CNN Prima News chodník

chodník

Výpis příspěvků ke štítku „chodník“

Zděšení v pražských Nuslích. Místo chodníků je tu parkovací plechové peklo, bouří se lidé

12. října 2022 20:25

Jen týden po volbách v pražských Nuslích vyrostla nová parkovací místa. Místní se bouří, že zasahují do chodníku, a i když řada politiků slibovala „zazeleňování“, nastává spíše „asfaltování“. Budoucí starosta Prahy 4 argumentuje tím, že tato změna umožní průjezdnost záchranným jednotkám. Sousedé s tím ale nesouhlasí, rozhodli se proto městu napsat otevřený dopis.

Řidič pražského magistrátu: Nejsem žádný papaláš. Parkuji, kde radní Scheinherr řekne

22. září 2022 15:21

Redakci CNN Prima NEWS se ozval jeden z řidičů pražského magistrátu a ohradil se proti nařčení radního pro dopravu Adama Scheinherra z papalášských manýrů zaměstnanců radnice. Mediální humbuk odstartoval minulý týden snímek magistrátního vozu užívaného radním, jak stojí na chodníku ve Veletržní ulici v Holešovicích. Scheinherr se poté hájil tvrzením, že netušil, kde řidič zaparkoval. A dodal, že šofér tím „připomněl, že časy, kdy papaláši takhle běžně parkovali, se už nikdy nesmí vrátit“.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

4. prosince 2021 09:19
Aktualizováno

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Senior na Kolínsku usnul a srazil autem matku s tříletými dcerami. Jedna na místě zemřela

12. listopadu 2021 18:06

V obci Tatce na Kolínsku v pátek vpodvečer auto srazilo matku se dvěma malými dcerkami. Jedna na místě i přes snahy záchranářů zemřela, druhá je vážně zraněná a do nemocnice ji transportoval vrtulník. Podle prvotních informací 75letý řidič vozu zřejmě usnul a vjel na chodník. Záchranáři přepravili do nemocnice se středně těžkým poraněním i matku, řekly mluvčí záchranné služby Petra Homolová a policejní mluvčí Vlasta Suchánková.