CNN Prima News cestování

cestování

Výpis příspěvků ke štítku „cestování“

Nerudová ostře o Klausovi: Zase by rád hranice. Nejvíc mu prý na EU vadí nekvalitní sjezdovky

Václav Klaus by klidně vyndával pas a ztížil cestování milionům lidí v Česku, napsala ekonomka a kandidátka do evropských voleb za STAN Danuše Nerudová. Reagovala tak na slova exprezidenta z Partie, kde kritizoval současnou podobu Evropské unie. Podle něj jsou otevřené unijní hranice fatální chybou. „Nejvíce mu prý na EU vadí nekvalitní sjezdovky,“ rýpla si Nerudová do někdejší hlavy státu. Klause se na sociálních sítích pro změnu zastal ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). „Mluví srozumitelně o podstatných věcech. Ne o pseudoproblémech,“ dodal Blažek.

Dramatické záběry hořícího trajektu: Byl to chaos, lidé skákali přes palubu, popsal cestující

Boj o holý život mají za sebou cestující z trajektu v Thajsku – kvůli rozsáhlému požáru na lodi museli skákat přes palubu, aby unikli plamenům. Podle deníku The Independent se dramatický incident odehrál ve čtvrtek ráno v Thajském zálivu. Všichni pasažéři jsou údajně v bezpečí a utrpěli minimální zranění. Celou událost zachytily kamery.

Vedra pohltí i Evropu, varují experti. Dovolené ve Středomoří nahradí Balt a zdraží pojištění

V nadcházejících dekádách lidé zřejmě budou muset radikálně změnit způsob, jakým tráví dovolené v zahraničí. Může za to klimatická změna, píše britský deník The Telegraph. Podle zpravodajského webu budou dovolenkáři nuceni své cesty uzpůsobit rostoucím teplotám ve Středomoří nebo zaplatit více za pojištění. Britové předpovídají i rostoucí oblibu severských zemí či lyžařských středisek, která se přizpůsobují letním návštěvníkům.

Místo vysněné dovolené oči pro pláč. Pozor na podvodníky, chtějí zálohu na účet, varují experti

Místo nádherné dovolené s ubytováním pro tři rodiny za solidní cenu jen oči pro pláč. Tak mohly dopadnout letošní prázdniny Pavly Horákové. Na sociálních sítích, kde každoročně poptává ubytování, letos narazila na podvodníky, kteří nabízeli apartmány někoho jiného. Alarmující pro ni byl velký nátlak na poslání zálohy, staronové fotografie a bankovní účet z Itálie, a nikoli z Chorvatska.

Pozor na cestování do Německa. Tamní strojvůdci budou stávkovat, potíže čekají i spoje s ČR

Strojvůdci německých drah Deutsche Bahn (DB) v osobní dopravě budou od středečního rána do pondělního večera stávkovat, v nákladní dopravě začne protest už v úterý večer. Oznámily to odbory GDL. Protest, kterým se odboráři snaží vymoci vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky, zastaví dopravu nejen v Německu, problémy budou mít i spoje s Českou republikou.

Slovenský rapper Separ skončil v Indonésii za mřížemi. V cele čeká na deportaci ze země

Populární slovenský rapper Separ, vlastním jménem Michael Kmeť, ve středu na svém Instagramu oznámil, že v Indonésii skončil za mřížemi. Odletěl na dovolenou, aniž by si zkontroloval platnost cestovního dokladu. Jeho pas má vypršet za čtyři měsíce, ale Indonésie vyžaduje alespoň půl roku. V příspěvcích popsal podmínky zadržení, než bude deportován ze země.

Prvenství mezi státy i „cestování v čase“. Kiribati slaví nový rok díky zdánlivé anomálii map

Ačkoliv Češi na příchod roku 2024 teprve čekají, tichomořské ostrovní skupiny Samoa a Kiribati již příchod nového roku oslavují. Při pohledu do map však mnohé může zaskočit, jakým způsobem je vedená mezinárodní datová linie, která ostrovy Kiribati „obchází“. Jak je to s určením začátku nového roku a proč mohou lidé zdánlivě „cestovat v čase“?

Alkohol na sjezdovce či sněžné řetězy. Experti radí, na co dát v zahraničí pozor na horách

Vyrážíte-li na hory do zahraničí, je dobré si před cestou nastudovat tamní předpisy. Ty se totiž mohou od těch našich lišit a vy se díky tomu vyhnete potenciálním komplikacím. Ještě před cestou je vhodné zřídit si pojištění a zkontrolovat technickou přípravu vozidla. Na co vše si dát pozor, poradili v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS motoristický novinář Petr Slováček a mluvčí pojišťovny Kooperativa Milan Kaňa.