reklama
CNN Prima News Cyril Svoboda

Cyril Svoboda

Výpis příspěvků ke štítku „Cyril Svoboda“

Škromach: S Rathem jsem se kvůli Sobotkovi držel pod krkem. Jeho zatčení nás vyděsilo

11. ledna 2022 23:14

Zatčení Davida Ratha nás všechny překvapilo, vzpomínal v pořadu 360° bývalý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD). Období kolem roku 2012 označil za velmi divoké, s nastupujícím předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou se kvůli Rathovi dokonce drželi i pod krkem. Konflikt s bývalým hejtmanem za Středočeský kraj zažil i bývalý ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Rath byl odsouzen za korupci, v úterý ale po třech a půl letech opustil vězení.

Piráti by po prohře měli vyměnit vedení. Lipavský je vytrucovaný ministr, říká Svoboda

16. prosince 2021 20:37

Jan Lipavský (Piráti) je vytrucovaný ministr a bude si muset zjednat respekt ministerstva i zahraničních kolegů, řekl o novém ministrovi zahraničí v pořadu K věci bývalý šéf české diplomacie Cyril Svoboda. Jako člen lidovců zažil, když strana vypadla v roce 2010 ze Sněmovny. Piráti sice letos takovou katastrofou projít nemuseli, přesto ve volbách ztratili velkou část poslanců. Svoboda v takovém případě radí vyměnit vedení.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

7. prosince 2021 22:35

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

Paroubek: Lipavský nemá kvalifikaci na ministra, já se problematikou zaobíral od 10 let

26. listopadu 2021 16:34

Pirátský kandidát Jan Lipavský nesplňuje kvalifikaci na post ministra zahraničních věcí. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. Ve vysílání zároveň uvedl, že on sám se mezinárodním vztahům věnoval od desíti let, zatímco potenciální šéf resortu zahraničí se angažoval v úplně jiné oblasti.

Lukašenko je jen pěšákem Ruska, Putin ho drží u moci. Válka ale nehrozí, míní Svoboda

24. listopadu 2021 06:58

Běloruský vládce Alexandr Lukašenko je pouhým pěšákem Ruska. Jakmile přijde o podporu ze strany Vladimira Putina, bude to jeho konec, o to by se měla Evropské unie snažit, radí bývalý šéf diplomatů a někdejší vicepremiér Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Přítomnost ruských vojáků u ukrajinských hranic je demonstrací síly, k ozbrojenému konfliktu ale podle něj nedojde. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Problémy s novým ministrem? Zeman se chce po hospitalizaci předvést, míní Svoboda

19. listopadu 2021 14:44

Prezident Miloš Zeman svůj odpor k jednomu z kandidátů na ministra budoucí vlády Petra Fialy (ODS) dává najevo i proto, že se chce po hospitalizaci předvést. Možnou motivaci hlavy státu poodhalil ve vysílání CNN Prima NEWS exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Bývalý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD) poukazuje na to, že Zeman si tímto krokem zároveň snaží vymezit mantinely do budoucna.

reklama