CNN Prima News Celní správa České republiky

Celní správa České republiky

Výpis příspěvků ke štítku „Celní správa České republiky“

Celníci si pochvalují nový bič na neplatiče pokut. Většina šoférů o razantním opatření ani neví

1. února 2023 20:23

Celníci za uplynulý rok evidují několikanásobné zvýšení výběru dříve neuhrazených pokut za dopravní přestupky. Náhlé zlepšení morálky provinilých řidičů? Nikoli, uniformovaní muži měli posledních dvanáct měsíců k dispozici nové kladivo na dlužníky. Kdo nechtěl své sankce, jak se patří, řešit, tomu při silniční kontrole zabavili registrační značku, případně nasadili botičku.

Metanol zabil v Polsku už 13 lidí. Kupujte tam jen kolkovaný alkohol, apelují čeští celníci

15. dubna 2022 22:32

Policisté a celníci varují v souvislosti s Velikonocemi před konzumací pančovaného alkoholu. V Polsku podle tamních úřadů zemřelo na otravu metanolem už 13 lidí. Mnoho Čechů, kteří žijí v příhraničí, vyráží za levnými nákupy právě k našim severním sousedům. Alkohol s metanolem by se tak mohl dostat i do Česka.

Za drobné zásilky z čínských e-shopů si připlatíme. Zdraží zřejmě už od října

23. září 2021 13:33

Za doručované balíčky ze zemí mimo Evropskou unii (EU) s hodnotou do 22 eur, tedy zhruba 560 korun, se začne platit DPH pravděpodobně od října. Typicky půjde o drobné zboží z čínských e-shopů, které dosud dani nepodléhalo. Opatření mělo původně platit už od července, novely zákona o DPH a celního zákona se však zdržely v legislativním procesu a po vrácení Senátem je poslanci schválili až v polovině září.

Státní správa bobtná a zatěžuje rozpočet. Výkonnost zaměstnanců klesá, tvrdí kontrolní úřad

14. srpna 2021 10:53

Přestože roste počet státních zaměstnanců i výdaje na jejich platy, výkonnost veřejného sektoru v posledních letech klesá. Se zvyšujícím se objemem peněz na platy zaměstnanců státu současně roste i podíl těchto výdajů na příjmech státního rozpočtu. Ve svém stanovisku k loňskému státnímu závěrečnému účtu na to poukázal Nejvyšší kontrolní úřad. Již loni označil tento vývoj za alarmující.