reklama
CNN Prima News česká hokejová reprezentace

česká hokejová reprezentace

Výpis příspěvků ke štítku „česká hokejová reprezentace“

Hokejista Hronek věří ve start na olympiádě, rád by na vlastní oči viděl závod Ledecké

Český hokejový obránce Filip Hronek patřil na nedávném mistrovství světa v Lotyšsku k nejlepším hráčům národního týmu. Ani jeho snaha ho však nepřenesla přes čtvrtfinále. A tak se po návratu na začátku června „skryl“ doma v Česku. O víkendu začal s tréninkem na novou sezonu, v níž by se měl dočkat lukrativní smlouvy v klubu zámořské NHL Detroit Red Wings. A také věří v první start na olympijských hrách 2022.

Experti by Pešána podrželi. Pokud ho má někdo někdy nahradit, tak Varaďa, míní

Ano, nebo ne? Měl by Filip Pešán zůstat u seniorské hokejové reprezentace, kterou poprvé jako hlavní trenér vedl na nedávno skončeném mistrovství světa v lotyšské Rize a neprošel s ní přes čtvrtfinále? Zásadní otázka i s ohledem na to, že olympijské hry za účasti hráčů ze zámořské NHL začnou už za osm měsíců. CNN Prima NEWS přináší odpovědi expertů, olympijských vítězů i renomovaného trenéra.

Poslední rok byl pro český hokej katastrofální, prohlásil Antoš. Koho naopak chválí?

Poslední rok byl pro český hokej katastrofální, zhodnotil nejen vystoupení národního týmu na MS v hokeji 2021 Milan Antoš, který působí jako jeden z televizních expertů při letošním šampionátu. Podle něj je nutné, aby český hokej začal vyvozovat z výsledků reprezentačních týmů napříč kategoriemi patřičné závěry. Olympijský vítěz z roku 1998 Martin Procházka se pak kvůli častým změnám v sestavě opřel do trenéra českého týmu Filipa Pešána.

Hokejové MS jen z Dubaje. Škoda, mohlo se to celé obrátit, říká o Češích smolař Galvas

V druhé polovině května měl spolu s českými hokejovými kumpány nabrat směr Lotyšsko. Jenže nešťastné zranění v posledním střídání předposledního utkání před mistrovstvím světa obránce Jakuba Galvase vyřadilo ze hry. Místo snahy o zlomení medailového prokletí „nároďáku“ musel řešit zlomeninu ruky. A tak nezamířil do Pobaltí, ale na dovolenou do Dubaje, odkud po očku sledoval, jak si bez něj vede tým Filipa Pešána.

Česká tečka očima Sobotky: Ta finská obrana! Každý si myslel, že tým má na medaili

Před šesti lety skončilo čtvrtfinále s Finy na hokejovém mistrovství světa o poznání veseleji. V narvané O2 areně pečetil velké vítězství české reprezentace 5:3 nad Suomi pěknou žabičkou do prázdné brány Vladimír Sobotka, současný hráč pražské Sparty, bývalý zaměstnanec třeba zámořské organizace St. Louis Blues. Právě on přidal pro CNN Prima NEWS svůj pohled na neúspěšné čtvrtfinálové vystoupení „nároďáku“ proti Skandinávcům v Rize. Tým Filipa Pešána padl 0:1 a čekání na medaili trvá…

Opět to necinkne. Češi se s MS v Rize loučí ve čtvrtfinále, Finům stačil jeden gól

Večer pravdy hokejového mistrovství světa v Rize Češi nezvládli. Čtvrtfinále – které rozhoduje o úspěchu, nebo neúspěchu – výběr trenéra Filipa Pešána prohrál s Finy 0:1. O jediný gól utkání se ve druhé třetině postaral Jere Innala z těsné blízkosti brány Šimona Hrubce. Suomi v bitvě o finále čeká Německo, které si poradilo ve čtvrtek odpoledne se Švýcarskem.

S Finy to byl vždy šrumec, říká Vondrka před čtvrtfinále. Jaký tipuje výsledek?

Finští hokejisté hodně bruslí, jsou všude dřív, a proto příliš nefaulují, připomněl nejsilnější stránky českého čtvrtfinálového soupeře bronzový medailista ze světového šampionátu 2012 Michal Vondrka. V pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS zdůraznil, že právě čtvrtfinále je zápas, který na světovém šampionátu rozhoduje o úspěchu a neúspěchu. Podle stříbrného muže z roku 2006 Zbyňka Irgla je podstatné se do play-off vůbec dostat. Zápas startuje v 19:15.

reklama