CNN Prima News dřevo

dřevo

Výpis příspěvků ke štítku „dřevo“

Spisovatel Viewegh se usadil v idylické vile s krásným výhledem. Vnitřku dominuje unikátní pec

Je hrdým Sázavanem, a proto je informace o tom, kde žije, uvedena na klopách většiny jeho knih. Michal Viewegh v malém středočeském městě vyrůstal, a dokonce v něm napsal knihu, která jej proslavila – Báječná léta pod psa. Není proto divu, že si před skoro dvaceti lety začal na jednom pěkném místním pozemku stavět vlastní vilu, které dominuje dřevo a sklo. „Mám opravdu štěstí na sousedy. Často se spolu scházíme,“ pochvaluje si autor místo svého domova.

Kolega ho chladnokrevně střelil do zad. Josef skončil na vozíku a sní o větší mobilitě

Již od dětství Josefa osud nešetřil, od třinácti let vyrůstal v dětském domově. V osmnácti letech se o sebe začal starat sám – dvanáct let pracoval v zemědělském družstvu, následně dva roky v lese a rok jako údržbář. Celý život se mu však obrátil naruby začátkem května. Pod záminkou nařezání dřeva ho kolega vylákal do lesa, kde jej chladnokrevně střelil do zad. Josef ochrnul od žeber dolů, přesto se nevzdává. Sní o tom, že bude více mobilní, k tomu ale potřebuje pomoc veřejnosti.

Chatrče bez toalet, silnice jako tankodrom a starostova vila. Slovenští Romové se učí vládnout

Ve slovenské dědině Stráne pod Tatrami našel reportér CNN Prima NEWS středověk i výdobytky 21. století. Stovky lidí tam žijí v dřevěných chatrčích, jiní nosí v kapse chytrý telefon. Doma je tu asi 2 200 Romů, kteří tvoří 93 procent obyvatel vesnice. Slovenští Romové řídí stále více obcí, v podzimních komunálních volbách bylo zvoleno 52 romských starostů.

Nemohli jsme je v tom nechat. Reportér CNN Prima NEWS na Ukrajině pomohl mrznoucí rodině

Ukrajince čekají neobyčejně těžké dny. Teploty se pomalu dostávají pod nulu. Za dva dny v zemi napadlo 20 centimetrů sněhu. Ukrajinské úřady lidem radí, aby si koupili teplé oblečení, svíčky či olejová topení. Situace je však pro mnoho z nich mimořádně složitá. Na Ukrajině se stále nachází také reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr. Ten nyní pobývá v Ivanofrankivské oblasti. Společně s dalšími kolegy se rozhodl pomoci několika ukrajinským civilistům.

Lidumil Lukašenko? Běloruský prezident znovu štípal dříví. Chce ho darovat sousedům

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko se chtěl zjevně opět předvést coby silák, který zastane každou práci, a zároveň i dobrý soused. Vyrazil proto na šampionát ve štípání dříví, kde znovu předvedl svůj údajný um v této činnosti. Na akci mimo jiné znovu prohlásil, že dřevo nabízí sousedním státům, které více či méně zápasí s nedostatkem plynu na zimu. Je tak otázkou, zda tento spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina znovu neprovokuje evropské státy.