reklama

S batohem na zádech kolem českých hranic: Pro Viktora Tecla žádný problém

Přes dva tisíce kilometrů pěšky s batohem na zádech podél hranic České republiky, to je plán cestovatele Viktora Tecla. Republiku chce obejít za devadesát dnů. Ve středu po poledni tedy vyrazil z vrcholu Ještědu.

reklama

Pětapadesátiletý Viktor Tecl už má za sebou i cestu kolem světa. Teď jsou ale hranice zavřené, jeho podnikání kvůli koronaviru omezené, nastal podle něj tedy ideální čas splnit si sen, který nosil v hlavě už řadu let — obejít Česko kolem dokola.

Viktora Tecla přitom čeká zhruba 2 200 kilometrů. Půjde po cestách a cestičkách co nejblíže státní hranici. „Chci se vyhýbat velkým silnicím, budu se snažit chodit co nejvíc přírodou. Chci si to užít. Teď díky koronakrizi a omezení života je vidět, jak je příroda i vzduch čistší, na turistických stezkách je méně lidí, takže podmínky jsou v podstatě ideální,“ říká Tecl.

Doma nechává manželku, která se s ním ve středu loučila se smíšenými pocity. „Fandím mu, že si plní svůj sen, už o tom uvažoval opravdu hodně dlouho. Ale při pomyšlení, že bude spát někde v lese pod stanem sám, mi úplně lehko není,“ svěřila se Ilona Teclová. Že má doma dobrodruha s toulavýma botama věděla hned od počátku jejich vztahu před třiceti lety. Krátce po revoluci spolu totiž strávili rok a půl na zmíněné cestě kolem světa.

Viktor Tecl bude mít s sebou velmi skromné vybavení, jeho batoh váží zhruba deset kilogramů. Kromě oblečení a hygienických potřeb má s sebou miniaturní stan, malý vařič a zásobu vloček k snídani. Protože pochází z Liberce, zvolil si cestovatel jako startovní čáru právě vrchol Ještědu, kam se chce po projití hranic celé republiky zase vrátit. Pokud vše dobře půjde, měl by do svého cíle dorazit v polovině srpna.

Další hlavní zprávy

Německo

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Hororový pohled. Tak svědci popisují moment, kdy v německém městě Trevír do chodců v pěší zóně najelo auto. Jedno miminko mělo po nárazu vypadnout z kočárku, vzduchem letělo více lidí. Mezi čtyřmi oběťmi je i devítiměsíční dítě. Starosta města hovořil i o zemřelé dívce, po níž zůstal na ulici pár tenisek. Řidič podle svědků najel do davu úmyslně, zraněných je až 30 lidí.

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec
Houslový virtuos Svěcený: Problém je psychika, na tu roušky nefungují. Hudba léčí
Vakcína proti covidu by v Česku mohla být na přelomu ledna a února, řekl Blatný
Demonstrace podnikatelů: Požadují finanční kompenzaci, zapomněli si však doma roušky
Česká výzkumná republika. Na vědu dáváme více než dvojnásobek toho, co Slováci
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Češi jsou alkoholici Evropy. Za pití a tabák utratí dvojnásobek průměru EU
Dukovany musí postavit firma, která dodrží dohodu, myslí si Dana Drábová
Muž upozornil na nevhodné chování spolucestujícího. Ten ho pobodal
Další články
reklama
reklama