CNN Prima News Česká pošta

Česká pošta

Výpis příspěvků ke štítku „Česká pošta“

Když internet vytlačí i monopoly. Zlámalová přiblížila, kdy je zákazník „obrovský pán“

Internet dramaticky mění obchodní prostředí v Česku. Je schopný vytlačit i monopoly. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedla analytička webu Echo24 Lenka Zlámalová. Následně přiblížila, kdy se zákazník stává „obrovským pánem“. Že pro malé obchodníky může být internet šancí, jak se dostat na trh, potvrdil i čestný předseda Asociace českého tradičního obchodu Zdeněk Juračka.

Pošta vyhodí stovky manažerů. Ekonomové by šli ještě dál, ukazují na politické trafiky

Státní podnik Česká pošta se připravuje na další vlnu propouštění. Odejít by mělo 200 až 300 manažerů, kteří působí na pozicích administrativy a podpůrných neprovozních činností. Odchod by se týkal zatím jen zhruba deseti procent všech manažerů ve společnosti. Podle hlavního ekonoma Trinity Bank Lukáše Kovandy se jedná o krok správným směrem. V propouštění by ale nadále pokračoval, protože v minulosti se ve vrcholných pozicích objevovali lidé, kteří byli na svá místa obsazeni politiky.

O dávky budete žádat na poště. Nápad vlády na další šetření pobouřil nejen opozici

Žádost o rodičovský příspěvek, pohřebné nebo porodné. To jsou podle generálního ředitele České pošty sociální dávky, o které by si lidé mohli už brzy žádat na pobočkách českých pošt. Ministerstvo si od toho slibuje především to, že ušetří náklady a rozšíří síť kontaktů. Opozice si to ale nedokáže představit a obavy z novinky mají také někteří starostové.

Mariánským Lázním zůstane jedna pošta. Má moc schodů a špatný systém, zlobí se nevidomý Emil

Rušení poštovních poboček nemine ani Mariánské Lázně. Otevřená zůstane jediná, a to na místě s obzvláště komplikovaným přístupem pro hendikepované návštěvníky. Jedním z nich je i místní nevidomý rodák Emil, pro něhož zavření jeho obvyklé pošty znamená problémy, které ani plány na úpravu budovy zdaleka nevyřeší. Na případ se podívala CNN Prima NEWS.

Česká pošta se podle plánu do dvou let rozdělí, schválila dozorčí rada. Projedná to vláda

Dozorčí rada České pošty v úterý schválila transformační plán, který počítá s rozdělením podniku do dvou let. Schválení plánu bylo podmínkou pro jeho projednání vládou. Pošta to oznámila v tiskové zprávě. Transformace podle dřívějších informací spočívá v rozdělení pošty na provozovatele poboček poskytujícího služby objednané státem a komerční logistickou firmu.

ČD si přes rekordní zadlužení u investorů nepohoršily. Chystají se nasadit 229 nových vlaků

Mezinárodní ratingová agentura Moody’s potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Českých drah (ČD) na známce Baa2, agentura tedy nadále považuje dlouhodobý dluh firmy za středně kvalitní. ČD to v úterý oznámily v tiskové zprávě. Stejné hodnocení jako loni obhájily i přes rekordní zadlužení, které bylo podle výroční zprávy společnosti loni 68 miliard Kč, meziročně o zhruba 20 miliard více. Výhled úvěrové spolehlivosti zůstává stabilní, což znamená, že Moody’s v nejbližší době neplánuje rating měnit. Rating Baa2 patří k nižšímu hodnocení v investičním pásmu. Národní dopravce se v nadcházejících letech chystá také nasadit 229 nových vlaků a lokomotiv.