reklama

Koronavirus ochromil sportovní akce: Fanoušci nesmí na stadiony, v ohrožení je i konání zápasů

Ne více než 100 osob na jednom místě. Rozhodnutí bezpečnostní rady státu znamená těžkou ránu pro český sport. Fotbalové soutěže se zatím odehrají za zavřenými dveřmi stadionů.

reklama

Zatímco na Slovensku nebo v Itálii se fotbalové zápasy odložily a na Apeninském poloostrově dokonce uvažují o předčasném ukončení tamní Serie A, v Česku zatím fotbalové ligy poběží podle plánů. Byť tedy bez diváků. „Co se týká soutěží, respektive soutěžních utkání, která řídí Fotbalová asociace České republiky (FAČR), krajské fotbalové svazy nebo okresní fotbalové svazy, tak zde platí, že tato utkání se neruší,“ informoval mluvčí FAČR Michal Jurman.

Nepřítomnost fanoušků je citelnou ránou pro klubové rozpočty. A platí, čím větší stadion, tím větší ztráty. Předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík by zápasy dočasně zrušil „ze zdravotních a bezpečnostních důvodů“. Podle šéfa sešívaných navíc zápasy bez diváků nemají smysl. O dalším postupu rozhodnou kluby ve středu.

Horší je situace v českém hokeji. Zatím totiž není zřejmé, jestli se do omezeného počtu 100 přítomných počítají i hráči, trenéři, zdravotníci a další lidé na stadionech. Hrozí tak, že se extraliga bude muset přerušit. Návštěvu až 15 tisíc diváků očekávala na utkání play off pražská Sparta. Bez nich přijde klub odhadem až o čtyři miliony korun na jeden zápas. Peníze za již prodané lístky klub vrátí. Finanční dopady bude mít omezení i na menší sporty.

„Očekával bych, že někde na úrovni mládežnických soutěží se bude jednat o desítky tisíc korun, na úrovni extraligy se budeme již pohybovat v řádech stovek tisíc korun, neboť nás čeká play off,“ míní předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

K tématu

Ztráty počítají nejen volejbalisté. V ohrožení je pražský půlmaraton na konci března. Ten do ulic metropole přiláká každoročně desetitisíce účastníků. Všechny akce na českém území zrušily i lyžařský a biatlonový svaz.

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Dětské oblečení ani obuv od pondělí nenakoupíte. Které obchody zůstanou otevřené
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Hilšer: Výměna ministra nikomu neprospěje. Celá vláda je na ručník, tvrdí Šimetka
reklama
reklama
První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Další články
reklama
reklama