CNN Prima News Česká pošta

Česká pošta

Výpis příspěvků ke štítku „Česká pošta“

Nový rok a nová vlna zdražování energií, ale i navýšení důchodů. Na co se připravit?

18. listopadu 2022 06:27

Ačkoliv se zdražováním se Češi potýkají už nyní, další vlna udeří začátkem nového roku. V něm začne platit hned několik změn, které jsou však spojené i se značnými úlevami. Jednou z nich bude paušální daň nebo zvyšování důchodů. Spolu s tím ale dojde ke zdražení energií na cenový strop nebo také k vyšší ceně služeb České pošty.

Nedělám tupé škrty, brání se Jurečka. Dávky chci snížit těm, kdo zneužívají systém

3. listopadu 2022 22:58

Občany, kteří pracují a potřebují chvilkovou podporu, když přecházejí na jiné pracoviště, budeme podporovat, hájil svůj návrh předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Jako ministr práce a sociálních věcí totiž plánuje snížení nebo zkrácení podpory v nezaměstnanosti. Podle místopředsedy SPD Radima Fialy je to ale asociální krok, pustil se do něj v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Extáze, LSD, kokain. Mladík nakupoval drogy na darknetu, pak je prodával dál

2. listopadu 2022 12:47

Policie od minulého týdne šetří případ mladíka z Jičínska. Ten se možná inspiroval populárním seriálem o narkobaronovi, který operoval ze svého dětského pokojíčku. Mladík totiž postupoval skoro stejně. Drogy nakupoval přes takzvaný darknet a nechal si je doručovat poštou. I když postupoval velmi opatrně, policisté na něj stejně přišli.

PŘEHLEDNĚ: Nové zálohy za energie či dražší pošta. Co se od listopadu pro Čechy mění?

1. listopadu 2022 15:02

S nástupem listopadu přichází pro české občany řada změn. Od dodavatelů energií by měli někteří z nich obdržet nové zálohy, které budou zohledňovat zastropování cen. V jiných případech si však lidé za některé sužby připlatí. Týká se to například některých služeb České pošty. Dlužníci mají také poslední možnost využít milostivého léta.

Knap zvažuje znovu kandidovat na šéfa České pošty. Jak bude podnik šetřit?

12. října 2022 21:48

V následujících letech se bude muset Česká pošta vyrovnat s řadou velkých výzev a zatím není jasné, zda se tak stane za vedení současného generálního ředitele Romana Knapa. Ten před blížícím se výběrovým řízením v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS uvedl, že zvažuje opětovnou kandidaturu. „Byla by to manažerská výzva,“ řekl. Prozradil také, jak podnik bojuje s vysokými cenami energií.

Česká pošta od listopadu zdraží. Ministerstvo vnitra vypsalo tendr na nového šéfa

3. října 2022 15:33

Česká pošta od příštího měsíce zdraží posílání dopisů, balíků i poštovních poukázek. Doručení obyčejného dopisu podraží o dvě koruny na 21 korun, prioritní psaní doručované do druhého dne pak vyjde na 28 namísto 26 korun. Od příštího roku roku by poštu měl vést nový ředitel, ministerstvo vnitra v pondělí vypsalo výběrové řízení.

PŘEHLEDNĚ: Příspěvek na bydlení nebo změny v zálohách za energii. Co se v říjnu mění?

1. října 2022 05:42

V říjnu se čekají změny v oblasti ekonomiky. Budou ovlivněny vládními opatřeními u záloh na energie, kde se odpouští poplatek za obnovitelné zdroje, nebo zavedením úsporného tarifu. Na začátku měsíce také dojde k zřejmě krátkodobému zdražení benzinu, protože znovu začne platit původní spotřební daň. Změna čeká také u služeb České pošty.