CNN Prima News hranice

hranice

Výpis příspěvků ke štítku „hranice“

Rakousko dál bojuje s převaděči. Prodlouží kontroly na hranicích do 12. prosince

11. listopadu 2022 05:48

Rakouská vláda prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem nejméně do 12. prosince. S Maďarskem a Slovinskem zůstanou kontroly v platnosti přinejmenším do poloviny května. Agentuře APA to sdělil ministr vnitra Gerhard Karner, podle nějž je opatření nutné pro boj proti převaděčům. Rakouské ministerstvo v odůvodnění svého rozhodnutí zmínilo, že kontroly na hranicích se Slovenskem prodloužilo kvůli zvýšené migraci také Česko.

Slovenský policejní prezident: Opatření na českých hranicích vůči migrantům nejsou účinná

10. listopadu 2022 12:59

Česká opatření na hranicích se Slovenskem nejsou podle slovenského policejního prezidenta Štefana Hamrana účinná, migranti vrácení z Česka už na Slovensku podle něj nejsou. Hamran před novináři také řekl, že Česko vrátilo na Slovensko 2 800 migrantů. Česká republika zavedla kontroly na hranicích se Slovenskem na konci září kvůli stoupajícímu počtu běženců.

Migranti si stříhají doklady do krabiček od cigaret. Mezi převaděči jsou také Češi

2. listopadu 2022 10:56

Prudký nárůst nelegální migrace je problém nejen na hranicích se Slovenskem. Policisté s ním mají zkušenost i na Vysočině. Ve srovnání s loňským rokem zaznamenali dvojnásobek zadržených migrantů. Podle Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) přišlo letos do Evropské unie o 70 procent více lidí než za stejné období vloni.

Otevřu žaluzie a tam skupinka hezounků ze Sýrie. Lidé z příhraničí chtějí posílit kontroly

30. října 2022 11:56

Další migranti nelegálně překračují hranice se Slovenskem a míří přes Česko dále do Evropy. Vláda proto před dvěma dny schválila prodloužení kontrol na východních hranicích. Za tu dobu zachytili policisté jen ve Zlínském kraji desítky migrantů. Lidé, kteří žijí v příhraničí, jsou za tuto pomoc rádi. Přesto si ale myslí, že by se měla hlídat i zelená hranice.

Reportáž z česko-slovenské čáry: Syřani v lese, Ukrajinci žijí v celnici

30. září 2022 05:19

Když policie v noci na čtvrtek obsadila hraniční přechod v beskydské osadě Konečná, ukrajinští uprchlíci žijící v budově někdejší celnice tyhle manévry vůbec nechápali. Hlídkování hranice v rozpůlené česko-slovenské osadě přináší i další problémy. Policie tam lustruje také Čechy, kteří hranici na Slovensko vůbec nepřekračují.

Žádný útěk před mobilizací. Rusko bude prchající muže rekrutovat přímo na hranicích

28. září 2022 18:56

Rusko se snaží, seč může, aby nahnalo co nejvíce mužů do své armády. Ta na Ukrajině podle všeho utrpěla velmi závažné ztráty, a tak Kreml potřebuje doplnit stavy. Mnoho Rusů však prchá do okolních států, přičemž Moskva zatím ponechává hranice otevřené. Kolony se tvoří například u hranic s Gruzií. Rusové, kteří prchají touto cestou, však dostali do cesty novou překážku. Putinův režim totiž na vytíženém hraničním přechodu Verchny Lars zřizuje svůj odvodový úřad.