CNN Prima News dřevo

dřevo

Výpis příspěvků ke štítku „dřevo“

Kolega ho chladnokrevně střelil do zad. Josef skončil na vozíku a sní o větší mobilitě

24. prosince 2022 06:09

Již od dětství Josefa osud nešetřil, od třinácti let vyrůstal v dětském domově. V osmnácti letech se o sebe začal starat sám – dvanáct let pracoval v zemědělském družstvu, následně dva roky v lese a rok jako údržbář. Celý život se mu však obrátil naruby začátkem května. Pod záminkou nařezání dřeva ho kolega vylákal do lesa, kde jej chladnokrevně střelil do zad. Josef ochrnul od žeber dolů, přesto se nevzdává. Sní o tom, že bude více mobilní, k tomu ale potřebuje pomoc veřejnosti.

Chatrče bez toalet, silnice jako tankodrom a starostova vila. Slovenští Romové se učí vládnout

10. prosince 2022 16:51

Ve slovenské dědině Stráne pod Tatrami našel reportér CNN Prima NEWS středověk i výdobytky 21. století. Stovky lidí tam žijí v dřevěných chatrčích, jiní nosí v kapse chytrý telefon. Doma je tu asi 2 200 Romů, kteří tvoří 93 procent obyvatel vesnice. Slovenští Romové řídí stále více obcí, v podzimních komunálních volbách bylo zvoleno 52 romských starostů.

Nemohli jsme je v tom nechat. Reportér CNN Prima NEWS na Ukrajině pomohl mrznoucí rodině

19. listopadu 2022 22:11

Ukrajince čekají neobyčejně těžké dny. Teploty se pomalu dostávají pod nulu. Za dva dny v zemi napadlo 20 centimetrů sněhu. Ukrajinské úřady lidem radí, aby si koupili teplé oblečení, svíčky či olejová topení. Situace je však pro mnoho z nich mimořádně složitá. Na Ukrajině se stále nachází také reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr. Ten nyní pobývá v Ivanofrankivské oblasti. Společně s dalšími kolegy se rozhodl pomoci několika ukrajinským civilistům.

Lidumil Lukašenko? Běloruský prezident znovu štípal dříví. Chce ho darovat sousedům

7. listopadu 2022 21:19

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko se chtěl zjevně opět předvést coby silák, který zastane každou práci, a zároveň i dobrý soused. Vyrazil proto na šampionát ve štípání dříví, kde znovu předvedl svůj údajný um v této činnosti. Na akci mimo jiné znovu prohlásil, že dřevo nabízí sousedním státům, které více či méně zápasí s nedostatkem plynu na zimu. Je tak otázkou, zda tento spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina znovu neprovokuje evropské státy.

Sledujte Hlavní zprávy: Roste zájem o dřevo i klestí. Jaká má samosběr pravidla?

2. října 2022 18:24

Sezóna ještě nekončí a houbaři stále z lesa nosí plné košíky. Jsou ale lidé, kteří místo na houby chodí do lesa sbírat suché větve. V době vysokých cen paliv je totiž sběr klestí nejlevnějším způsobem, jak si doma v kamnech zatopit. I samosběr v lese má ale svá pravidla. Jaká, zjistíte v nedělních Hlavních zprávách od 18:55 na CNN Prima NEWS a Primě.

Ať nám neumrznete. Lukašenko štípá dříví, prý ho chce dát Evropanům na zimu

15. září 2022 16:43

S blížící se zimou evropské státy čím dál tím více straší energetická a plynová krize. A zřejmě proto si běloruský autoritářský prezident Alexandr Lukašenko neodpustil rýpanec schovaný za netradiční nabídkou. Ve videu zveřejněném běloruskými státními médii ukazuje, jak štípá dříví. Následně v klipu říká, že ho dělá pro Evropany, zejména pak pro Poláky, „aby neumrzli“.