reklama
CNN Prima News cestování

cestování

Výpis příspěvků ke štítku „cestování“

Krása i absurdno jak z jiné planety. Jaké to bylo v Kazachstánu, než vypukly nepokoje

9. ledna 2022 07:25

Do Kazachstánu jsme se vydali z několika důvodů. Nejvíc nás lákaly krásné hory a příroda. Zároveň jsme se chtěli podívat do hlavního města Astany (dnes už Nur-Sultan), o kterém jsme slyšeli, že svojí bizarností fakt stojí za to. A Kazachstán, i když to nevyznívá, se ukázal jako skvělé místo pro nevšední dovolenou. Jenže teď už je to jinak.

Puntičkář i gentleman, vzpomínají na zesnulého Zikmunda blízcí. Pohřben chtěl být netradičně

2. prosince 2021 14:40

Byl to neuvěřitelný puntičkář, se kterým se dal probírat vesmír i ženy. I tak na cestovatele Miroslava Zikmunda, který ve středu ve věku 102 let zemřel, vzpomínají cestovatelé a jeho blízcí. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS na legendu zavzpomínal cestovatelé Leoš Šimánek a Rudolf Švaříček i spisovatel Josef Holcman.

České Švýcarsko, jak ho neznáte. Podzim vymaloval národní park do překrásných barev

7. listopadu 2021 17:52

Nejmladší tuzemský národní park České Švýcarsko stojí tak trochu ve stínu svých starších „sourozenců“. Je to ale trochu nespravedlivé. Vedle Pravčické brány v něm najdeme spoustu dalších zajímavých míst včetně takových, které bychom hledali spíše v amerických národních parcích jako Zion nebo Bryce Canyon. Obzvláště když do okolí řeky Kamenice dorazí podzim.

Nejlepší místo v letadle? Letuška radí: Do úplně posledních řad si nesedejte

25. října 2021 06:54

Které místo v letadle je nejlepší? Rozhodují osobní preference, a pokud se chcete kochat výhledy na krajinu a mraky, máte jasno a berete to u okýnka. Pokud vám ale jde o co největší pohodlí, odpověď už není tak jednoduchá. Cestujícím, kteří přemýšlejí, po jaké řadě a jakém sedadle sáhnout, radí letuška společnosti Emirates Sandra Jeenie Kwonová.

PŘEHLEDNĚ: Respirátory na pracovišti a zkrácená karanténa. Co se od pondělí mění?

24. října 2021 20:12

S příchodem nového týdne dochází ke změnám v koronavirových opatřeních. Ke znatelnějšímu zpřísnění pravidel dojde až od začátku listopadu, ale už od pondělí 25. října vzhledem k narůstajícím číslům pozitivně testovaných na COVID-19 budou některé věci jinak. Připravili jsme PŘEHLEDNÝ seznam opatření, s nimiž máte počítat.

Vzhůru na podzimní výlet! Navštivte Geopark Podbeskydí

8. října 2021 12:00

Geopark Podbeskydí je přírodní a historicky cenné území v Moravskoslezském kraji. Území geoparku se částečně překrývá s územím Chráněné krajinné oblasti Beskyd a Poodří. Přestože geopark nemá statut chráněného území, naleznete zde nespočet zajímavostí z přírodních krás, antropologie a archeologie, hrady i zámky.

Změna na covidovém semaforu: Návrat ze Slovenska bude složitější, odjinud jednodušší

1. října 2021 13:51

Od pondělí bude složitější návrat ze Slovenska a Lucemburska do Česka. Obě země se na tzv. mapě cestovatele přesunou z oranžové kategorie se středním rizikem nákazy covidem do červené, kde je riziko nákazy vysoké. Do oranžové kategorie se přesunují Maďarsko a Lichtenštejnsko, do zelené s nízkým rizikem nákazy se pak posunou Malta a Azorské ostrovy, uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo zdravotnictví.

reklama