CNN Prima News český hokej

český hokej

Výpis příspěvků ke štítku „český hokej“

České hokejistky na olympiádě: Na rychlobruslařskou medailistku nezbylo místo

Aktualizováno

Vůbec poprvé bude mít český hokej na zimních olympijských hrách dvojnásobné zastoupení. Vedle mužské party trenéra Filipa Pešána se v únoru v Pekingu představí i ženský výběr. V článku naleznete vše, co o týmu koučovaném Tomášem Pacinou a jeho účasti pod pěti kruhy potřebujete vědět. A to včetně nominace, která již spatřila světlo světa.

Čeští hokejisté porazili Švédy 4:1. Na turnaji v Rusku ale skončili poslední

Čeští hokejisté porazili na závěr Channel One Cupu Švédsko 4:1, přesto skončili po prvním bodovém zisku na posledním čtvrtém místě. Švédové sice v Moskvě vedli od 13. minuty po brance Jonatana Berggrena v přesilové hře pěti proti třem, ale ve druhé třetině otočili výsledek Radan Lenc, debutující Matěj Blümel a obránce Daniel Gazda. Výsledek dovršil v 56. minutě další bek Pavel Pýcha. Švédové ztratili naději na turnajové prvenství.

Zhoubný nádor na srdci. Nejtěžší zápas života rozehrál hokejista Ondřej Buchtela

„Nejdříve se mi to psát nechtělo, zvlášť sem na Instagram, ale po pár dnech přemýšlení jsem si řekl že by se to stejně zjistilo a pravda by vyjela na povrch. Důvodem proč teď netrénuji, nejsem aktivní na sociálních sítích a nevycházím z domu a když už tak jen na vozíku je RAKOVINA... lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci,“ napsal Ondřej Buchtela svým přátelům a fanouškům.

Zánik evropského hokeje jak ho známe? Podle IIHF by se v Evropě mělo hrát na úzkém kluzišti jako v NHL

„Je to úplně jiný sport,“ říkával například Jaromír Jágr, když se musel přeorientovat na hru na širších evropských kluzištích. Soutěže v Severní Americe se hrají odlišným stylem než v Evropě. Mezinárodní hokejová federace IIHF dospěla k názoru, že přišel čas hokej jako sport sjednotit. Na kongresu v Bratislavě to oznámil René Fasel. Velké akce by se měly hrát na úzkých kluzištích a trend by měl zasáhnout všechny evropské soutěže.