CNN Prima News česká fotbalová reprezentace

česká fotbalová reprezentace

Výpis příspěvků ke štítku „česká fotbalová reprezentace“

První nominace Ivana Haška: Bere Chorého a pět nováčků, hříšníci z olomouckého klubu chybí

Nový trenér fotbalové reprezentace Ivan Hašek povolal na březnové přípravné zápasy v Norsku a s Arménií pět nováčků brankáře Vítězslava Jaroše, obránce Adama Gabriela, Robina Hranáče a Tomáše Vlčka a záložníka Pavla Šulce. Šedesátiletý kouč naopak do nominace na první letošní duely nezařadil trojici Jakub Brabec, Vladimír Coufal a Jan Kuchta, kteří byli v listopadu za předchozího kouče Jaroslava Šilhavého vyřazeni z mužstva kvůli návštěvě diskotéky.

Čeští fotbalisté znají své soupeře v Lize národů. Zopakují si souboj s Albánií

Čeští fotbalisté si ve čtvrtém ročníku Ligy národů zopakují loňské souboje s Albánií, s níž se utkali v uplynulé kvalifikaci mistrovství Evropy. Dalšími soupeři svěřenců nového trenéra Ivana Haška ve čtyřčlenné skupině B1 budou Ukrajina, která hraje domácí zápasy kvůli válce s Ruskem na neutrální půdě, a Gruzie. Ta může být v případě úspěchu v březnovém play off soupeřem českého mužstva ve skupině letního Eura. Rozhodl o tom čtvrteční los v Paříži.

Vršovický dloubák mě někdy dělá smutným, přiznal Panenka. Fotbalovým rebelům by odpustil

Někdejší fotbalový kanonýr Antonín Panenka ve vysílání CNN Prima NEWS přiznal, že ho jeho nejvýraznější moment kariéry – „vršovický dloubák“ – někdy dělá smutným. Prozradil také, že by na postu trenéra reprezentace nejraději viděl Ivana Haška. „Má obrovský přehled a jeho jméno vzbuzuje u hráčů respekt,“ pronesl v pořadu Nový den, kde se také zastal flámujících fotbalistů.

Miliony pro flamendry z nároďáku? Je na nich, jestli bonus pošlou na charitu, říká Pešír

Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Jan Kuchta – i trio flamendrů vyloučených z národního týmu dostane svůj díl z 85 milionů korun, které jako součást bonusu za postup na EURO připadnou hráčům reprezentace. Česká fotbalová asociace přitom od Evropské fotbalové unie obdržela celkem 227 milionů. Jak hráči s penězi naloží, je jejich věc, uvedl bývalý manažer týmu Tomáš Pešír, který o rozdělování odměn spolurozhoduje.

I přes skandál slavili pivem. Na hřišti jsem chtěl umřít, řekl kapitán fotbalistů Souček

Oslavy fotbalistů v kabině se i přes skandál nesly v duchu piva a zpěvu. Kapitán Tomáš Souček si hodně oddychl, že reprezentace dokázala postoupit na mistrovství Evropy. Osmadvacetiletý záložník West Hamu po domácím vítězství 3:0 nad Moldavskem v závěru kvalifikace připustil, že neúspěch by si hodně vyčítal. Novinářům také řekl, že je rád, že reprezentanti postupem přehlušili negativní atmosféru, která kolem mužstva v poslední době panovala. Podle Součka ale radost trochu pokazil konec trenéra Jaroslava Šilhavého.

Facka národu, zkritizoval Vízek flámující fotbalisty. Ze selhání viní celý realizační tým

Kauza s reprezentanty na flámu v nočním klubu je facka celému fotbalovému národu, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS bývalý člen národního týmu a olympijský vítěz z roku 1980 Ladislav Vízek. „Kluci si asi mysleli, že už postoupili. Za nás se oslavovalo až po vyhraném zápase,“ pronesl v nadsázce. Chování Jakuba Brabce, Vladimíra Coufala a Jana Kuchty je podle něj neomluvitelné. Někdejší kanonýr doufá, že realizační tým reprezentace brzy skončí.

KVÍZ: Fotbalová legenda Ivan Hašek slaví šedesátiny. Jak znáte proslulého sportovce?

Ivan Hašek, který 6. září slaví šedesáté narozeniny, toho během své fotbalové kariéry dokázal mnoho. Získal řadu titulů, býval kapitánem a oporou národního týmu, prosadit se dokázal i v zahraničí –⁠ ať už jako hráč, nebo trenér. Část svého profesního života strávil ve Spojených arabských emirátech. Nyní si spokojeně užívá vnoučat a je dědečkem na plný úvazek. Jak sportovní legendu znáte, si můžete vyzkoušet v kvízu, který jsme pro vás připravili.