reklama
Šťastný pes rovná se šťastný páníček.
Foto: Pexels.com

Každý šťastný pes má doma šťastného páníčka: Tak nezapomeňte na správnou výživu

Znáte to. Když je váš pes šťastný a vitální, jste šťastní i vy. Jak ale vybrat krmivo pro psa, aby byl zdravý, plný energie a dožil se vysokého věku? Vybírejte krmivo vyrobené s láskou ke zvířatům.

Česko je skutečným rájem pejsků a pejskařů. V českých domácnostech žijí přibližně dva miliony čtyřnohých miláčků, což řadí naši zemi v přepočtu na obyvatele na první místo v Evropě. Češi si nejvíce oblíbili německé ovčáky, labradory, retrívry, čivavy, jorkšírské teriéry, jezevčíky, bišonky... Podle nedávného průzkumu agentury STEM/MARK popisují Češi své mazlíčky nejčastěji těmito slovy: hravý a mazlivý. Co však udělat pro to, aby váš pes zůstal „hravý a mazlivý“, zkrátka vitální a plný energie každý den? Kromě toho, že se mu budete věnovat a dávat mu najevo svou lásku, je tu ještě jeden základní předpoklad: Pes musí dostávat výživově hodnotnou, chutnou, vyváženou stravu. Například ve formě prémiových granulí.

/ fotografií

Vybrat vhodné psí krmivo není zrovna jednoduchou záležitostí. Trh nabízí pestrou paletu produktů mnoha značek. Mezi nabízenými krmivy jsou však nezřídka i takové „dobroty“, v nichž namísto tolik potřebného masa převažují obiloviny nebo rostlinné bílkoviny. Nebo takové „dobroty“, které sice pejskovi ohromně voní a extrémně chutnají (a také na pohled vypadají barevně velmi lákavě), ale ve skutečnosti jsou to jen zdraví neprospěšné „laskominy“ s minimem živin. Můžete s nimi dokonce pejskovi zadělat na pořádné zdravotní problémy.


Zdroj: Pexels.com

„První krok, který byste při výběru krmiva měli udělat, je zohlednění věku, rasy, aktuálního zdravotního stavu a také životního stylu zvířete. Životním stylem se myslí to, jestli se pejsek často pohybuje na zahradě nebo s ním chodíte na procházky, nebo jestli drtivou většinu času tráví uvnitř bytu,“ říká Kateřina Gottfriedová, zástupkyně značky českého krmiva pro psy Prominent, které je k dostání exkluzivně jen v síti prodejen Hecht – specialista na zahradu. „A druhý krok spočívá v tom, že si bedlivě přečtete složení konkrétního krmiva. Ingredience v něm uváděné jsou vždy seřazeny sestupně podle jejich množství v krmivu, takže hned vidíte, z čeho je krmivo složeno především. Na prvním místě musí být – pokud vám jde o kvalitu krmiva – vždy maso. Například naše prémiová psí krmiva Prominent se vyznačují vysokým podílem čerstvého masa a také pestrým, vyváženým obsahem dalších surovin. Díky tomu mají i velmi pozitivní vliv na klouby a srst a posilují také imunitu pejsků.“


Zdroj: Pexels.com

Miska plná zdravého jídla, ve kterém nechybí ani vitaminy, minerály a další důležité prospěšné látky, je skutečně základem psího štěstí a psí dlouhověkosti.

„Pokud přecházíte při výživě svého pejska z jednoho krmiva na nové, kvalitnější, přecházejte trpělivě a postupně, aby si pejsek mohl na nové krmivo zvyknout,“ dodává Kateřina Gottfriedová, zástupce značky Prominent.

K tématu