CNN Prima News cizinci

cizinci

Výpis příspěvků ke štítku „cizinci“

Rakušan: Česko je bezpečná země. Míra kriminality způsobená cizinci nevzrostla

Tvrdá data mají lepší vypovídající hodnotu než xenofobní či emocionální příspěvky na sociálních sítích. Během mimořádné tiskové konference to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Rovněž zmínil, že Česko nadále patří k jedné z vůbec nejbezpečnějších zemí na světě. V souvislosti s dvěma nedávnými trestnými činy, z nichž jsou podezřelí občané Ukrajiny, vicepremiér varoval před šířením nenávisti, neověřených informací či generalizací.

Stovky Romů dorazily na místo rvačky v Pardubicích. Rakušan varoval před rozdmýcháváním sporů

Aktualizováno

Stovky Romů, které v neděli v Pardubicích protestovaly před hlavním vlakovým nádražím a následně se vydaly na pochod městem, dorazily na místo sobotní potyčky. „Jsme tu proto, abychom vládu upozornili, že i my jsme občané ČR a situace je napjatá,“ řekl Ferdinand Baník, jeden z účastníků protestu. Sobotní incident vyšetřuje policie a zabývá se jím i vládní zmocněnkyně pro romskou menšinu Lucie Fuková. Informoval o tom ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Zároveň varoval před rozdmýcháváním sporů. Shromáždění se obešlo bez konfliktů a větších problémů, řekla v 15:30 policejní mluvčí Markéta Janovská.

KOMENTÁŘ: Tunel na veřejné zdravotní pojištění? Cizinci v rukou mafie mohou rozvrátit systém

Ve Sněmovně tiká časovaná bomba. Senátoři zaslali poslancům návrh zákona, po jehož schválení hrozí, že desetitisíce cizinců s dlouhodobým pobytem nebudou mít řádné zdravotní pojištění. Ale pouze cestovní, které nekryje třeba delší dobyt v nemocnici, či nákladnou operaci. Jde o sociální a morální hazard. Vzniknou dluhy, které se nakonec zaplatí z veřejných peněz. Vydělají některé pojišťovny a ruskojazyčné mafie. S těmito dopady systém fungoval do roku 2021, než byl změněn. Proč ho někdo zase vrací do hry?

Mladík z Liberce popsal drsné bitky s Ukrajinci: Časté, stačí do nich omylem strčit

Bitky mezi Čechy a Ukrajinci uprostřed Liberce jsou časté. Nebyla to jen surová rvačka o uplynulém víkendu, tvrdí návštěvníci zdejších barů. Video, které obletělo sociální sítě, zachycuje několik mužů, kteří do sebe bijí pěstmi, nechybějí ani kopance do hlavy. Další účastníci incidentu je buď povzbuzují, nebo se je naopak od sebe snaží odtrhnout.

Zákaz vstupu do ČR i zmrazení majetku. Poslanci schválili zákon proti provinilým cizincům

Stát bude moci zmrazit majetek nebo zakázat pobyt na českém území cizincům či společnostem, kteří se dopustí závažných protiprávních jednání. Zákon o národních sankcích schválili poslanci na pátečním jednání dolní komory. Norma umožní zavést restrikce také proti organizacím a režimům, které porušují lidská práva nebo používají teroristické metody a kybernetické útoky.

Protesty v Íránu pokračují. Policie zatkla devět cizinců, v pátek přibylo 19 mrtvých

Aktualizováno

V Íránu zatkli kvůli protivládním protestům, které tam trvají už dva týdny, devět cizinců. Pocházejí mimo jiné z Německa, Polska, Itálie, Francie, Nizozemska a Švédska, informovala agentura Reuters s odvoláním na íránská média. Na jihovýchodě Íránu zemřelo v pátek při střetech protestujících s armádou 19 lidí, včetně plukovníka vládních revolučních gard, uvedla státní televize. Demonstrace si už vyžádaly přes osm desítek obětí.

Nedotýkejte se cizinců, radí kvůli opičím neštovicím „čínský Prymula“. Varování má háček

Vyhněte se kožnímu kontaktu s cizinci a zabráníte tím šíření opičích neštovic. S takovým doporučením přišli čínští epidemiologové, kteří upozornili na první případ nákazy v pevninské Číně poté, co infikovaná osoba přicestovala ze zahraničí. Jejich rada sklidila mezi cizinci i jejich přáteli velkou bouři. O to víc je překvapilo následné vysvětlení, se kterým přišly místní úřady – varování má totiž souviset s pohlavním stykem.