CNN Prima News Cyril Svoboda

Cyril Svoboda

Výpis příspěvků ke štítku „Cyril Svoboda“

Jednání s Putinem nebude možné, zatknou ho. Svoboda varuje před dopadem rozhodnutí soudu

17. března 2023 22:32

Jak chtějí Ukrajinci jednat s někým, kdo by měl jít za mříže? Rozhodnutí soudu vydat na Putina zatykač nevítám, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). O míru by se dle něj nyní mohlo jednat pouze v zemi, která neuznává mezinárodní tribunál. Spolupracovník Ústavu mezinárodních vztahů Filip Tesař však následně vyjmenoval celou řadu států, kam může ruský vládce bez obav vycestovat.

Zaorálek o ‚‚rozkladu‘‘ Slovenska: Vláda měla lidi za dezoláty. Ohodnotil i Pavlovu návštěvu

13. března 2023 23:02

Slovenská vláda se chovala arogantně, ztratila nejen důvěru, ale i důstojnost. V pořadu 360° to uvedl někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Během vysílání CNN Prima NEWS, společně s dalším bývalým šéfem české diplomacie Cyrilem Svobodou (KDU-ČSL), hodnotil i první oficiální zahraniční cestu nového prezidenta Petra Pavla na Slovensko.

Nejen utužení Západu: Svoboda popsal tři klíčové body války na Ukrajině. O co Rusové přišli?

24. února 2023 13:24

Sjednocení Ukrajiny, utužení Západu i NATO a katastrofální stav ruské armády, která se postupně naučila válčit. S výročím začátku Putinovy invaze na Ukrajinu vyjmenoval bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS tři klíčové body, které uplynulý rok charakterizují. Připomněl, že i dnes nás válka ovlivňuje a mezi lidmi je téma stále živé. Prozradil také, o co za dvanáct měsíců přišli Rusové.

Komplikovaná cesta Čechů do Nagana. Cyril Svoboda připomněl ruský a čínský naschvál

22. února 2023 22:35

Na finálový zápas českých hokejistů s Ruskem do Nagana se vypravil český vládní speciál. Na palubě byli tehdy přítomni příbuzní a přítelkyně hokejistů i představitelé českého kabinetu. Zmíněná skupina nakonec dorazila pozdě kvůli ruským a čínským úřadům. Vládu zastupoval tehdejší ministr vnitra Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Po 25 letech od slavného triumfu stále na problémy s letem vzpomíná.

Rusové mění styl válčení. Pro Ukrajince jsou teď mnohem těžším soupeřem, říká generál Šedivý

11. února 2023 10:04

Ruská armáda se mění. Je dobře vyzbrojená a má lepší morálku, míní Jiří Šedivý, bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR. Podle něj je ruská armáda pro Ukrajince nyní mnohem těžším soupeřem, a proto je potřeba poskytnout Ukrajině rychlé dodávky zbraní, které jsou ukrajinští vojáci schopni okamžitě používat. Současný stav na bojišti popsal v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Svoboda: Babiš protiválečnými billboardy chybu nedělá. I Chamberlainovi za mír tleskali

15. ledna 2023 23:04

Protiválečnými billboardy prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) chybu nedělá, lidé totiž přirozeně touží po míru. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Ekonom Jan Švejnar připomněl, že podpora Ukrajiny je ze strany české veřejnosti stále vysoká, rychle však klesá.

Tribunál v Haagu nemůže trestat ruské zločiny, uvedl Svoboda. Vysvětlil, v čem je problém

7. ledna 2023 12:29

Postavit kohokoliv z Ruska před mezinárodní trestní tribunál v Haagu není možné. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Vysvětlil, že tento krok znemožňuje fakt, že Rusko – a nebylo jediné – se zřízením tribunálu nesouhlasilo. Bývalý diplomat Vladimír Votápek však věří, že by se nakonec dokázal najít právní způsob, jak Rusko za jeho činy na Ukrajině soudit.

Půjde vůbec volit prezidenta? Ústavní právníci vysvětlují obavy exministra Svobody

2. prosince 2022 07:33

Prezidentské volby by mohly být podle některých politiků v ohrožení. Pokud totiž Nejvyšší správní soud vyhoví některé ze stížností na špatný přepočet podpisů a k volbě připustí dalšího kandidáta, lze se obrátit na Ústavní soud a ten může zpochybnit samotnou volbu. Ve vysílání CNN Prima NEWS tyto obavy vyslovil bývalý ministr zahraničí či vnitra Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a sdílel je i expremiér Jiří Paroubek. Podle ústavních právníků je tento scénář nepravděpodobný. Za jistých okolností by však komplikace nastat mohly.

Krok vnitra může mít katastrofální dopad na prezidentskou volbu, bojí se exministr Svoboda

1. prosince 2022 00:12

Nejvyšší správní soud obdržel v souvislosti s registračním procesem pro volbu prezidenta 13 podnětů. Jedním ze stěžovatelů je i Karel Diviš, kterému ministerstvo vnitra po kontrole napočítalo 49 884 podpisů. Pro uznání kandidatury by jich tak potřeboval o pouhých 116 více. Podle bývalého ministra vnitra a právníka Cyrila Svobody (KDU-ČSL) jde o těsný rozdíl a sám nechce domýšlet, jaké důsledky pro prezidentskou volbu by mohlo mít, kdyby Nejvyšší správní soud Divišově stížnosti vyhověl. Mluvil o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Paroubek: Když jsem se dozvěděl, že Nerudová je ekonomka, málem jsem spadl ze židle

30. listopadu 2022 23:51

Do prezidentských voleb zbývá zhruba měsíc a půl a z předběžných průzkumů se zatím dají vyčíst tři hlavní favorité. Andrej Babiš, Petr Pavel a Danuše Nerudová. V odbornost poslední jmenované má ale velkou nedůvěru bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. Sám byl prý v minulosti překvapený, že je vůbec ekonomka. Mluvil o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Konec utrpení na Ukrajině? Rusko vydírá i nás, míní Zaorálek a popisuje aktuální hrozbu

24. listopadu 2022 23:52

Utrpení civilistů na Ukrajině může naše vláda ukončit. I tak by se dal vyložit vzkaz mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova. Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS takové výroky označil za obyčejné vydírání, a to i spojenců Ukrajiny v Evropě, tedy včetně Česka. Společně s exministrem zahraničí Cyrilem Svobodou (KDU-ČSL) pak zhodnotil vstup Švédska a Finska do NATO a vliv tohoto kroku na geopolitickou scénu.

Svoboda: Ústup Rusů může být divadlo. Vždy velel Putin, je zajímavé, že náhle mlčí

11. listopadu 2022 11:28

Rusko stáhlo své jednotky z pravého břehu Dněpru v okupované Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny. Podle bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobody (KDU-ČSL) je ale dost možné, že se jedná pouze o ruské divadlo. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se pozastavil také nad tím, že zatímco dosud každé důležité rozhodnutí tamní armády komentoval sám prezident Vladimir Putin, nyní vládce Kremlu mlčí.