CNN Prima News rozhledna

rozhledna

Výpis příspěvků ke štítku „rozhledna“

Z „doktora stromů“ vandalem. Strakapoud poničil rozhlednu u Hradce, škoda přesáhla milion

28. června 2022 12:22

Strakapoud je ve volné přírodě užitečný šplhavý pták. Pokud se ale pustí do dřevěné konstrukce vytvořené lidmi, může způsobit vážné škody. Své o tom vědí ve Vysoké nad Labem u Hradce Králové, kde museli kvůli řádění strakapouda uzavřít rozhlednu. Opravy poškozených sloupů stavby otevřené před pár lety sahají k milionu korun.

Restaurace omezovala přístup na rozhlednu a musí skončit. Tamní jídlo ocenil i Hejlík

9. února 2022 20:35

Turisté se dožadovali tradičních českých pokrmů, ty ale šéfkuchař v Sušici nevařil. Město mu tak vypovědělo smlouvu a restaurace, kterou ocenil i známý foodbloger Lukáš Hejlík, tak ukončí činnost. Hlavním důvodem má ale údajně být přístup k rozhledně ve stejném objektu. Když měla restaurace zavřeno, na výhled z vrchu Svatobor mohli návštěvníci zapomenout.

Pražané byli nadšení, Hitlerovi přišla odporná. Petřínská rozhledna slaví 130 let

20. srpna 2021 15:58

Je vysoká 63,5 metru a na její vrchol musíte vyšlapat 299 schodů. Výhled z ní máte na celou Prahu i daleké okolí. Ač se to zdá neuvěřitelné, Petřínská rozhledna se pro veřejnost otevřela před 130 lety. Jak na novou atrakci Pražané reagovali? A proč byla trnem oku samotnému Adolfu Hitlerovi? Na tyto a další otázky odpovídala historička Jaroslava Nováková.

Co jste možná nevěděli o Petřínské rozhledně. Připomeňte si její 130letou historii

16. března 2021 11:51

Česko si připomíná 130 let od začátku stavby Petřínské rozhledny. S nápadem tehdy přišla parta z Klubu českých turistů, kteří byli na světové výstavě v Paříži v roce 1889 okouzleni Eiffelovou věží natolik, že se rozhodli podobnou postavit v Praze. O dva roky později byla v srpnu menší sestra pařížské věže slavnostně otevřena a od té doby je oblíbeným výletním místem. Přežila přitom i nařízené zbourání Adolfem Hitlerem v roce 1939.

Poláci nám kazí přírodu svou rozhlednou, stěžují si lidé pod Králickým Sněžníkem

28. ledna 2021 15:37

Výstavba rozhledny na vrcholu Králického Sněžníku vzbuzuje značné emoce. Rozhledna o výšce 34 metrů vzniká na polské straně u hranic s Českou republikou. Podle kritiků stavba poškozuje vrchol hory těžkou technikou a výkopovými pracemi. Polská strana se přitom v minulosti zaručila, že se bude k přírodně cenné lokalitě chovat během stavby šetrně.

Spor o nacistický kříž v Krkonoších pokračuje. Padají trestní oznámení

25. listopadu 2020 06:52

Obnovený žulový kříž padlým vojákům wehrmachtu i příslušníkům SS u rozhledny Štěpánka na pomezí Krkonoš a Jizerských hor nadále budí vášně. Krkonošský národní park (KRNAP), na jehož území pomník stojí, jeho existenci hájí. Sdružení osvobozených politických vězňů proto nově žádá o odstranění kříže přímo ministra životního prostředí.

Českem se psem: Pokoření slona kralického aneb Výprava za prvním sněhem

12. listopadu 2020 09:00

Zdolávání pohoří Kralického Sněžníku jsem plánovala dlouho. Jelikož je pohoří od našeho domova daleko a trasa je dlouhá, výprava se měla uskutečnit s přespáním na některé ze zdejších turistických chat. Ale jak jedno pořekadlo praví – člověk míní, život mění. Jednoho rána jsem si přivstala a rozhodla jsem se bez velkého plánování na „Kraličák“ vyrazit a během jednoho dne ho pokořit.