Další požár v Českém Švýcarsku. Hořela oblíbená vyhlídka, dobrovolný hasič se zranil

Hasiči v noci na úterý zasahovali u požáru rozhledny Vlčí hora. Požár vznikl u vyhlídkové věže a rozšířil se z přiléhající budovy i na stavbu rozhledny, řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Starosta města Jan Kolář sdělil, že sousední budova, kterou vlastní soukromník, shořela úplně, věž je poškozená. Oblíbené výletní místo podle něj bude nutné na nějakou dobu uzavřít. Škody na majetku města předběžně odhadl na dva miliony korun.

„Stojím na rozhledně, což je dobrá zpráva,“ uvedl Kolář. „Je poškozené schodiště ve spodní části, vysklená okna, mírně poškozená střecha, bude zapotřebí také výmalba,“ popsal stav rozhledny starosta. Příčina požáru se bude vyšetřovat.

ČTĚTE TAKÉ: Bezohledný zloděj způsobil v Liberci ohnivé inferno. Teď musí zaplatit astronomickou částku

Hasiči ráno na Twitteru uvedli, že místo dohašují. Později dodali, že definitivně byl požár uhašen krátce po 12:30, tedy zhruba deset hodin od začátku jejich výjezdu. Při výstupu k rozhledně si poranil nohu dobrovolný hasič.

Čtyřboká cihlová věž s chatou byla slavnostně otevřena na 581 metrů vysokém vrcholku v květnu 1889. Svůj vzhled změnila v roce 1908, kdy byla zastřešena a dosáhla tak celkové výšky 16 metrů. V letech 1996 až 1999 byla stavba zrekonstruována. Vyhlídková plošina rozhledny poskytuje kruhový výhled na hřebeny Lužických hor, Českosaské Švýcarsko a za dobré viditelnosti jsou vidět Jizerské hory, Krkonoše i Ještěd.

Tagy:
požár Ústecký kraj rozhledna okres Děčín Národní park České Švýcarsko Vlčí hora