reklama
CNN Prima News cestovní pas

cestovní pas

Výpis příspěvků ke štítku „cestovní pas“

Bizár v české lize. Fotbalista Zlína byl deportován cizineckou policií do Guineje

Bezprecedentní starosti má fotbalový Zlín. V aktuální sezoně předvádí kvalitní výkony teprve 20letý záložník Cheick Oumar Conde, o kterého se nedávno přetahovaly pražská Slavia se Spartou. Jenže mladému kreativci bude za současných okolností stačit, když si brzy opět kopne za moravský tým. Kvůli propadlému pasu byl totiž vyhoštěn z republiky. S informací přišel web iSport.cz.

Aerolinky jen pro očkované na covid, tvrdí šéf Qantas. Připravuje se vakcinační pas

Australská národní aerolinka Qantas bude po cestujících na mezinárodních letech povinně vyžadovat, aby prokázali, že jsou očkovaní proti nemoci COVID-19. Podle americké televize CNN to uvedl generální ředitel letecké společnosti Alan Joyce s tím, že tento krok bude nutností, jakmile bude dostupná vakcína. Stejné opatření nevylučují ani jiné aerolinky. Ve finální fázi je rovněž cestovní očkovací pas.

Tchajwanci mění vzhled svých cestovních pasů. Nechtějí, aby si je lidé pletli s Číňany

Tchaj-wan změní vzhled svých cestovních pasů tak, aby nebyly snadno zaměnitelné s čínskými cestovními doklady. Do pozadí ustoupí velkým písmem vyznačený oficiální název země v angličtině „Republic of China“ (Čínská republika) a zvýrazněn bude naopak anglický název ostrova „Taiwan“. Tchajwanská politická strana Nová síla navíc uspořádala soutěž nazvanou „We are Taiwan“ (My jsme Tchaj-wan), kde tisíce obyvatel hlasovaly o vzhledu nového cestovního dokumentu.

reklama