reklama
CNN Prima News cestování

cestování

Výpis příspěvků ke štítku „cestování“

Vzhůru na podzimní výlet! Navštivte Geopark Podbeskydí

8. října 2021 12:00

Geopark Podbeskydí je přírodní a historicky cenné území v Moravskoslezském kraji. Území geoparku se částečně překrývá s územím Chráněné krajinné oblasti Beskyd a Poodří. Přestože geopark nemá statut chráněného území, naleznete zde nespočet zajímavostí z přírodních krás, antropologie a archeologie, hrady i zámky.

Změna na covidovém semaforu: Návrat ze Slovenska bude složitější, odjinud jednodušší

1. října 2021 13:51

Od pondělí bude složitější návrat ze Slovenska a Lucemburska do Česka. Obě země se na tzv. mapě cestovatele přesunou z oranžové kategorie se středním rizikem nákazy covidem do červené, kde je riziko nákazy vysoké. Do oranžové kategorie se přesunují Maďarsko a Lichtenštejnsko, do zelené s nízkým rizikem nákazy se pak posunou Malta a Azorské ostrovy, uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo zdravotnictví.

Prima kamínkování: Slunečná nebo Sestřičky. Jaký kamínek diváků se vám nejvíce líbí?

8. září 2021 08:55

Televize Prima na léto připravila dobrodružnou prázdninovou zábavu. Moderátoři a oblíbení seriáloví herci se zapojili do speciální kamínkové hry, která vám zpříjemňovala procházky a výlety po Česku. Třicet jedna tváří televize Prima pomalovalo třicet jedna kamínků pro každý červencový den. A diváci pak kamínky nacházeli díky indiciím na různých místech po celém Česku. To jim ale nestačilo a začali nám posílat vlastní kamínky s tematikou Prima pořadů. Který u vás zaboduje nejvíce?

Památky, moře i služby Barcelony jsou téměř stejné jako před covidem. Na co si dát pozor?

9. srpna 2021 09:49

Otestovat se na koronavirus, vyplnit formulář, sbalit kufry a vyrazit směr Španělsko – to je ve zkratce scénář odjezdu na dovolenou do zahraničí v době koronavirové. Tím ale komplikace v důsledku covidu nekončí. Například v Barceloně vás totiž může překvapit mnoho dalších nepříjemností. Základem úspěchu je připravenost.

Na mapě pro cestovatele „zčervená“ Island nebo Madeira. Polepšilo si naopak Dánsko

6. srpna 2021 15:57

Od pondělí bude obtížnější návrat z Islandu, Estonska a Madeiry. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové do červené kategorie značící vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Opačným směrem si polepší Dánsko a Lucembursko. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Cestování v době covidové: Vyplníte lejstra, jdete na test, ale nikoho to moc nezajímá

2. srpna 2021 08:20

Poletíme? Nebo nepoletíme? A co všechno musíme splnit? Letošní dovolená byla pro všechny jiná než obvykle. Někdo raději kvůli covidu zůstal doma. Kdo se rozhodl vyrazit do ciziny, musel si ohlídat, aby splnil všechna nařízení. Pohlídat si, jak moc riziková je vybraná země, vyplnit lejstra, podstoupit test, stáhnout si aplikaci, stáhnout si QR kód. Jenže zajímá to vůbec někoho?

Nespravedlivé Euro v praxi: V semifinále jsou týmy, které ve skupině nemusely cestovat

4. července 2021 19:03

Bude to neregulérní turnaj, znělo před fotbalovým Eurem. Letošní model, kdy je šampionát roztahaný po celé Evropě, byl velkým tématem, často kritizovaným. Zatímco některé týmy – včetně českého – přelétávaly na každý zápas, jiné si minimálně celou skupinu užily v domácím prostředí a nikam nemusely cestovat. A právě čtyři „kempící“ reprezentace se probojovaly do semifinále.

reklama