reklama

Koronavirus ochromil sportovní akce: Fanoušci nesmí na stadiony, v ohrožení je i konání zápasů

Ne více než 100 osob na jednom místě. Rozhodnutí bezpečnostní rady státu znamená těžkou ránu pro český sport. Fotbalové soutěže se zatím odehrají za zavřenými dveřmi stadionů.

reklama

Zatímco na Slovensku nebo v Itálii se fotbalové zápasy odložily a na Apeninském poloostrově dokonce uvažují o předčasném ukončení tamní Serie A, v Česku zatím fotbalové ligy poběží podle plánů. Byť tedy bez diváků. „Co se týká soutěží, respektive soutěžních utkání, která řídí Fotbalová asociace České republiky (FAČR), krajské fotbalové svazy nebo okresní fotbalové svazy, tak zde platí, že tato utkání se neruší,“ informoval mluvčí FAČR Michal Jurman.

Nepřítomnost fanoušků je citelnou ránou pro klubové rozpočty. A platí, čím větší stadion, tím větší ztráty. Předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík by zápasy dočasně zrušil „ze zdravotních a bezpečnostních důvodů“. Podle šéfa sešívaných navíc zápasy bez diváků nemají smysl. O dalším postupu rozhodnou kluby ve středu.

Horší je situace v českém hokeji. Zatím totiž není zřejmé, jestli se do omezeného počtu 100 přítomných počítají i hráči, trenéři, zdravotníci a další lidé na stadionech. Hrozí tak, že se extraliga bude muset přerušit. Návštěvu až 15 tisíc diváků očekávala na utkání play off pražská Sparta. Bez nich přijde klub odhadem až o čtyři miliony korun na jeden zápas. Peníze za již prodané lístky klub vrátí. Finanční dopady bude mít omezení i na menší sporty.

„Očekával bych, že někde na úrovni mládežnických soutěží se bude jednat o desítky tisíc korun, na úrovni extraligy se budeme již pohybovat v řádech stovek tisíc korun, neboť nás čeká play off,“ míní předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

K tématu

Ztráty počítají nejen volejbalisté. V ohrožení je pražský půlmaraton na konci března. Ten do ulic metropole přiláká každoročně desetitisíce účastníků. Všechny akce na českém území zrušily i lyžařský a biatlonový svaz.

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama