reklama

Čeští fanoušci smutní, na Dakaru bude o jednu Tatru méně. Závodník Calvet dostal covid

Slavná Rallye Dakar ještě ani nezačala a čeští fanoušci už smutní. Na startu legendární soutěže totiž bude o jednu Tatru méně. Za vším je zranění a nákaza covidem Francouze Téa Calveta. A svoji dávku smůly si vybrala i zpěvačka Olga Lounová.

reklama

Sedmadvacátého prosince odlétli všichni čeští účastníci závodu jedním leteckým speciálem. Jeho cíl? Saúdská Arábie, kde na Nový rok odstartuje 44. Dakar. „Tak milý deníčku, právě teď jsme dorazili do Saúdské Arábie,“ chlubila se zpěvačka Lounová.

Jenže ne všichni. Stáj Buggyra počítá ztráty ještě před první etapou. „Téo Calvet se zranil, při běhání upadl, zlomil si zápěstí. Na začátku to vypadalo, že bychom to mohli zvládnout, ale nakonec k tomu ještě dostal covid a aktuálně leží doma v horečkách,“ popsal ředitel komunikace stáje Jan Kalivoda.

Místo dvou Tater tak Buggyra mezi kamiony nasadí jen jedinou pod taktovkou Chilana Casaleho. „Věříme, že jsme si tu porci smůly vybrali už před Dakarem,“ dodal Kalivoda. V to doufá i Olga Lounová. Dakarský debut zpěvačky a navigátorky v kategorii aut vyrobených do roku 2000 totiž nepěkně okořenila dopravní nehoda.

Cestou do hotelu nabourala do taxi se členy stáje Moto Racing Group místní řidička. „Já u toho řval – auto, auto, auto,“ popsal motocyklový jezdec Martin Michek. Ostatním českým zástupcům se nepříjemnosti zatím naštěstí vyhýbají.

Kamioňák Martin Macík už se v přístavu Džidda shledal se svým vozem, kterému dal jméno Karel. „Kluci už vyzvedli veškerou techniku, my jsme přijeli autobusem a tady máme Karla. Normálně je všechno v cajku, jenom pravá přední pneumatika decentně upuštěná,“ zhodnotil ve videopříspěvku Macík.

Nyní členové týmů procházejí povinnými PCR testy. Silvestr moc divoký nebude, už 1. ledna se totiž jede kvalifikační etapa. „Těším se, až už to propukne, protože tohle je takové období, kdy je moc práce a velká nervozita,“ dodal šestinásobný vítěz Josef Macháček.

Tagy:

Hlavní zprávy

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ
360°

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus
Hokej

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v nižší zámořské hokejové soutěži AHL zákaz startu ve 30 zápasech za rasistické gesto k protihráči. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se ho dopustil minulý týden v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners vůči útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Podle zámořských médií Hrabík pohybem předstíral opici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

reklama

Domácí zpravodajství

Pět let od smrti herce Pavlaty: Obermaierová ho podváděla, pro Vetchého byl jako táta

Známého dabéra a herce Michala Pavlatu, který před pěti lety zemřel ve věku jednasedmdesáti let, na sklonku života sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí, a nakonec onemocněl rakovinou. O tom, s čím se potýká, neměli jeho kolegové tušení. Nesvěřil se ani své lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové.

reklama