Dakar

Výpis příspěvků ke štítku „Dakar“

K lékaři i na pohovor. Iniciativa Ženy auta půjčují pomáhá samoživitelům stát se mobilními

Mít auto, díky němuž se můžete kamkoliv dopravit, je pro řadu samoživitelek a samoživitelů nedosažitelným cílem. Pokud má dotyčný dítě, které je nemocné či handicapované, je potřeba pojízdného vozu o to důležitější. Právě na pomoc těmto lidem vznikla ve spolupráci HoppyGo a platformy Znesnáze21 iniciativa Ženy auta půjčují. Princip je jednoduchý: Ženy, které nabídnou svůj nevyužitý vůz k pronájmu, udělají dobrou věc, a navíc si mohou přivydělat. Rodič si na druhé straně může díky ochotě druhých vyřídit vše potřebné – od návštěvy lékaře přes stěhování po pracovní pohovor. Nabídnout pomocnou ruku můžete i vy.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Komentář: Loprais a spol. by zasloužili sexistické prasátečko. Kamenování ale ne

Aleš Loprais a členové jeho dakarské posádky se minulý týden dostali pod tvrdou palbu kritiky po zveřejnění videa, v kterém in natura vyjadřují své názory na atraktivitu sester Kolocových. Je bez jakékoliv diskuze, že takto by se o ženách, a tím spíš sotva plnoletých, mluvit nemělo, nedělejme ale, že v ryze mužské společnosti jde o něco ojedinělého a současně ženám reálně nebezpečného.

Před 35 lety se Tatra poprvé předvedla Dakaru. Proslavily ji pověstné čapí nohy

Právě skončená dakarská rallye dala velmi dobrými výkony českých posádek vzpomenout na ročníky konané ještě v Africe. Do saharského písku vyrazily v roce 1985 jablonecké Liazy a právě před 35 lety také tatrovky včetně budoucího krále Dakaru Karla Lopraise. Jak se tenkrát podařilo vyslat kluky z kopřivnické zkušebny soutěžit s největšími světovými esy té doby?