reklama

Čínský kutil neměl na Bugatti za 200 milionů korun. Tak si ho vyřezal ze dřeva

Youtuber z kanálu ND Woodworking Art se pochlubil novým dílem. Ze dřeva vyřezal zmenšeninu jednoho z nejdražších nových aut světa. Bugatti Centodieci v jeho vydání může řídit i malé dítě, pohání ho totiž maličký elektromotor.

reklama

Luxusní Bugatti Centodieci patří mezi nejdražší auta vůbec. Vůz vznikl pouze v limitovaném počtu deseti exemplářů a každý z nich stojí minimálně osm milionů eur, tedy v přepočtu asi 213 milionů korun. Je zřejmé, že tohle auto si může dovolit jen pár vyvolených. Pokud po něm touží někdo další, může zapojit i svou zručnost a fantazii a sen si alespoň částečně splnit. Tak jako známý čínský youtuber z kanálu ND Woodworking Art.

Ten pravidelně ve videích prezentuje nejen různé automobilové modely, ale i zbraně nebo elektroniku. Vše pečlivě vyřezává ze dřeva. Většina autíček, které zatím vyrobil, byla malá a hodila se spíš do poličky než k ježdění, nové „Bugatti“ je ale výjimkou. Může posloužit jako auto pro děti.

Jezdí, ale pomalu

Vůz má opravdové čelní sklo, funkční světlomety i zadní brzdová světla. Dveře se otevírají a řízení také funguje. K pohonu slouží malý elektromotor, který zásobuje energií autobaterie. Jak rychle dřevěné Bugatti jede, není zřejmé. Při první zkušební jízdě se ale youtuber i s malým synem pohyboval velmi nízkou rychlostí.

Jak Bugatti Centodieci ze dřeva vzniklo, si lze prohlédnout na přiloženém videu čínského youtubera. Je dlouhé 17 minut a je v něm popsána stavbu vozu krok za krokem. Zkušenější truhlář by tak mohl jeho práci bez problémů napodobit.

K tématu

Další hlavní zprávy

Opozice

Dáme Česko dohromady, vzkazuje koalice Spolu. Podepsala dohodu pro sněmovní volby

Dáme Česko dohromady, vzkazuje koalice Spolu. Podepsala dohodu pro sněmovní volby

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, předseda ODS Petr Fiala a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka podepsali v neděli koaliční dohodu jimi tvořené volební koalice Spolu. Do říjnových sněmovních voleb chtějí jít s kampaní pod heslem Dáme Česko dohromady. Fiala při podpisu smlouvy mezi prioritami koalice uvedl hlavně vzdělání, prozápadní směřování nebo zastavení zadlužování země. Koalice nebude spolupracovat s komunisty, SPD nebo hnutím ANO a chce vyhrát volby.

Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude

Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude

Prezident Miloš Zeman nebude vetovat novelu volebního zákona a po schválení Parlamentem ji podepíše. Řekl to v neděli v rozhovoru pro Blesk.cz. Prezident nesouhlasí s korespondenční volbou, jejíž vložení do zákona zvažuje Senát. Zeman to považuje za hloupost, zároveň ale naznačil, že by takovou změnu neblokoval. Prezident také uvedl, že pokud by poslanci vládě vyslovili nedůvěru, byl by pro, aby až do podzimních voleb kabinet vládl v demisi.

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid
Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
reklama
reklama
Na státní vyznamenání přijedu na vozíčku, řekl Zeman. V Lánech už ho používá

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Blatný i Maláčová jako nejlepší bojovníci s koronavirem. Kdo podle lidí neuspěl?
Adámková: Na vývoj české vakcíny máme 250 milionů. Projekt čeká na Arenbergera
Další články
reklama
reklama