reklama
CNN Prima News Česká pošta

Česká pošta

Výpis příspěvků ke štítku „Česká pošta“

Ekonomicky nejlepší dárek k Vánocům by byla hotovost. Neskončila by na půdě, radí Kovanda

24. listopadu 2021 20:21

Do Vánoc zbývá přesně měsíc, mnoho lidí tak už pro své blízké shání dárky. Vzhledem k rostoucí inflaci i epidemické situaci půjde o nejdražší Vánoce v historii. „Z ekonomického pohledu by bylo nejlepší, kdyby si lidé pod stromeček dávali hotovost. Dá se spočítat, kolik harampádí by pak nekončilo na půdách,“ řekl ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Vánoční dárky doručíme včas, slibuje šéf České pošty. A vysvětluje, jak se podnik rozdělí

24. listopadu 2021 07:54

Aby Česká pošta fungovala skutečně efektivně, musí být jasně vidět, kde vznikají ztráty a která část byznysu je zisková. „Do jejího čela jsem nastupoval s tím, že se musí změnit z úřadu na fungující podnik,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS generální ředitel České pošty Roman Knap. Proč loni vytvořila obří ztrátu? Proč se podnik rozdělí na dva subjekty? A jak je Česká pošta připravena na předvánoční nápor?

Nikoho neokrádáme, tvrdí šéf České pošty. Mají brát řidiči z různých krajů stejný plat?

23. listopadu 2021 07:04

Česká pošta má kvalitně a spravedlivě nastavený systém odměňování svých zaměstnanců. Kauza řidiče z Olomouce, který se soudně domáhá stejné mzdy, jako mají jeho kolegové v Praze, ještě není uzavřená. „Cílem není nikoho obrat o peníze nebo hrát nějaké kličky. Jde o zásadní věc, která musí být důkladně dořešena,“ řekl CNN Prima NEWS generální ředitel České pošty Roman Knap. Podle něho musí být celý případ důkladně dořešen.

Nad dvěma lupiči spadla klec. Policie dopadla podezřelé z přepadení banky a pošty

10. listopadu 2021 14:17

Policie výrazně postoupila v dvou navzájem nesouvisejících případech loupeže. Policisté dopadli muže, který je podezřelý z toho, že na konci října přepadl bankovní pobočku v Teplicích. Na Českolipsku zase kriminalisté chytli muže, který měl vyloupit pobočku České pošty na Českolipsku. V obou případech pachatelé vyhrožovali střelnou zbraní.

Pošta ještě nedoručila všechny voličské průkazy. Pokud je ztratí, lidé nemohou volit

2. října 2021 19:59

Některým lidem, kteří v říjnu chtějí jít k volbám do Poslanecké sněmovny, plán možná překazí nedoručený voličský průkaz. Ministerstvo vnitra už hlásí několik případů, kdy ani po dlouhé době průkazy lidem nedorazily. Pokud by Česká pošta průkazy ztratila, lidé k volbám jít vůbec nemohou, přestože je to jejich ústavní právo.

Vedení České pošty: Stávka se vůbec neprojevila. Pracovní tempo bylo stejné jako obvykle

29. září 2021 09:49
Aktualizováno

Do třídenní stávky na České poště za zlepšení pracovních podmínek vyhlášené dvěma menšími odborovými organizacemi se podle jejich údajů zapojilo 9 132 pošťáků, tedy třetina všech zaměstnanců. Stávka má mít formu zpomalování práce. Podle vedení pošty ale všechny pobočky i další provozy v současnosti fungují bez omezení a stávka se v praxi neprojevila.

Za drobné zásilky z čínských e-shopů si připlatíme. Zdraží zřejmě už od října

23. září 2021 13:33

Za doručované balíčky ze zemí mimo Evropskou unii (EU) s hodnotou do 22 eur, tedy zhruba 560 korun, se začne platit DPH pravděpodobně od října. Typicky půjde o drobné zboží z čínských e-shopů, které dosud dani nepodléhalo. Opatření mělo původně platit už od července, novely zákona o DPH a celního zákona se však zdržely v legislativním procesu a po vrácení Senátem je poslanci schválili až v polovině září.

Maláčová a Stropnický mají nejhrubší socialisticko-komunistický slovník, říká Kupka

12. září 2021 13:55

Místopředseda ODS Martin Kupka zkritizoval předvolební klip ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) a Matěje Stropnického (za ČSSD). Ti v záznamu tvrdě útočí zejména proti ODS a Pirátům. Představitel koalice Spolu v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prohlásil, že to, co dvojice kandidátů sociální demokracie předvedla, byl nejhrubší socialisticko-komunistický slovník a jejich výkon označil za absurdní drama.

reklama