reklama

S batohem na zádech kolem českých hranic: Pro Viktora Tecla žádný problém

Přes dva tisíce kilometrů pěšky s batohem na zádech podél hranic České republiky, to je plán cestovatele Viktora Tecla. Republiku chce obejít za devadesát dnů. Ve středu po poledni tedy vyrazil z vrcholu Ještědu.

reklama

Pětapadesátiletý Viktor Tecl už má za sebou i cestu kolem světa. Teď jsou ale hranice zavřené, jeho podnikání kvůli koronaviru omezené, nastal podle něj tedy ideální čas splnit si sen, který nosil v hlavě už řadu let — obejít Česko kolem dokola.

Viktora Tecla přitom čeká zhruba 2 200 kilometrů. Půjde po cestách a cestičkách co nejblíže státní hranici. „Chci se vyhýbat velkým silnicím, budu se snažit chodit co nejvíc přírodou. Chci si to užít. Teď díky koronakrizi a omezení života je vidět, jak je příroda i vzduch čistší, na turistických stezkách je méně lidí, takže podmínky jsou v podstatě ideální,“ říká Tecl.

Doma nechává manželku, která se s ním ve středu loučila se smíšenými pocity. „Fandím mu, že si plní svůj sen, už o tom uvažoval opravdu hodně dlouho. Ale při pomyšlení, že bude spát někde v lese pod stanem sám, mi úplně lehko není,“ svěřila se Ilona Teclová. Že má doma dobrodruha s toulavýma botama věděla hned od počátku jejich vztahu před třiceti lety. Krátce po revoluci spolu totiž strávili rok a půl na zmíněné cestě kolem světa.

Viktor Tecl bude mít s sebou velmi skromné vybavení, jeho batoh váží zhruba deset kilogramů. Kromě oblečení a hygienických potřeb má s sebou miniaturní stan, malý vařič a zásobu vloček k snídani. Protože pochází z Liberce, zvolil si cestovatel jako startovní čáru právě vrchol Ještědu, kam se chce po projití hranic celé republiky zase vrátit. Pokud vše dobře půjde, měl by do svého cíle dorazit v polovině srpna.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama