Aqualand Moravia hodnotí letní sezónu, do aquaparku dorazilo více než 250 tisíc lidí

Jihomoravský aquapark Aqualand Moravia se začátkem školního roku ukončil letošní letní sezónu. Celková návštěvnost během července a srpna přesáhla 250 tisíc návštěvníků. Čísla jsou srovnatelná s předchozím rokem. Oba poslední roky tak během léta překonaly všechny roky před začátkem pandemie. Téměř plnou obsazenost během léta hlásí také hotel Aqualand Inn, který je hned vedle. Aktuálně aquapark přechází na start wellness sezóny. Vstupuje do ní s propojením obou wellness pater a s levnějším vstupným. Oproti předchozímu roku lidé ušetří i více než 250 korun na jednom lístku.

Lidé si během léta 2022 dopřávali zábavu i v aquaparku na jižní Moravě, který CzechTourism dlouhodobě řadí na první místo nejnavštěvovanějších turistických cílů v jihomoravském regionu. Letošní letní sezóna, která odstartovala 1. července a skončila 31. srpna, dopadla pro Aqualand Moravia z hlediska návštěvnosti na jedničku. „Během dvou letošních letních měsíců jsme přivítali více než 250 tisíc návštěvníků. To je srovnatelné s loňskými prázdninami. Srpen byl pro nás o něco silnějším měsícem, zhruba o 20 procent. Kromě stabilnějšího počasí hrálo pravděpodobně roli i to, že v červenci větší množství lidí odjelo na zahraniční dovolené. Návštěvnosti také pomohlo, že se k nám opět vrátili zahraniční hosté, především ze Slovenska a Rakouska. Právě návštěvníci z Rakouska a Slovenska tradičně tvoří i 30 procent návštěvnosti,“ popisuje ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Návštěvnost letní sezóny 2022 je tak srovnatelná s rokem 2021. Oba poslední roky během léta překonávají z hlediska návštěvnosti roky předcovidové. Aqualand Moravia se však mezitím rozrostl, a zvětšila se tak i jeho kapacita. „Přistavěli jsme nový letní areál, kde je i vodní horská dráha High Five, klidná řeka Lazy River či například Dětský vodní hrad. Letos přišla další novinka – Nafouknutý svět. „Pro rodiny s dětmi jsme připravili za poslední roky řadu nových služeb. Investice plánujeme právě s ohledem na ně, protože stále tvoří více než polovinu naší návštěvnosti,“ dodává Pavlacký. Během léta Česko zasáhlo i několik chladnějších dnů, kdy teploměr ukazoval kolem 20 stupňů. „V případě chladnějších dnů jsme letos návštěvníkům nabídli speciální zlevněné vstupné pod názvem Mráček. To bylo vždy právě kvůli chladnému počasí pro daný den levnější,“ doplňuje marketingový manažer aquaparku Tomáš Svoboda.

Nejvyšší zájem byl během léta o atrakce v novém letním areálu – vodní horskou dráhu High Five, klidnou řeku Lazy River a Dětský vodní hrad. Táhla ale také novinka letošního léta – Nafouknutý svět hned s 10 atrakcemi na jednom místě. Velkou oblibu zaregistrovala nová služba Mr. Slider, jež nabízí „chůvu“ pro děti, která s nimi jezdí na tobogánech. „Zájem o službu Mr. nebo Mrs. Slider byl větší, než jsme čekali. Službu navíc nevyužívaly jen děti, ale i dospělí, kteří neměli na tobogány doprovod. Mezi zákazníky jsme měli i paní, které bylo 70 let,“ popisuje Tomáš Svoboda.

Téměř plnou obsazenost během léta 2022 zaregistroval též hotel Aqualand Inn. „Během obou prázdninových měsíců jsme byli obsazeni z 95 procent. Stejně jako v aquaparku i na hotelu vzrostl počet zahraničních návštěvníků. Průměrná doba pobytu byla dva až tři dny. Hosté si oblíbili právě strategickou polohu hotelu, který je s aquaparkem přímo spojen,“ konstatuje jednatelka hotelu Aqualand Inn Petra Hodorovská. Hotel Aqualand Inn prošel v pandemii kompletní rekonstrukcí a dnes patří mezi špičku v hotelových službách regionu.

Startuje wellness sezóna, vstupné je levnější

Z pohledu návštěvnosti je však pro Aqualand Moravia klíčový celý rok. Nyní startuje s podzimem wellness sezóna. A tak trošku jinak – wellness Forum Romanum a Pálava se spojují v jedno. Návštěvník tak se vstupenkou může procházet mezi wellness patry, jak se mu zachce. Navíc za mnohem lepší cenu. „Ceny upravujeme výrazně. A to směrem dolů. Vstupenka na 3 hodiny do wellness vyjde na pokladnách na 699 korun, zlevněná vstupenka pro seniory, děti nad 15 let nebo studenty pak na 499 korun. Základní vstupenka je oproti předchozímu roku levnější o 250 korun ,“ komentuje Tomáš Svoboda. Během loňského podzimu vyšla vstupenka do obou wellness na 949 korun. Nyní na vstupence návštěvník ušetří 250 korun. „Nejvýhodnější vstupenky návštěvníci opět koupí na našem e-shopu, kde ještě navíc ušetří sto korun,“ připomíná Svoboda. Wellness nadšenci mají možnost sáhnout i po wellness permici, která platí po 30 dnů a nabízí neomezené saunování za 3 499 korun. Součástí jsou i další výhody v podobě slev na nejrůznější procedury.

O Aqualandu Moravia

Aqualand Moravia je nejmodernějším a největším aquaparkem v České republice. Podle aktuálního žebříčku agentury CzechTourism je nejnavštěvovanějším turistickým místem v Jihomoravském kraji. V rámci celého Česka se řadí na jedenácté místo. Během běžného provozu aquapark navštíví ročně zhruba 800 tisíc lidí, polovinu návštěvnosti tvoří rodiny s dětmi. Děti i dospělí se mohou vyřádit až na 28 vnitřních a venkovních tobogánech a skluzavkách s celkovou délkou téměř 2 km. Venkovní vodní atrakce Abyss a Boomerango určené až pro 3místné rafty si mohou v letních měsících návštěvníci vyzkoušet v rámci České republiky pouze v Aqualandu Moravia, jde o unikátní atrakce v celé střední Evropě. Novinkou je také rozšířený letní areál s klidnou řekou, dětským vodním světem a atrakcí High Five, která jede i do kopce. Nejbližší tobogán tohoto typu se nachází na Kanárských ostrovech. K dispozici jsou, kromě jiných, i oblíbené celoročně otevřené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo YellowCrash. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče. Aqualand Moravia nabízí celkem 16 bazénů s vodní plochou 3000 m2, některé s využitím vody z místního termálního vrtu, rozsáhlou wellness zónu Forum Romanum a nově vybudovanou wellness zónu Pálava, Imperium Restaurant a Coffeeland. Součástí je také pár kroků vzdálený hotel Aqualand Inn. V roce 2022 Aqualand Moravia zprovoznil také Nafouknutý svět s 10 atrakcemi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Půjde Babiš do boje o Hrad? Expremiér kvůli vydání novin znovu změnil termín oznámení
Prezidentské volby

Půjde Babiš do boje o Hrad? Expremiér kvůli vydání novin znovu změnil termín oznámení

Bývalý premiér Andrej Babiš znovu změnil datum oznámení, zda bude kandidovat na prezidenta, případně koho hnutí ANO do souboje o Pražský hrad vyšle. Dříve šéf hnutí tvrdil, že rozhodnutí padne v září letošního roku. Poté v den vzniku samostatného československého státu 28. října. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS nyní řekl, že to nakonec udělá 26. října. Podle svých slov si uvědomil, že by se jeho kandidatura objevila v denním tisku až s velkým zpožděním. Svátek totiž připadá na pátek a o víkendu většina deníků nevychází.

KOMENTÁŘ: Vláda nepřekročila svůj stín a vzdala boj o Hrad. Podtrhne českou malost Babiš?
Názory

KOMENTÁŘ: Vláda nepřekročila svůj stín a vzdala boj o Hrad. Podtrhne českou malost Babiš?

Postavíme do prezidentské volby, na jednu z nejvýznamnějších politických funkcí v zemi, vlastní silnou osobnost. Tak se ještě začátkem léta holedbali čelní politici koalice Spolu. Úterý ukázalo, že je všechno jinak. Premiér a šéf občanských demokratů Petr Fiala vyslal v nudném projevu několik nic neříkajících signálů, že Spolu sice nikoho přímo nepodporuje, nepřímo už ale ano, a to je tak zhruba vše. Jestli se stejně zachová i hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem, půjde o obrovské zklamání a potvrzení malosti současné české politiky.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
19:24

Guvernér ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko rezignoval

18:53

USA poskytnou Ukrajině další vojenskou pomoc, součástí jsou raketomety HIMARS

18:32

Zelenskyj jednal s indickým premiérem. Poděkoval mu za podporu

18:15

Bude mít Česko vlastní moře? Vtipálci rozjeli anexi Kaliningradu, žertují i politici

Živě
ON-LINE: USA posílají Ukrajině další vojenskou pomoc. Součástí jsou raketomety HIMARS

V ruských médiích se stále častěji mluví o použití jaderných zbraní na Ukrajině. Fatální eskalací ukrajinsko-ruského konfliktu opakovaně hrozí i šéf Kremlu Vladimir Putin. Na jižní frontě mezitím Rusové za jediný den přišli o téměř 100 vojáků, desítky tanků i další techniku. Podle amerického podnikatele Elona Muska by se Kyjev měl vzdát Krymu a přijmout skutečnost, že válku s Ruskem pravděpodobně nevyhraje. USA poskytnou Ukrajině další balík vojenské pomoci včetně raketometů HIMARS.

Zeman navrhl zástupce ombudsmana. Sází na právníka, který napadal opatření proti covidu

Prezident Miloš Zeman navrhl na zástupce ombudsmana právníky Zdeňka Koudelku a Petra Scholze. Oba mají podle něj rozsáhlé zkušenosti a odborné znalosti. Na hradním webu to bez bližších informací uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Návrhy kandidátů na zástupce veřejného ochránce práv po Monice Šimůnkové, která ke konci srpna na tuto funkci rezignovala, Senát přijímá do 7. října.

Sportovní funkcionář a trenér šampionky. Kdo je opilý řidič z Bratislavy?

Při nedělní nehodě v centru Bratislavy zahynulo celkem pět lidí a další utrpěli zranění. Jejím viníkem byl řidič, který v opilosti havaroval přímo do autobusové zastávky. Podle slovenských médií jde o poměrně známého sportovního funkcionáře Dušana Dědečka. Kromě toho, že doposud působil na velmi vysoké pozici v Deaflympijském výboru Slovenska, je i trenérem šampionky ve vrhu koulí.

Domácí zpravodajství

Fiala k možné korupci v Brně: Pokud se bude týkat politiků ODS, budeme to řešit

Pokud se prokáže, že se kauza týká politiků ODS, bude to strana řešit, řekl v úterý na tiskové konferenci premiér a šéf ODS Petr Fiala o zásahu policie v Brně v souvislosti s přidělováním městských bytů na radnici Brno-střed. Policie zajistila osm lidí a zasahovala u vlivného brněnského politika z ODS Otakara Bradáče, podle webu Aktuálně.cz známého ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Fiala dodal, že více informací ale o kauze prý zatím nemá.

Policejní zátah v Brně kvůli městským bytům. Cílem razie je i známý ministra Blažka

Aktualizováno

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi osm lidí kvůli podezření z páchání trestné činnosti při přidělování městských bytů a nebytových prostor v Brně. Aktuálně dělají domovní prohlídky na základě soudních příkazů, uvedlo v úterý ráno na webu Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Případ by se měl týkat radnice Brno-střed. Podle webu Aktuálně.cz policisté zasahují u Otakara Bradáče, vlivného člena brněnské ODS a známého ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Premiér a předseda ODS Petr Fiala nemá podle svých slov o zátahu žádné podrobnosti, ale pokud se prokáže, že se kauza týká politiků ODS, bude to strana řešit.

Spor kvůli demonstraci: Platíte pětikilo na ruku, zuří Kalousek. Absurdní, brání se odboráři

Dříve odbory hradily demonstrantům jenom dopravu, dnes jim platí pět set korun na ruku, pustil se exministr financí Miroslav Kalousek do chystaných „protestů proti chudobě“. Reagoval tím na plakát regionální buňky Odborového svazu KOVO, který vyzval své členy k účasti na demonstraci a přislíbil jim i „finanční náhradu na občerstvení“. Podle Pavla Vlčka z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), která protesty pořádá, je ovšem Kalouskova interpretace šířeného plakátu absurdní.