CNN Prima News umění

umění

Výpis příspěvků ke štítku „umění“

Umírá pravé umění? V pořadu CNN Prima Gaming ukážeme, co nám nakreslila umělá inteligence

19. listopadu 2022 20:54

Nahradí umělá inteligence malíře? V nejbližších několika letech nejspíše ne, už nyní ale dokáže „nakreslit“ působivá díla – stačí zadat několik klíčových slov a o zbytek se postará počítač. Jak funguje virtuální malíř a co všechno během pár minut zvládl vytvořit? To vám ukážeme v novém díle herního pořadu CNN Prima Gaming. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Nejmodernější kávovar De’Longhi u vás doma dřív než na trhu? Vydražte si ho

7. listopadu 2022 07:00

Voňavá a teplá káva provází člověka už po staletí. Máloco nás dokáže spolehlivě vytáhnout z postele jako její vůně. Ale káva není jen tradice či zvyk, bez něhož se spousta z nás neobejde. Se společností De’Longhi je to také požitek, umění skloubit historii s moderním způsobem života a schopnost empatie a ohleduplnosti. A právě italský výrobce kávovarů teď nabízí možnost zúčastnit se neobvyklého dobrodružství. Vyhlásil dražbu zbrusu nového kávovaru ELETTA EXPLORE, který bude na trhu až v roce 2023. Výtěžek dražby jde na dobrou věc!

PRIMA ČESKO KVÍZ: Graselova stezka, muzeum vidlí či doporučení Washington Post

24. října 2022 01:42

Jednodenní výlety, prodloužené víkendy i delší dovolené. O tom, jak povedené vaše volno bude, rozhoduje jediná věc: správně zvolený cíl. A právě tipy na cesty po naší vlasti, ať už trvají jakkoli dlouho, přináší každý týden v neděli dopoledne pořad Prima Česko. Své diváky bere za uměním, dobrodružstvím i nedotčenou přírodou.

Rodina zveřejnila parte mima Čejky. Poslední rozloučení proběhne na překvapivém místě

17. října 2022 23:51

Poslední rozloučení s tanečníkem, choreografem, hercem a mimem Jaroslavem Čejkou proběhne v pátek 21. října od 11 hodin ve smuteční síni v Opavě. Na sociálních sítích to uvedla Herecká asociace s odvoláním na pozůstalé. Čejka, který je nositelem Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru balet a pantomima, zemřel 11. října. Bylo mu 86 let.

Zemřel Josef Somr. Zazářil v Ostře sledovaných vlacích nebo Třech veteránech

16. října 2022 12:58

Uznávaný divadelní, filmový a televizní herec Josef Somr zemřel ve věku 88 let. Smutnou zprávu oznámila jeho partnerka. Byl dlouholetým členem Národního divadla, Činoherního klubu a zářil například ve filmech Ostře sledované vlaky, Žert, Údolí včel, Soukromá vichřice, v Básnících nebo v seriálech Byl jednou jeden dům, Létající Čestmír či Cirkus Humberto. Obdržel několik cen Thálie i medaili Za zásluhy.

Píše slohovky, maluje obrazy, generuje porno. Umělá inteligence vtrhla do světa umění

27. září 2022 07:22

Dlouhé roky se ve veřejné diskuzi omílá, že umělá inteligence a roboti nahradí řadu manuálních profesí. Jenže před virtuálními mozky neutečou ani umělecké profese. Letošní rok zvláště přeje platformám, které za pomocí umělé inteligence vytvářejí na přání souvislý psaný text nebo úchvatné grafické práce.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Hrady na niti, kouzelné umění mistrů sklářů i náhodný skanzen

12. září 2022 00:13

Láska a úcta k historii a vlasti se projevuje řadou způsobů. Někdy jako odhodlání zachránit zchátralé památky, jindy jako potřeba cítit alespoň občas chuť rodné země na jazyku a nechat si jí kus dovézt, když žijete tisíce kilometrů daleko. Anebo jako neúnavné putování za vším zajímavým napříč celou zemí. I takové jsou příběhy, které vídáte v Prima Česku.

Nechť je jí nebe blankytné. Politici oplakávají Zagorovou, vzpomíná na ni Fiala i Babiš

26. srpna 2022 15:26

Odešla zpěvačka, která přinášela lidem obrovskou radost a byla hvězdou svého žánru. Tak úmrtí zpěvačky Hany Zagorové oplakává ministr kultury Martin Baxa (ODS). Jeho stranický šéf a premiér Petr Fiala podotkl, že si Zagorové vážil i kvůli jejím občanským postojům v roce 1989. Patřila podle něj k nejvýznamnějším tvářím české populární hudby. Šéfka poslanců opozičního hnutí ANO Alena Schillerová poznamenala, že její hudba ji provázela celý život.