reklama
CNN Prima News umění

umění

Výpis příspěvků ke štítku „umění“

Polka v čele Národní galerie? Měl by tam být Čech, napsal Skopeček, pak to schytal

Poslanec a středočeský volební lídr ODS Jan Skopeček se pozastavil nad faktem, že pražskou Národní galerii vede Polka. Je totiž přesvědčen, že by instituci podobného rázu měl vést Čech. Nebo Češka. Popularitu si tímto názorem ale příliš nezvýšil. Podle některých lidí byl Skopečkův názor dokonce xenofobní. Poslanec poté svůj příspěvek smazal s tím, že nebyl správně pochopen.

Slovanská epopej dorazila z Prahy do Moravského Krumlova. Výpůjčka ale má podmínku

Aktualizováno

Poslední část Slovanské epopeje od Alfonse Muchy dorazila do Moravského Krumlova na Znojemsku. Část z 20 pláten přijela už v úterý a ve středu, ve čtvrtek odpoledne po 17:30 se na místo dostala poslední část. Novinářům to řekl starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina (TOP 09). Podle něj se po dohodě s pražskou galerií o termínech převozu nemluvilo z bezpečnostních důvodů. Město by chtělo cyklus vystavovat v červenci, na 10. září nicméně připravuje slavnostní otevření.

S Libuší Šafránkovou se rozloučí i veřejnost. Pohřeb se státními poctami rodina odmítla

Poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou, která zemřela ve středu ráno ve věku 68 let, by se pravděpodobně mělo konat i pro širokou veřejnost, uvedla pro redakci pořadu Showtime hereččina starší sestra Miroslava. Zatím není jasné, v jaké podobě – podle ministerstva kultury si rodina nepřeje pohřeb se státními poctami, sdělil resort CNN Prima NEWS.

Šafránková byla největší herečka. S Pepou na sebe nežárlili, říká šéf slavného divadla

Libuše Šafránková byla dobrá ve všech rolích, které hrála, dokázala jim dodat kus sebe i své fantazie, vzpomíná ředitel Činoherního klubu Vladimír Procházka. Sám ji považuje za možná největší divadelní herečku, kterou kdy potkal. Společně se svým manželem Josefem Abrhámem tvořili vzácný a mimořádně talentovaný herecký pár, řekl pro CNN Prima NEWS.

Socha, jakou svět neviděl. Umělec prodal své neexistující dílo za statisíce korun

Lidé na sociálních sítích nechápavě kroutí hlavou nad posledními výtvory italského umělce Salvatore Garaua. Ten na začátku června na aukci prodal svou „neviditelnou“ sochu s názvem Lo Sono (italsky „jsem“) za 15 tisíc euro (380 tisíc korun). Socha podle 67letého umělce existuje, ovšem jen v jeho mysli. Podobnou „sochu“ pak Garau minulý týden vystavil na milánském náměstí Piazza della Scala.

reklama