CNN Prima News cestování

cestování

Výpis příspěvků ke štítku „cestování“

Letuška hvězdou sociálních sítí. Zveřejňuje triky, jak cestovat levněji, a fanoušci šílí

27. listopadu 2022 09:33

Půvabná letuška Cierra Mistová z amerického Utahu je hvězdou sociálních sítí. Členka palubního personálu na internetu sdílí tipy a poznatky, které ve své profesi nasbírala. V současnosti se může pyšnit třemi miliony sledujících na platformě Tik Tok. Důvod? Na profilu prozrazuje, jak cestovat levněji nebo získat první třídu v letadle zcela zdarma.

Tříletý Tomášek trpí atypickým autismem. Doprava MHD je pro něj peklo, sám si vyrazil zuby

7. listopadu 2022 09:46

Samotné těhotenství s Tomáškem bylo pro jeho maminku Janu velmi náročné. Po děsivých diagnózách, kdy měli lékaři podezření na Downův či Edwardsův syndrom, přišel předčasný porod. I přes nelehký start do života se chlapeček začal učit základním dovednostem. Vše ale změnil rok 2022. Tomášek trpí atypickým autismem, ADHD a psychomotorickou retardací. Nejnáročnější je cestování v MHD, proto maminka prosí o pomoc veřejnost.

Exclusive Tours: Cestování po Zemi je bez limitů. Teď nás čekají cesty do Vesmíru

31. října 2022 06:08

Dovolená je obvykle vytouženým časem plným odpočinku i dobrodružství. Záleží na tom, co člověk preferuje. V posledních letech je mezi českými cestovateli trendem nechat si naplánovat dovolenou přesně na míru. Právě to nabízí společnost Exclusive Tours, jejíž generální ředitel Vladimír David byl hostem v pořadu Interview PLUS. A jak říká - současná nelehká situace ve světě překvapivě cestování nikterak neomezuje. Naopak. O zájezdy ušité podle přání a požadavků je vysoký zájem a je potřeba zarezervovat si je s dostatečným předstihem.

Obytným vozem po Česku? Radost z cestování a pohodlí s minimem starostí

14. října 2022 12:58

Cestování karavanem v 21. století je absolutní pohoda. Stačí řidičský průkaz skupiny B. Kamkoli se pohnete, máte na dosah vše, co můžete potřebovat, a nemusíte si zvykat na hlučné sousedy ve vedlejším pokoji. Sprchu i toaletu máte vždy po ruce. Výčet výhod by mohl být mnohem delší. Je ale potřeba také poukázat na fakt, že všechno to pohodlí s sebou nese i nějakou tu povinnost. Pochopitelně je potřeba dobíjet energii, doplňovat čistou vodu a naopak zase vypouštět tu použitou. Koho zajímá praktická stránka cestování v obytňáku, ten ať čte dál.

Obytným vozem napříč Českem: Seznámení a první cesta

16. září 2022 19:14

Plánování letošní dovolené pro nás nebylo úplně easy. Naše rodina se nedokázala shodnout, jak má vypadat. Manžel dobrodruh tělem i duší, já, jednoduše řečeno, pracující máma. On by projel všechny kempy se stanem na zádech, já bych uvítala alespoň trochu pohodlí. Už to vypadalo, že zůstaneme doma. A pak přišla možnost vyrazit na cesty v obytňáku. Danovi radostně zasvítily oči a já byla ráda, že každý večer nebudu pobíhat někde kolem lesa, jedním okem hlídat děti a druhým vlastní prsty při zarážení stanových kolíků do země.

Ostrov z kostí nebo město duchů. Cíle temného turismu bývají spojené s tragickou událostí

30. srpna 2022 00:22

Ukrajinské město Pripjať opuštěné po výbuchu jednoho z reaktorů jaderné elektrárny Černobyl nebo třeba italský ostrov Poveglia, jenž sloužil jako karanténní oblast během morové rány. Obě místa spadají do takzvaného „dark turismu“. Tento pojem vznikl v polovině devadesátých let a označuje cestování na místa spojená s nehodami a smrtí.

Budoucnost elektromobility? Švédové testují nabíjení na dálnicích během jízdy

21. srpna 2022 23:29

Elektromobilita je považována za budoucnost cestování, přesto stále není dořešená především nabíjecí infrastruktura. Ta je přitom klíčová při předpokladu, že by v příštích dekádách měla většina evropské společnosti vzhledem ke smělým enviromentálním plánům Evropské unie přesedlat právě na auta poháněná elektřinou. Revoluční řešení problému testují ve Švédsku, kde plánují vozidla nabíjet přímo během jízdy.