CNN Prima News CzechTourism

CzechTourism

Výpis příspěvků ke štítku „CzechTourism“

Exministr Vondruška rozdával vouchery CzechTourismu kamarádům. Dostal podmínku

Bývalý ministr pro místní rozvoj z let 2009 až 2010 Rostislav Vondruška byl pravomocně odsouzen za to, že jako generální ředitel agentury CzechTourism rozdával dárkové poukázky v hodnotě několika set tisíc korun k podpoře cestovního ruchu a zneužil je k osobnímu prospěchu. Soud mu minulý týden uložil roční podmíněný trest, uvedly v pondělí Hospodářské noviny (HN). Exministr zváží, zda podá dovolání.

Ukrajinu čeká nejchladnější zima. Pokud Rusové najdou slabiny země, města mohou zamrznout

Ukrajinským ozbrojeným silám se v posledních týdnech velmi daří. Povedla se jim překvapivá protiofenziva na severovýchodě země, Rusy vytlačují i na jiných místech. Objevuje se však nová hrozba. Blíží se zima a Ukrajina musí počítat s tím, že nedokáže zajistit potřebné teplo pro všechny. Na mnoha místech tak místní vlády vyzývají obyvatele, aby se připravili na zimu, jak jen to jde. Nákup teplého oblečení se hojně doporučuje i v hlavním městě Kyjevě. Podstatně horší situace však panuje v obcích, které byly válkou více poškozené. V současnosti se v nich lidé zvládnou zahřát jen u otevřeného ohně.

Aqualand Moravia hodnotí letní sezónu, do aquaparku dorazilo více než 250 tisíc lidí

Jihomoravský aquapark Aqualand Moravia se začátkem školního roku ukončil letošní letní sezónu. Celková návštěvnost během července a srpna přesáhla 250 tisíc návštěvníků. Čísla jsou srovnatelná s předchozím rokem. Oba poslední roky tak během léta překonaly všechny roky před začátkem pandemie. Téměř plnou obsazenost během léta hlásí také hotel Aqualand Inn, který je hned vedle. Aktuálně aquapark přechází na start wellness sezóny. Vstupuje do ní s propojením obou wellness pater a s levnějším vstupným. Oproti předchozímu roku lidé ušetří i více než 250 korun na jednom lístku.

Místo k moři jeďte do Prahy. Pomůže to českým podnikům, říká šéf CzechTourism

Pokud chtějí Češi pomoct tuzemským podnikům, měli by místo k moři zamířit spíše na Karlovarsko nebo do Prahy. Jde o regiony, které kvůli nedostatku zahraničních turistů zažívají krušné chvíle, uvedl ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS Jan Herget, ředitel státní agentury CzechTourism. Podle analytiků ČR kvůli pandemii zmizelo z turistické mapy světa a část hotelů může zkrachovat.

Zahraniční turisté se do Česka pomalu vracejí. Češi plánují dovolenou v tuzemsku

Do Česka se pozvolna vracejí zahraniční turisté. A to nejen do Prahy, ale i do regionů. Zatím k nám míří především Němci či Poláci. Ani oni ale ještě nepřijíždějí v takovém množství, na jaké byli podnikatelé zvyklí. Podle agentury CzechTourism je už teď téměř jisté, že česká ekonomika letos kvůli chybějícím návštěvníkům ze zahraničí přijde o víc než sto miliard korun.

Ředitel CzechTourismu Herget: Cestovní ruch se vzpamatuje za dva až čtyři roky

V letošní turistické sezoně tuzemský cestovní ruch počítá především s Čechy. I když už k nám jezdí i turisté z okolních států, budou podle ředitele agentury CzechTourism Jana Hergeta ztráty v cestovním ruchu enormní. Odhaduje je na 42 miliard korun a desítky tisíc ztracených pracovních míst. Návrat do stavu před pandemií podle něj bude trvat dva až čtyři roky, uvedl v pořadu CNN Prima NEWS Interview.

Letošní dovolenou chce většina Čechů trávit doma, ukázal průzkum

Letní dovolenou v tuzemsku hodlá strávit 79 procent Čechů. Nejvyhledávanějšími jsou Jihočeský, Jihomoravský a Liberecký kraj. Na dovolené plánují lidé být nejčastěji devět dní, většina se přitom ubytuje v penzionu. Na útratu máme prý v průměru připraveno 6 150 korun za osobu. Na kratší výlet po republice se pak v létě chystá 89 procent z nás. Bez ohledu na počet osob za něj odhadem vydáme 2 380 korun. Vyplývá to z nového průzkumu státní agentury CzechTourism.

Pokud se cizinci nevrátí o prázdninách, může ekonomika přijít až o 200 miliard korun

Český turismus vyhlíží otevření státních hranic. Pokud se tak v dohledné době nestane, přijde česká ekonomika v důsledku pandemie koronaviru až o stovky miliard korun a desítky tisíc pracovních míst. Agentura CzechTourism vyčíslila, že v oblasti cestovního ruchu se loni v Česku „protočilo“ kolem 300 miliard korun. Ty domácí i zahraniční návštěvníci utratili za jídlo, nápoje, dopravu nebo třeba i za vstupné na prohlídky památek. Jestliže by se podařilo oživit turismus ještě před letními prázdninami, ztráty by se podle odhadů pohybovaly „jen“ ve výši 142 miliard korun a v odvětví by hrozilo zrušení 80 tisíc pracovních míst. Pokud se ale cestovní ruch obnoví až v září, přijde o 200 miliard korun a o 140 tisíc pracovníků.