CNN Prima News Charkov

Charkov

Výpis příspěvků ke štítku „Charkov“

Ukrajinská tragédie na vlastní kůži. V unikátním filmu se vám oběti války dívají přímo do očí

1. června 2023 14:21

Sutiny. Prach. Ohořelé zdi. A mezi tím vším je nehybně stojící mladá Ukrajinka, která se vám mlčky dívá přímo do očí. Uhnout není kam – jste zavření v brýlích virtuální reality a cítíte, jak z vás oběť ruské invaze nespustila ani na sekundu oči. V ruinách domu jste jen vy, ona a tíživý pocit z toho, jaké utrpení přinesla válka na Ukrajině. V unikátním česko-ukrajinském dokumentárním filmu Fresh Memories: The Look se prakticky každý stane očitým svědkem lidských tragédií, které odstartovaly loni v únoru.

Ukrajinská armáda útočí na ruském území, zuří gubernátor. Putin riskuje blamáž, upozornil Zrno

22. května 2023 15:33
Aktualizováno

Ruská Belgorodská oblast na hranicích s Ukrajinou se v pondělí stala dějištěm ozbrojených střetů, které podle ruských úřadů vyvolal vpád ukrajinských sabotážních skupin. Místní správa kromě toho Ukrajinu obvinila z ostřelování jednoho z příhraničních okresů a informovala o osmi zraněných. Ukrajina popřela, že by měla s událostmi cokoli společného, a uvedla, že za nimi stojí ruští partyzáni. Vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno míní, že jde o skvěle vymyšlenou akci ukrajinské armády.

Útok rotvajlerů na Plzeňsku: Sofinku čekají další operace. Majitel ukázal psy televiznímu štábu

19. května 2023 19:01

Dívku, kterou napadli rotvajleři, pravděpodobně čekají plastické operace a další lékařské zákroky. Majitel psů je připraven rodině vše finančně kompenzovat. Ale přál by si, aby nebyli utraceni. Reportérce Alex Hrdinové se s mužem podařilo spojit. Dokonce jí ukázal i dvojici rotvajlerů, kteří na holčičku zaútočili.

Pomoc Ukrajincům sebrali Rusové. Změnit strategii navrhl padlý Michal, popsal dobrovolník

14. března 2023 05:56

Dříve vozili ukrajinské ženy a děti do České republiky, nyní už zásobují vojáky na frontě součástkami na drony. Dobrovolníci z projektu Mise Ukrajina se za rok od vypuknutí ruské invaze přeorientovali z humanitárníků pomáhajících ryze civilnímu obyvatelstvu na významné podporovatele ukrajinských bojových sil. Jak prozradili redakci CNN Prima NEWS, za takovým obratem částečně stál bojovník Michal Janík. Ten vloni v červnu padl na bojišti coby první a zatím poslední česká oběť války na Ukrajině.

Rusové mučí oběti elektřinou, jedí u masových hrobů. Čech mapující Putinova zvěrstva promluvil

11. března 2023 14:29

Kriminolog Petr Pojman se na Ukrajině dostal nadosah nejstrašnějším hrůzám. Coby pozorovatel organizace Team4Ukraine dokumentuje válečné zločiny. V osvobozeném Izjumu se tak zúčastnil otevírání masových hrobů, v Charkově mluvil s oběťmi ruského mučení. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznává, že po tom všem považuje Putinovu zemi za fašistický stát.

Z Bachmutu je krvavá zóna. Půlku města už okupují vagnerovci, varují Britové

11. března 2023 08:20

V okupovaném Berďansku jsou nemocnice plné ruských vojáků, hlásí Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny. V Mariupolu se ozvalo asi 20 explozí. Rusko od začátku války k útokům použilo přes 5 000 raket a více než 1 000 dronů, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle Velké Británie pokračuje krvavá bitva o Bachmut, půlku města mají mít v moci vagnerovci.

Zdrcující pohled z dronu: Bachmut miluje Ukrajinu, hlásá graffiti. Co zbylo z města soli?

27. února 2023 21:29

Na záběrech Bachmutu, pořízených 13. února, byste člověka hledali marně. Vyslané drony zdokumentovaly dříve město solných a sádrovcových dolů tak, jak jej nejdelší a největší bitva na Ukrajině od začátku ruské invaze změnila – respektive zničila. Sledujícím se naskytne zdrcující pohled na pozůstatky dříve prosperujícího území. I přesto, že na snímcích nejsou žádní lidé vidět, jsou tam – schování ve sklepech, odhodlaní přežít.

DEN PO INVAZI: Ukrajinská města jsou pod drtivou palbou, obránci na jihu proti Rusům padli

25. února 2023 05:53

Redakce CNN Prima NEWS přináší k výročí začátku války článkový speciál, který připomíná události, jež předcházely ruskému vpádu na Ukrajinu a následovaly po něm. Přesně před rokem – 25. února 2022 – zažila tamní města drtivou palbu ruského dělostřelectva, která za sebou nechala naprostou zkázu. Mezi mrtvými byla řada civilistů, Ukrajinci se však odmítli vzdát. Vojáci věrní Kyjevu sváděli u řady měst tuhé obranné boje, defenziva na jihu země však ruskému náporu podlehla.

Dobývání Kyjeva, mariupolský vzdor i krvavý Bachmut aneb Momenty, které změnily chod války

24. února 2023 06:29

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uběhl přesně jeden rok. Jak se konflikt od loňského 24. února vyvíjel? Často se mluví o tvrdém ukrajinském odporu, početných ztrátách na obou stranách či o bezprecedentním ruském teroru. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala dvanáct zásadních událostí, ke kterým během války došlo.

Letouny F-16 Ukrajina od USA nedostane, řekl Biden. Macron dodávku nevylučuje

30. ledna 2023 07:11

Spojené státy nedodají Ukrajině bojové letouny F-16, o které Kyjev žádá, uvedl americký prezident Joe Biden. Jeho francouzský protějšek Emmanuel Macron však dodávku stíhaček nevylučuje. Kyjev hlásí dílčí úspěchy v bojích s okupanty na východní frontě. Rusové pokračují v masivním bombardování ukrajinských měst. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že jeho země potřebuje rychlejší dodávky zbraní.