reklama

S batohem na zádech kolem českých hranic: Pro Viktora Tecla žádný problém

Přes dva tisíce kilometrů pěšky s batohem na zádech podél hranic České republiky, to je plán cestovatele Viktora Tecla. Republiku chce obejít za devadesát dnů. Ve středu po poledni tedy vyrazil z vrcholu Ještědu.

reklama

Pětapadesátiletý Viktor Tecl už má za sebou i cestu kolem světa. Teď jsou ale hranice zavřené, jeho podnikání kvůli koronaviru omezené, nastal podle něj tedy ideální čas splnit si sen, který nosil v hlavě už řadu let — obejít Česko kolem dokola.

Viktora Tecla přitom čeká zhruba 2 200 kilometrů. Půjde po cestách a cestičkách co nejblíže státní hranici. „Chci se vyhýbat velkým silnicím, budu se snažit chodit co nejvíc přírodou. Chci si to užít. Teď díky koronakrizi a omezení života je vidět, jak je příroda i vzduch čistší, na turistických stezkách je méně lidí, takže podmínky jsou v podstatě ideální,“ říká Tecl.

Doma nechává manželku, která se s ním ve středu loučila se smíšenými pocity. „Fandím mu, že si plní svůj sen, už o tom uvažoval opravdu hodně dlouho. Ale při pomyšlení, že bude spát někde v lese pod stanem sám, mi úplně lehko není,“ svěřila se Ilona Teclová. Že má doma dobrodruha s toulavýma botama věděla hned od počátku jejich vztahu před třiceti lety. Krátce po revoluci spolu totiž strávili rok a půl na zmíněné cestě kolem světa.

Viktor Tecl bude mít s sebou velmi skromné vybavení, jeho batoh váží zhruba deset kilogramů. Kromě oblečení a hygienických potřeb má s sebou miniaturní stan, malý vařič a zásobu vloček k snídani. Protože pochází z Liberce, zvolil si cestovatel jako startovní čáru právě vrchol Ještědu, kam se chce po projití hranic celé republiky zase vrátit. Pokud vše dobře půjde, měl by do svého cíle dorazit v polovině srpna.

Další hlavní zprávy

360°

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty
Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
reklama
reklama
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Další články
reklama
reklama