reklama
CNN Prima News čínská ambasáda

čínská ambasáda

Výpis příspěvků ke štítku „čínská ambasáda“

Duka: Kázání o koronaviru jako biologické zbrani bylo nadsázkou, ale mohu mít pravdu

18. února 2021 17:09

Kardinál Dominik Duka při svém kázání zamýšlel označení „čínská biologická zbraň“, když mluvil o koronaviru, jako nadsázku. Uvedl to ve čtvrtek ve svém otevřeném dopise zaslaném imunologovi Václavu Hořejšímu, který patřil k nejhlasitějším kritikům jeho vyjádření. Duka uvedl, že nekázal primárně o koronaviru, ale o upevnění postoje pomoci, postoje být k dispozici lidem, kteří trpí a jsou sužováni existencionálními obavami či obavou ze smrti. Na jeho slova ve středu ostře reagovala čínská ambasáda v Praze a chtěla, aby je odvolal.

Čínská ambasáda: Vystrčil porušil cestou na Tchaj-wan národní suverenitu Číny

5. září 2020 19:44

Čínské velvyslanectví v Praze v sobotu označilo cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan za hrubé porušení národní suverenity Číny a vážné zasahování do čínských vnitřních záležitostí. Abasáda vyzvala Česko, aby dodržovalo princip jedné Číny. Senátní delegace se vrátila z návštěvy Tchaj-wanu v sobotu dopoledne.

Vystrčilova cesta na Tchaj-wan má ohlas. Podpořili jej státníci z celého světa

27. srpna 2020 12:50

Senátní cesta na Tchaj-wan již od začátku svého plánování vyvolávala smíšené reakce. Část domácí politické scény předsedy Senátu Jaroslava Kuberu a později Miloše Vystrčila (oba ODS) chválila, ale cesta má i své odpůrce. Mezi ty patří například prezident Miloš Zeman či vládní představitelé. Vystrčila však nově v jeho rozhodnutí podporují nejen někteří čeští politici, ale i státníci z Evropy a jiných koutů světa.

reklama