reklama
CNN Prima News Roman Casado

Roman Casado

editor CNN Prima NEWS

Roman Casado se soustřeďuje na zahraniční témata. Prošel redakcemi jako jsou Týden nebo Český rozhlas. Působil také v České televizi.

Nejnovější příspěvky autora

Vrah 190 dětí chce na svobodu za dobré chování. Soudce to zamítl z nečekaného důvodu
Vraždy

Vrah 190 dětí chce na svobodu za dobré chování. Soudce to zamítl z nečekaného důvodu

Říkají mu Bestie. Kolumbijec Luis Alfredo Garavito se přiznal k tomu, že zavraždil 190 dětí. Předpokládá se ovšem, že jeho obětí bylo mnohem více. Kvůli tomu bývá považován za nejhoršího sériového vraha v historii. Kolumbijský národní vězeňský institut se začal zabývat žádostí o jeho předčasném propuštění na svobodu za dobré chování. V latinskoamerické zemi to vyvolalo bouři nevole.

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy
Koronavirus

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy

Brazílie vyhlásila stav nejvyšší pohotovosti. Ve městě Belém se objevila nová podvarianta covidové mutace delta známá jako AY.33. Nedokáží ji rozpoznat rychlotesty ani PCR testy. Lékaři odhalili její přítomnost až poté, co zaslali na sekvenování 166 vzorků pacientů z hlavního města státu Pará, ležícího na severu této latinskoamerické země.

Další příspěvky autora

Detaily smrti Češky v Kolumbii: Střelili ji dvakrát do hlavy, našli ji podle baterky

Češku Annu T. zavražděnou v pátek v kolumbijském regionu Antioquia našli svědci díky světlu baterky, kterou držela v ruce v době, kdy zemřela. Pětadvacetiletá turistka měla v hlavě dvě kulky. Vážným zraněním nakonec na místě podlehla. Mezi podezřelými je i její britský přítel, s nímž se měla před smrtí pohádat a který v případu dosud vypovídal jen jako svědek.

Mozek útoků z 11. září stále čeká na soud. Proces tisíciletí byl odložen kvůli covidu

Byl to on, kdo vymyslel a naplánoval útoky z 11. září 2001, tvrdí Američané. Chálid Šajch Muhammad je měl začít osnovat ve druhé polovině 90. let společně s Usámou bin Ládinem. Ten byl zastřelen v roce 2011 ve své rezidenci nedaleko Islámábádu. Muhammad byl dopaden o celých osm let dříve. Později byl převezen na americkou základnu na kubánském Guantánamu, kde byl podroben tvrdému mučení. Jeden z nejvyšších představitelů al-Káidy tam nyní ještě stále čeká na soud.

reklama