reklama
CNN Prima News CzechTourism

CzechTourism

Výpis příspěvků ke štítku „CzechTourism“

Prouza: Česko ztratilo pověst bezpečné země, chybí nám zahraniční turisté

11. června 2021 21:55

Česká republika kvůli pandemii koronaviru a nezvládnuté situaci v minulých měsících ztratila u zahraničních turistů pověst bezpečné země. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to řekl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. Českým hotelům a dalším podnikům spjatým s cestovním ruchem podle jeho slov zahraniční turisté velmi chybí.

Ředitel CzechTourismu Herget: Cestovní ruch se vzpamatuje za dva až čtyři roky

23. července 2020 22:35

V letošní turistické sezoně tuzemský cestovní ruch počítá především s Čechy. I když už k nám jezdí i turisté z okolních států, budou podle ředitele agentury CzechTourism Jana Hergeta ztráty v cestovním ruchu enormní. Odhaduje je na 42 miliard korun a desítky tisíc ztracených pracovních míst. Návrat do stavu před pandemií podle něj bude trvat dva až čtyři roky, uvedl v pořadu CNN Prima NEWS Interview.

Letošní dovolenou chce většina Čechů trávit doma, ukázal průzkum

24. června 2020 11:28

Letní dovolenou v tuzemsku hodlá strávit 79 procent Čechů. Nejvyhledávanějšími jsou Jihočeský, Jihomoravský a Liberecký kraj. Na dovolené plánují lidé být nejčastěji devět dní, většina se přitom ubytuje v penzionu. Na útratu máme prý v průměru připraveno 6 150 korun za osobu. Na kratší výlet po republice se pak v létě chystá 89 procent z nás. Bez ohledu na počet osob za něj odhadem vydáme 2 380 korun. Vyplývá to z nového průzkumu státní agentury CzechTourism.

Pokud se cizinci nevrátí o prázdninách, může ekonomika přijít až o 200 miliard korun

8. května 2020 13:25

Český turismus vyhlíží otevření státních hranic. Pokud se tak v dohledné době nestane, přijde česká ekonomika v důsledku pandemie koronaviru až o stovky miliard korun a desítky tisíc pracovních míst. Agentura CzechTourism vyčíslila, že v oblasti cestovního ruchu se loni v Česku „protočilo“ kolem 300 miliard korun. Ty domácí i zahraniční návštěvníci utratili za jídlo, nápoje, dopravu nebo třeba i za vstupné na prohlídky památek. Jestliže by se podařilo oživit turismus ještě před letními prázdninami, ztráty by se podle odhadů pohybovaly „jen“ ve výši 142 miliard korun a v odvětví by hrozilo zrušení 80 tisíc pracovních míst. Pokud se ale cestovní ruch obnoví až v září, přijde o 200 miliard korun a o 140 tisíc pracovníků.

reklama