reklama

Detaily smrti Češky v Kolumbii: Střelili ji dvakrát do hlavy, našli ji podle baterky

Češku Annu T. zavražděnou v pátek v kolumbijském regionu Antioquia našli svědci díky světlu baterky, kterou držela v ruce v době, kdy zemřela. Pětadvacetiletá turistka měla v hlavě dvě kulky. Vážným zraněním nakonec na místě podlehla. Mezi podezřelými je i její britský přítel, s nímž se měla před smrtí pohádat a který v případu dosud vypovídal jen jako svědek.

reklama

Pětadvacetiletá česká turistka byla zastřelena v pátek v obci Jardín v regionu Antioquia, když se po hádce s přítelem v noci vracela do hotelu, v němž byla ubytovaná. Na cestu si podle všeho svítila baterkou. Ta vydávala přerušované světlo i poté, co ji někdo dvakrát střelil do hlavy. Díky tomu ji našli místní obyvatelé, informuje web Publimetro.

Okolnosti vraždy zůstávají zatím nejasné. Policie vyšetřuje, zda se mohlo jednat o loupežné přepadení. Mezi podezřelými je však podle webu El Espectador také přítel zavražděné, který se s ní měl krátce před její smrtí pohádat. Co se stalo dál, není jasné. Když se dlouho nevracela, její přítel nahlásil její zmizení na policii. Při výslechu prý poskytl cenné informace, které by měly vyšetřování posunout kupředu.

„Vytvořili jsme speciální tým, který celou záležitost vyšetřuje. Prohledává celou oblast, hledá videa a vyslýchá svědky za účelem dopadení pachatele,“ uvedl místní policejní velitel Gustavo Franco. Tělo zavražděné bylo mezitím převezeno do Medellínu, hlavního města regionu Antioquia, kde bylo podrobeno pitvě.

Byla to čistá duše

Anna T., která vystudovala lékařství v Británii, přijela do Kolumbie spolu se svým přítelem před dvěma týdny a údajně se chystala v zemi usadit natrvalo. Její přítel tam měl dostat stálou pracovní nabídku, uvedla jedna z jejích kamarádek pro CNN Prima NEWS. „S Aničkou jsme se poznali letos. Byla to hodná čistá duše. Jela do Kolumbie, aby tam dobrovolničila a byla tam se svým přítelem,“ řekla.

„Aničky přítel byl z Británie, tam s ním právě byla i přes léto, v půlce srpna se vrátila do Česka, aby tady byla s kamarády a s rodinou a začátkem září odjela do Kolumbie, kam právě jela za ním, on tam dostal nějakou pracovní nabídku,“ dodala.

Poté, co cestovali po Kolumbii, se pár ubytoval na farmě La Camelia v Jardínu. Podle úřadů Češka před cestou kontaktovala facebookovou skupinu cestovatelů, kde žádala o radu při nákupu zboží, jelikož neovládala dobře španělštinu.

České úřady nyní poskytují veškerou podporu rodinným příslušníkům Anny T. a pomohou s vyřízením všech nezbytností k repatriaci jejího těla. Kolumbijské úřady upozorňují, že letos byli v Medellínu zabiti již tři cizinci.

Tagy:
policie vražda Kolumbie Anna T. Jardín Medellín baterka

Hlavní zprávy

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba
Reportáž

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů
Požáry

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

 • Aktualizováno
 • V pražských Malešicích hořela spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dojel i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Podle nich došlo k požáru technologií v budově o rozměru 30 × 40 metrů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod je v řádech stovek milionů korun.

  Sledujte ŽIVĚ Co na to vaše peněženka s Havlíčkem: Co vše bude ještě zdražovat?
  Sledujte v TV

  Sledujte ŽIVĚ Co na to vaše peněženka s Havlíčkem: Co vše bude ještě zdražovat?

  Další prodejci energií ukončují svou činnost. Dalo se energetickému armadegonu předejít? Je rušení DPH u energií udržitelné řešení? A na jaké zdražení se mají lidé dále připravit? V pořadu CNN Prima NEWS Co na to vaše peněženka bude od 18:00 odpovídat ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) a poslanec Petr Hladík (KDU-ČSL) i šéf Asociace nezávislých prodejců energií Jiří Gavor. Pořad můžete sledovat živě na CNN Prima NEWS i v tomto článku.

  Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

  Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

  Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

  Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

  reklama

  Domácí zpravodajství

  reklama