CNN Prima News rozhledna

rozhledna

Výpis příspěvků ke štítku „rozhledna“

Tábor může organizovat téměř kdokoli. Jakou mají odpovědnost vedoucí a na co si dát pozor?

Pochybili provozovatelé vyhlídky Triangl na Děčínsku, nebo vedoucí skupiny dětí? Jednoznačnou odpověď přinese až výsledek policejního vyšetřování, už nyní je ale jasné, že na rozhledně bylo více lidí, než kolik povoluje limit. Jak na kauzu nahlíží právo? A na co si mají rodiče dát pozor při výběru tábora pro své ratolesti? Redakce CNN Prima NEWS se zeptala ústavního právníka a advokáta Ondřeje Preusse, který rovněž poradil, jak je to se zodpovědností mezi vedoucími, když dojde na zranění mezi dětmi.

Vedení obce k neštěstí na Děčínsku: Vyhlídka půjde k zemi. Přináší víc starostí než radosti

Navrhneme úplné odstranění vyhlídky. Momentálně přináší víc starostí než radosti, řekl k neštěstí na Děčínsku místostarosta Markvartic Libor Kunte v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V první fázi se podle něj odstraní žebřík, následně celá stavba. Podotkl, že návštěvníci často ignorovali provozní řád a porušovali také další zákazy, třeba rozdělávání ohně. „Nedokážeme si představit, že bychom po této tragédii vyhlídkový bod provozovali dále nebo se spoluúčastnili na tom, aby tam stála,“ řekl redakci.

Osm dětí se zřítilo z rozhledny na Děčínsku. Dvě těžce zraněné letěly vrtulníkem do Prahy

Aktualizováno

Z rozhledny Triang u Markvartic na Děčínsku se ve čtvrtek krátce před 21:00 zřítilo osm dětí a jeden dospělý. Původní informace hovořily o šesti dětech, mluvčí hasičů Petr Pelikus informaci později upřesnil. Na místě byly všechny složky integrovaného záchranného systému. Věcí se zabývá policie, sdělila mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Další požár v Českém Švýcarsku. Hořela oblíbená vyhlídka, dobrovolný hasič se zranil

Aktualizováno

Hasiči v noci na úterý zasahovali u požáru rozhledny Vlčí hora. Požár vznikl u vyhlídkové věže a rozšířil se z přiléhající budovy i na stavbu rozhledny, řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Starosta města Jan Kolář sdělil, že sousední budova, kterou vlastní soukromník, shořela úplně, věž je poškozená. Oblíbené výletní místo podle něj bude nutné na nějakou dobu uzavřít. Škody na majetku města předběžně odhadl na dva miliony korun.

Spor o pomník Třetí říše v Jizerských horách „rozhodli“ vandalové. Historik popsal jejich omyl

Monumentální kamenný pomník v Jizerských horách u rozhledny Štěpánka měl tvar nacistického vyznamenání Železný kříž. Uprostřed kříže byly viditelné stopy po svastice. Už nestojí, o víkendu ho zničil neznámý pachatel. „Mám z toho pocit trapnosti, boření pomníků podle mě do jednadvacátého století nepatří,“ říká pro CNN Prima NEWS historik Jan B. Uhlíř, který s požehnáním úřadů opatřil kontroverzní kříž vysvětlující informační tabulí. Uhlíř je předním odborníkem na dějiny protektorátu a také soudním znalcem v kauzách spojených s neonacismem.

Z „doktora stromů“ vandalem. Strakapoud poničil rozhlednu u Hradce, škoda přesáhla milion

Strakapoud je ve volné přírodě užitečný šplhavý pták. Pokud se ale pustí do dřevěné konstrukce vytvořené lidmi, může způsobit vážné škody. Své o tom vědí ve Vysoké nad Labem u Hradce Králové, kde museli kvůli řádění strakapouda uzavřít rozhlednu. Opravy poškozených sloupů stavby otevřené před pár lety sahají k milionu korun.

Restaurace omezovala přístup na rozhlednu a musí skončit. Tamní jídlo ocenil i Hejlík

Turisté se dožadovali tradičních českých pokrmů, ty ale šéfkuchař v Sušici nevařil. Město mu tak vypovědělo smlouvu a restaurace, kterou ocenil i známý foodbloger Lukáš Hejlík, tak ukončí činnost. Hlavním důvodem má ale údajně být přístup k rozhledně ve stejném objektu. Když měla restaurace zavřeno, na výhled z vrchu Svatobor mohli návštěvníci zapomenout.