CNN Prima News Český Brod

Český Brod

Výpis příspěvků ke štítku „Český Brod“

Největší jaderný bunkr na světě v Česku? Boháči v něm mají přežít 10 let apokalypsy

29. března 2022 06:09

Málokdo tuší, že největší jaderný bunkr světa – kde mohou vyvolení v luxusu přečkat klidně i 10leté následky nukleární války – údajně vzniká v Česku. Konkrétně nedaleko Českého Brodu. S tím, jak se na poli mezinárodní diplomacie šermuje i s tak citlivými tématy jako atomové zbraně, roste o bunkry zájem. A právě toho českého si všimla i zahraniční média. Má to ale háček.

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

7. prosince 2021 00:25

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

Hon na neočkované je hnus, říkají tvrdohlaví Goralé z Beskyd. Proč odmítají vakcínu?

6. listopadu 2021 07:32

Nejméně proočkovaným regionem v České republice je Jablunkovsko v Beskydech, kde se domorodci považují za takzvané Goraly. „Stát teď pořádá hony na neočkované. To už je opravdu hnus a já tomu tlaku nepodlehnu,“ slibuje rozhořčená 60letá Věra Tatarková z Nýdku na Jablunkovsku. Vakcínu tady zatím přijalo pouhých 43,5 % obyvatel. Pro srovnání, správní obvod Český Brod ve středních Čechách už hlásí 64,3 % plně naočkovaných.

Silný vítr v Praze poničil trakční vedení a vlaky měly zpoždění. Závadu už opravili

7. prosince 2020 06:47
Aktualizováno

Porucha trakčního vedení na odstavném nádraží Praha-jih komplikovala v pondělí od rána železniční provoz v Praze. Některé osobní vlaky vůbec neodjely, jiné spoje měly desítky minut zpoždění. Týkalo se to například i rychlíků mezi pražským hlavním nádražím a Poděbrady nebo Kutnou Horou. Podle webu Českých drah je závada odstraněna.

Fuj, vole, to byla rána! Policie zveřejnila záznam ze srážky vlaků u Českého Brodu

17. července 2020 12:56

Policie Českého Brodu zveřejnila video z kamery v autě dvou strážníků, kteří zasahovali u úterní srážky dvou vlaků u Českého Brodu. Na záznamu je slyšet silný náraz dvou souprav a následná komunikace zasahujících policistů. Ti jeli kolem místa nehody a náraz slyšeli. Incident nepřežil strojvedoucí a dalších 35 osob bylo zraněno.