reklama

S batohem na zádech kolem českých hranic: Pro Viktora Tecla žádný problém

Přes dva tisíce kilometrů pěšky s batohem na zádech podél hranic České republiky, to je plán cestovatele Viktora Tecla. Republiku chce obejít za devadesát dnů. Ve středu po poledni tedy vyrazil z vrcholu Ještědu.

reklama

Pětapadesátiletý Viktor Tecl už má za sebou i cestu kolem světa. Teď jsou ale hranice zavřené, jeho podnikání kvůli koronaviru omezené, nastal podle něj tedy ideální čas splnit si sen, který nosil v hlavě už řadu let — obejít Česko kolem dokola.

Viktora Tecla přitom čeká zhruba 2 200 kilometrů. Půjde po cestách a cestičkách co nejblíže státní hranici. „Chci se vyhýbat velkým silnicím, budu se snažit chodit co nejvíc přírodou. Chci si to užít. Teď díky koronakrizi a omezení života je vidět, jak je příroda i vzduch čistší, na turistických stezkách je méně lidí, takže podmínky jsou v podstatě ideální,“ říká Tecl.

Doma nechává manželku, která se s ním ve středu loučila se smíšenými pocity. „Fandím mu, že si plní svůj sen, už o tom uvažoval opravdu hodně dlouho. Ale při pomyšlení, že bude spát někde v lese pod stanem sám, mi úplně lehko není,“ svěřila se Ilona Teclová. Že má doma dobrodruha s toulavýma botama věděla hned od počátku jejich vztahu před třiceti lety. Krátce po revoluci spolu totiž strávili rok a půl na zmíněné cestě kolem světa.

Viktor Tecl bude mít s sebou velmi skromné vybavení, jeho batoh váží zhruba deset kilogramů. Kromě oblečení a hygienických potřeb má s sebou miniaturní stan, malý vařič a zásobu vloček k snídani. Protože pochází z Liberce, zvolil si cestovatel jako startovní čáru právě vrchol Ještědu, kam se chce po projití hranic celé republiky zase vrátit. Pokud vše dobře půjde, měl by do svého cíle dorazit v polovině srpna.

Další hlavní zprávy

USA

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Kolem smrti Afroameričana George Floyda se stále vznáší mnoho otazníků. Nikdo zatím nebyl odsouzen a demonstranti dál demolují města a domáhají se spravedlnosti. První záběry natočené na mobilní telefon náhodným kolemjdoucím, kde Floydovi klečí na krku bělošský policista, hrály v celé kauze velkou roli. Další tři nově publikovaná videa teď ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah.

USA

Obama: Neomlouvejme násilí, hněv proměňme v mírovou a efektivní akci

Obama: Neomlouvejme násilí, hněv proměňme v mírovou a efektivní akci

Bývalý americký prezident Barack Obama odsoudil násilnosti, ke kterým dochází při protestech proti rasismu a policejní brutalitě. Demonstrace napříč Amerikou zažehla smrt Afroameričana George Floyda. Obama vyzval k politickému řešení a uvedl, že skutečná změna rasové nespravedlnosti začíná u volebních uren. Volba podle něj netkví mezi protestem a politikou, ale je třeba obojího a „ospravedlnitelný hněv“ je pak potřeba proměnit v mírovou, udržitelnou a efektivní akci.

reklama
Liberecká zoo slaví. Letos vypustila do přírody už čtrnáct mláďat orlosupa bradatého
Zkoušky v autoškole by se měly přesunout do větších měst, shodují se experti
reklama
reklama
Clooney: Rasismus je pandemií Ameriky, proti které jsme stále nenašli vakcínu

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama