reklama
CNN Prima News cestovní pas

cestovní pas

Výpis příspěvků ke štítku „cestovní pas“

Úřady začaly vydávat nové občanské průkazy s čipem. První den provázely komplikace

2. srpna 2021 14:34

Úřady začaly od prvního srpnového pondělí vydávat nový typ občanských průkazů vybavený zabezpečeným čipem s biometrickými údaji. Změnou, která vychází z evropského nařízení, se ztíží možnost doklady padělat a zneužívat. Z důvodu přípravy nebylo od čtvrtka do neděle možné žádat o vydání občanského průkazu a cestovního pasu. O nové občanské průkazy požádalo během dopoledne zhruba 5 800 lidí. Dílčí potíže s jejich vydáváním byly odstraněny.

Bizár v české lize. Fotbalista Zlína byl deportován cizineckou policií do Guineje

17. března 2021 12:46

Bezprecedentní starosti má fotbalový Zlín. V aktuální sezoně předvádí kvalitní výkony teprve 20letý záložník Cheick Oumar Conde, o kterého se nedávno přetahovaly pražská Slavia se Spartou. Jenže mladému kreativci bude za současných okolností stačit, když si brzy opět kopne za moravský tým. Kvůli propadlému pasu byl totiž vyhoštěn z republiky. S informací přišel web iSport.cz.

Aerolinky jen pro očkované na covid, tvrdí šéf Qantas. Připravuje se vakcinační pas

24. listopadu 2020 13:44

Australská národní aerolinka Qantas bude po cestujících na mezinárodních letech povinně vyžadovat, aby prokázali, že jsou očkovaní proti nemoci COVID-19. Podle americké televize CNN to uvedl generální ředitel letecké společnosti Alan Joyce s tím, že tento krok bude nutností, jakmile bude dostupná vakcína. Stejné opatření nevylučují ani jiné aerolinky. Ve finální fázi je rovněž cestovní očkovací pas.

Očkovací covid pas má usnadnit cestování. Testuje ho Británie. Chystá jej i Česko

21. listopadu 2020 17:17
Aktualizováno

S dokladem o očkování proti nemoci COVID-19 by mohlo být snazší cestování, naznačili exministr zdravotnictví Roman Prymula i jeho nástupce Jan Blatný. O zavedení vakcinačního pasu usiluje Evropská unie, Velká Británie už ho testuje. V současnosti podobně funguje takzvaná žlutá karta, která dokládá očkování proti žluté zimnici.

Tchajwanci mění vzhled svých cestovních pasů. Nechtějí, aby si je lidé pletli s Číňany

2. září 2020 17:32

Tchaj-wan změní vzhled svých cestovních pasů tak, aby nebyly snadno zaměnitelné s čínskými cestovními doklady. Do pozadí ustoupí velkým písmem vyznačený oficiální název země v angličtině „Republic of China“ (Čínská republika) a zvýrazněn bude naopak anglický název ostrova „Taiwan“. Tchajwanská politická strana Nová síla navíc uspořádala soutěž nazvanou „We are Taiwan“ (My jsme Tchaj-wan), kde tisíce obyvatel hlasovaly o vzhledu nového cestovního dokumentu.

reklama