do válkou zmítané země? Jaké jsou podmínky výcviku? A jak opravdu vydají tvrdé boje na frontové linii? Redakce CNN Prima NEWS získala zpověď muže, který si všemi těmito procesy prošel a aktivně zasáhl do války. Totožnost českého dobrovolníka redakce zná, po vzájemné dohodě ale nebude zveřejňovat jeho pravé jméno. Říkejme mu třeba Ondřej. Tady jsou jeho autentické zážitky z války. Druhý díl se věnuje výcviku nováčků ukrajinskými veliteli.

Jsem nejpyšnější, tati. Dcera poslala dojemný vzkaz pilotu Petrovi, nepřežil havárii v Kongu

8. listopadu 2022 10:45

Tragická zpráva přišla do Česka z africké Konžské demokratické republiky, kde zemřel pilot Petr S. Havárii nepřežil ani jeho kopilot, příčinou bylo zřejmě špatné počasí. Rodina nyní truchlí nad smrtí milované osoby. Petrova dcera napsala na sociálních sítích dojemný vzkaz, který připomíná osud pilota a autora slavné knihy Malý princ Antoine de Saint-Exupéryho.

Český letoun havaroval v Kongu. Pátrání skončilo tragicky, zkušený pilot Petr nehodu nepřežil

7. listopadu 2022 23:42

Tragicky skončilo pátrání po letounu Let 410 české výroby, se kterým ztratilo krátce po vzletu spojení řízení letového provozu v Kongu. Do akce zamířili záchranáři. Stroj se jim v těžce přístupném terénu podařilo nalézt až druhý den. Na palubě byl český pilot Petr S. s kopilotem. Havárii, kterou zřejmě způsobilo špatné počasí, nepřežili.

EXKLUZIVNĚ: Na zemi ležela těla. Místo pomoci si je lidé fotili, popsal Čech tragédii v Soulu

30. října 2022 05:11

Nikdo netušil, co se přesně děje. Kousek od sebe jsem viděl tělo mladíka. Nikdo mu nepomohl ani ho nepřikryl, místo toho si ho lidé fotili. Tak popsal exkluzivně pro CNN Prima NEWS jeden z Čechů tragické halloweenské oslavy v srdci jihokorejského Soulu. Chaotická tlačenice si vyžádala 153 obětí, desítky dalších lidí bojují v nemocnici o život. „Viděla jsem ležící chlapce, jak se je snaží záchranáři oživit. Po asi 10 minutách vstali a překryli je modrou plachtou. V tu chvíli nám došlo, že jsou mrtví,“ svěřila se reportérovi Jihokorejka, která rovněž uvízla v davu.

Při neštěstí v Alpách zemřel Čech, potvrdilo ministerstvo. Další lidé se stále pohřešují

5. července 2022 10:34

Při nedělním sesuvu ledovce na hoře Marmolada v italských Dolomitech zemřel český občan. Další Čech se pohřešuje, informovala v úterý mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Další informace podle ní nyní ministerstvo nebude sdělovat. O jedné oběti neštěstí z Česka už dřív informovala italská média, z 13 nezvěstných jsou podle nich tři z České republiky.

Auto bylo celé prostřílené a od krve. Na Ukrajině padl český dobrovolník, píše web

2. května 2022 18:09

Na Ukrajině zřejmě zahynul český dobrovolník Tomáš. Reportéři webu Voxpot byli ve spojení s jeho manželkou Simonou, které se delší dobu neozýval. Když se po měsíci vrátili k městu Makariv, nalezli jeho auto. Stopy po kulkách byly viditelné po celém voze, uvnitř bylo mnoho krve. Dokonce objevili i jeho tenisku. Tělo muže však úřady zatím nenašly.