reklama
CNN Prima News hranice

hranice

Výpis příspěvků ke štítku „hranice“

Sledujte ZÁZNAM brífinku s Babišem. Jaké názory bude prezentovat na setkání lídrů V4?

23. listopadu 2021 09:49

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) v úterý dopoledne odletí do Budapešti, aby se zúčastnil jednání premiérů Visegrádské čtyřky (V4) o migrační krizi na hranicích Polska a Běloruska. O setkání požádal polský předseda vlády Mateusz Morawiecki. Jednání by mělo začít v poledne. Babiš krátce před odletem vystoupil na tiskové konferenci. Vyjádření sledujte přímo v tomto článku.

Drahá a smutná cesta Kurdů do Evropy. Z pohraničníků mají strach a vrací se

21. listopadu 2021 20:50

Kritická situace na hranici mezi Běloruskem a Evropskou unií je už mnoho dní aktuálním tématem. Co migranty motivuje vydat se na strastiplnou cestu za údajně lepším životem, zjišťovala reportérka CNN Prima NEWS Darja Stomatová v samotném Iráckém Kurdistánu. Právě z něj převážná část běženců na hranici pochází. Hromadně se zbavují majetku, balí do kufrů to nejnutnější a z letiště v Arbílu míří za světlejší budoucností do některé ze zemí Evropské unie.

Českého reportéra napadli vojáci u běloruské hranice. Nebyl označen, hájí se polská armáda

17. listopadu 2021 16:26

V úterý došlo nedaleko polsko-běloruských hranic k napadení tří novinářů včetně českého fotografa Martina Divíška. Podle sdružení novinářů Press Club Polska měli lidé v uniformách polské armády trojici vytáhnout z auta, spoutat a vulgárně jim nadávat. Polské ministerstvo obrany incident potvrdilo, ale odmítá, že by vojáci použili násilí, a tvrdí, že novináři byli maskovaní a nebyli nijak označení.

Vondra: Migrantům se nesmíme podvolit, byli bychom užitečnými idioty Lukašenka i Putina

17. listopadu 2021 00:08

Stovky běženců ze severní Afriky a Blízkého východu se snaží poškodit plot s ostnatým drátem na bělorusko-polské hranici a prolomit kordony polských policistů. V tom je údajně podporuje běloruská armáda. Na tom, že jde o hybridní válku vedenou běloruským režimem prezidenta Alexandra Lukašenka za účelem destabilizace Evropské unie, se shodují i čeští představitelé napříč politickým spektrem. „Je to sprostý a podlý útok ze strany Běloruska podporovaný Ruskem,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Alexandr Vondra (ODS).

Bělorusové nás učí, jak překonat hraniční plot. Chceme do Německa, tvrdí uprchlíci

15. listopadu 2021 21:38

Stovky běženců ze severní Afriky a Blízkého východu se snaží poškodit plot s ostnatým drátem na bělorusko-polské hranici a prolomit kordony polských policistů. Běloruští vojáci údajně z migrantů vybírají silné mladé muže a ukazují jim, jak plot překonat. Mnoho migrantů věří, že se přes hranici nakonec dostanou až do Německa.

Blaško: Trpící migranti mě vůbec nedojímají. Ať si Lukašenko v Bělorusku dělá, co chce

15. listopadu 2021 15:24

Pohled na migranty na polsko-běloruské hranici mě vůbec nedojímá. Ve vysílání pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásil europoslanec a generálmajor ve výslužbě Hynek Blaško (SPD). Uprchlíci na hranicích, kteří zde mrznou, hladoví, ale zároveň se snaží probít skrz ostnatý drát do Polska, jsou podle něj důsledkem politiky Evropské unie. Ke kontroverznímu běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi řekl, že byl zvolen, a tak si ve své zemi může dělat, co chce.

Polsko hlásí mrtvého vojáka a žádá o pomoc NATO. Aktivujme článek čtyři, vyzval premiér

14. listopadu 2021 20:57
Aktualizováno

Běloruské speciální vojenské síly plánují na nedělní noc umožnit mohutný pokus o překročení hranice. Odpoledne o tom informovala polská pohraniční stráž. Do tábora uprchlíků na běloruské straně přišly během neděle stovky ozbrojenců. Polsko požádalo NATO o pomoc. Situaci na místě sleduje reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Bělorusko plánuje v noci mohutný pokus o překročení hranice

14. listopadu 2021 18:29

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Běloruské speciální vojenské síly plánují na dnešní noc mohutný pokus o překročení hranice. Odpoledne o tom informovala polská pohraniční stráž. Do tábora uprchlíků na běloruské straně přišly přes den stovky ozbrojenců. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Ostnaté dráty a migranti na zahradách. Reportér popsal život u bělorusko-polské hranice

14. listopadu 2021 05:55

Migranti na bělorusko-polské hranici se opět v noci z pátku na sobotu pokusili proniknout do Polska. Byla jich asi stovka. Pokus to však nebyl úspěšný. Nad ránem se v lese našlo tělo syrského uprchlíka. Proč zemřel, se zatím neví. U hranic platí výjimečný stav a novináři se tam nedostanou. Reportérovi CNN Prima NEWS Patriku Kaizrovi se to však podařilo. Natáčet tam s lidmi, jejichž životy těsně vedle hranice ovlivňuje výjimečný stav i hybridní válka.

reklama