reklama
CNN Prima News dřevo

dřevo

Výpis příspěvků ke štítku „dřevo“

Máte dost uhlí na zimu? Je téměř čtyřikrát dražší než před rokem, varují experti

29. září 2021 12:53

Ceny energetických surovin stoupají na historická maxima. Zásoby zemního plynu v Evropě jsou v těchto měsících na rekordně nízkých úrovních a sehnat uhlí je rovněž téměř nadlidský výkon. Předpovědi meteorologů, že nadcházející zima bude tuhá, přidělávají domácnostem další vrásky na čele. Na vině je rostoucí poptávka po energiích v průmyslu a nedostatečné dodávky z Ruska a Norska.

Policisté na Vysočině si posvítili na kamiony se dřevem. Jsou přetížené a ničí silnice

23. června 2021 21:38

Řidiči kamionů se dřevem neunikli během středy masivním kontrolám na Vysočině. V patách jim byli policisté na motorkách, desítky hlídek i experti na silniční dopravu. Důvod? Situace na silnicích je prý alarmující, protože až polovina kladařů porušuje předpisy. Na policii denně volají i řidiči, kteří se v momentech, kdy jedou za kamionem s kulatinou, cítí v ohrožení.

Rolls-Royce představuje kabriolet inspirovaný jachtou. Za půl miliardy korun

29. května 2021 11:41

Současná modelová řada značky Rolls-Royce čítá hned několik automobilových klenotů. Opomeňme například sportovní kupé Wraith, SUV Cullinan nebo třeba luxusní limuzínu Phantom. Britsko-německý výrobce už ale nedělá jen sériová auta, neboť se rozhodl vrátit ke svým kořenům a soustředit se mimo jiné i na zakázkové vozy. Po letech tak přijíždí znovuzrozený Boat Tail, exkluzivní kabriolet inspirovaný jachtou, který byl navržen ve spolupráci s budoucími majiteli.

Jakub Brabec: Mistr podlahář, který má jiskru

18. května 2021 18:00

Když vás řemeslo baví, tak vás práce neunaví. A hlavně, dokážete se dostat mnohem dále, než když ho berete pouze jako zaměstnání. Takový je i příběh Jakuba Brabce, mistra podlaháře, který po gymnáziu nešel dál na vysokou školu, ale začal se věnovat řemeslu. Po patnácti letech je z něj špička v oboru.

Stolař Oldřich Lupomeský – vůně dřeva ho dovedla zpátky domů

14. května 2021 12:17

Někdy musí člověk projet celý svět, aby zjistil, že to, co hledá, najde doma. Podobně by se dal charakterizovat i příběh stolaře Oldřicha Lupomeského. Práce se dřevem ho bavila už od malička, pak se ale rozhodl pro elektro a odcestoval do Spojených států. Když se vrátil domů, znovu objevil svoji vášeň – dřevo. A dnes patří mezi nejúspěšnější stolaře v Česku.

Facelift balkonu. Opláštěte ho dřevem ze Sibiře

26. dubna 2021 10:08

Tradiční balkony mají opláštění obvykle z klasických plotovek. Co to ale zkusit jinak? Horizontální opláštění vyhotovené materiálem ze sibiřského modřínu vypadá skvěle, jeho výroba není pracná a dřevo ze Sibiře vydrží mnohem déle než v Česku rostlý smrk. Při využití konstrukčních vrutů jde o kombinaci, která vám na balkoně bude dělat radost mnoho let.

reklama