Čech

Výpis příspěvků ke štítku „Čech“

Drsný zákrok kvůli banalitě: Řidiče vytáhla z auta zásahovka, ve voze seděla tříletá dcera

Tvrdý zásah policie zažil na vlastní kůži český řidič ve slovenské Žilině. V době, kdy ho členové zásahové jednotky tahali z auta a mířili na něj pistolemi, brečela ve voze jeho tříletá dcera. Důvodem zadržení přitom mělo být lehké odření zaparkovaného auta a následný odjezd z místa nehody, přičemž on sám tuto verzi odmítá. Uklidnit plačící dítě mu policisté umožnili až po čtvrt hodině, poté mu sundali pouta a beze slova odjeli. Řidič považuje zásah za neadekvátní a hodlá se obrátit na inspekci ministerstva vnitra. Reakci zadrženého přinesl web Žilinak.sk.

V Ázerbájdžánu zadrželi českého občana. Měl ilegálně překročit hranici z Arménie

Ázerbájdžánské úřady zadržely českého občana, který ilegálně přešel hranici z Arménie. V sobotu o tom informovala ázerbájdžánská státní agentura APA. České ministerstvo zahraničí zadržení Čecha potvrdilo, zastupitelský úřad v Baku nyní usiluje o konzulární návštěvu českého občana, sdělila ČTK Mariana Wernerová z odboru komunikace ministerstva.

Na jemenském ostrově zemřel Čech. Země je značně riziková, varovalo ministerstvo už dříve

Na jemenském ostrově Sokotra zemřel český občan. Sdělil to mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. S ohledem na rodinu nebude úřad poskytovat detaily. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež uvedl, že příčinou úmrtí českého občana nebyl válečný konflikt. Američané a Britové v uplynulých dnech zasahovali v Jemenu proti húsíjským rebelům, kteří od loňského podzimu útočí na mezinárodní kontejnerové lodě, Sokotra leží asi 350 kilometrů jižně od Arabského poloostrova.

Česká stopa v útocích ukrajinských tajných služeb? Rusko vzneslo překvapivé obvinění

Ruské úřady viní jistého „obyvatele České republiky“, který žil nějakou dobu v Simferopolu na poloostrově Krym, z pokusu o vraždu vojáka, napsala ruská státní agentura TASS. Učinila tak v souvislosti s oznámením ruské tajné služby FSB, že odhalila rozsáhlou síť spolupracovníků ukrajinských tajných služeb, která na Ruskem nelegálně okupovaném poloostrově plánovala útoky, sabotáže a atentáty na proruské úředníky a ruské vojáky. Tvrzení FSB nelze nezávisle ověřit, ruské úřady své informace nijak nepodložily.

Sabotér a sériový hanobitel, rozzuřil starostu Florencie Čech. Nahý vylezl na tamější sochu

Český umělec a performer Václav Pišvejc půjde ve Florencii před soud za to, že v centru města nahý vylezl na známé renesanční sousoší Héraklés a Kákos, uvedla agentura ANSA. Pišvejc čelí obvinění z obscénních aktů na veřejnosti a poškození památky. Do zahájení procesu 30. listopadu se bude muset hlásit jednou týdně na policii, oznámil jeho advokát Fabio Clauser.

Tragédie české rodiny na dovolené: Vladimír zemřel v Bulharsku, syn mluví o chybě lékaře

Tragédií skončila původně týdenní dovolená v Bulharsku pro Jana T. Po několika dnech zdravotních potíží zemřel jeho 69letý tatínek Vladimír. Sužovaly ho bolesti břicha, dva různí lékaři mu však sdělili, že se pravděpodobně jedná o plynatost či zácpu. Dostal předepsané léky, převoz do nemocnice nikdo nenavrhl. V osudné ráno našel Vladimíra jeho syn v posteli na zádech, byl pozvracený. Podle syna se zřejmě zvratky udusil. O případu informovala redakce TN.cz.

Konec nadějí. Policie na Novém Zélandu objevila tělo, pravděpodobně jde o ztraceného Čecha

Policie na Novém Zélandu objevila při pátrání po pohřešovaném českém turistovi mrtvé tělo a domnívá se, že jde o ztraceného 46letého Čecha. Ve čtvrtek o tom napsal deník New Zealand Herald. Záchranáři spustili pátrací akci ve složitém terénu v horách na novozélandském Jižním ostrově v úterý. Policie zatím neprovedla formální identifikaci a není jasné, co bylo příčinou úmrtí.

Marx místo Boha, hektolitry piva a půl dne dřiny: Jak Češi slavili první Svátek práce roku 1890

Podle odpůrců prvních oslav Svátku práce se 1. května 1890 vypilo až příliš mnoho piva. Příznivci akce naopak tvrdili, že dělníci se alkoholu vyhýbali, zato hlasitě demonstrovali za osmihodinovou pracovní dobu místo dvanáctihodinové. Stát měl ze Svátku práce hrůzu již v jeho předvečer: „Aby se nekalým živlům zamezila činnost na 1. května, zatýkala pražská policie pilně všechny podezřelé osoby, jež do Prahy přišly. A vůbec všechna individua,“ informoval konzervativní katolický deník Čech.